Медведчук: Дії прокуратури у справі проти мене - це кричуще порушення Кримінального кодексу

фото з відкритих джерел

Дії Офісу генерального прокурора у справі проти голови політради партії "Опозиційна платформа - За життя", народного депутата Віктора Медведчука - це кричуще порушення Кримінального кодексу. На цьому акцентував увагу в інтерв'ю телеканалу "Перший Незалежний" сам лідер опозиції, відповідаючи на запитання, які у нього прогнози на подальшу перспективу судового процесу.

"Тепер стосовно першої частини вашого питання, тієї кримінальної справи, незаконного кримінального переслідування, яке я відчуваю на собі і яке спрямоване проти мене, проти мого колеги з політради Тараса Козака. Я ще раз твердо, впевнено хочу підкреслити: у правоохоронних органів, у прокуратури не було ніяких підстав пред'являти матеріали підозри, у них немає ніяких доказів, і тому дане кримінальне переслідування є незаконними політичними репресіями на адресу опозиції", - зазначив політик.

При цьому Медведчук підкреслив, що має намір і надалі продовжувати боротьбу, спрямовану на те, щоб спростувати всі ці незаконні, сфабриковані, кримінальні звинувачення.

"На сьогоднішній день проведення експертиз, окремих слідчих дій - все це у своїй сукупності є грубим порушенням кримінального процесуального кодексу, чинного законодавства, що демонструє кричущі порушення мого конституційного права на захист. Це кричуще порушення гарантованого мені національним законодавством, європейським міжнародним законодавством права на справедливий суд", - вказав опозиційний політик.

Медведчук додав, що незважаючи на те, що терміни слідства були принципово з боку прокуратури продовжені до середини листопада і були узгоджені, і прокурори оголосили про завершення досудового розслідування і готові надати матеріали для ознайомлення захисту, останні їх так і не отримали.

"З матеріалами поки ніхто не знайомився, коли ознайомимося, я скажу більше, але я і сьогодні знаю і впевнений, що всі ці звинувачення є безпідставними, політично мотивованими, і результатом кримінального переслідування, фабрикування кримінальної справи відносно мене, мого колеги народного депутата Козака, що є в тому числі порушенням чинного кримінального законодавства стосовно оцінки дій тих посадових осіб, які пішли на цю фабрикацію кримінального переслідування", - резюмував він. 

Нагадаємо, 2 лютого президент Володимир Зеленський підписав указ про застосування санкцій проти телеканалів "112 Україна", NewsOne і ZIK. Згідно з указом, який набув чинності з моменту підписання, до телеканалів застосовані санкції протягом п'яти років. Це передбачає блокування мовлення всіх трьох телеканалів. 

26 лютого журналісти незаконно закритих президентом Володимиром Зеленським телеканалів об'єдналися і створили новий телеканал – "Перший Незалежний". Засновниками нового медіа стала група журналістів, які раніше працювали на каналах "112 Україна", NewsOne і ZIK. Але буквально через годину після початку мовлення влада незаконно відключила телеканал від ефіру. 

20 лютого Президент України Володимир Зеленський підписав указ, яким ввів у дію рішення Ради нацбезпеки і оборони ввести санкції проти 8 осіб - серед них голова політради партії "Опозиційна платформа - За життя" Віктор Медведчук і його дружина Оксана Марченко.

13 травня в Печерському суді Києва обрали запобіжний захід голові політради партії ОПЗЖ Віктору Медведчуку. 21 травня Київський апеляційний суд залишив у силі цілодобовий домашній арешт для нардепа. 9 липня суд продовжив домашній арешт Віктора Медведчука до 7 вересня. Відразу ж після початку засідання адвокати лідера ОПЗЖ заявили про відвід судді Сергію Вовку. Справа в тому, що Вовк вирішив розглядати питання продовження строків досудового розслідування без сторони захисту. Але в підсумку суд відхилив клопотання про відвід судді і прокурора. 30 липня Київський апеляційний суд відмовив адвокатам голови політради "опозиційної платформи - за життя" Віктора Медведчука в задоволенні апеляції щодо продовження термінів домашнього арешту політика до 7 вересня.

В ОПЗЖ відреагували на це правове свавілля і заявили, що такі дії влади - відверта і цинічна політична розправа над опозиційним політиком, який своєю принциповою позицією розкриває непрофесіоналізм, продажність і антинародний характер влади.

Коментуючи ситуацію, Віктор Медведчук підкреслив, що його адвокати повністю готові до процесу оскарження запобіжного заходу і у них є докази, які спростовують звинувачення прокуратури і доводять незаконність застосування до нього домашнього арешту.

Так, стороною захисту була подана апеляція на рішення Печерського районного суду Києва про продовження запобіжного заходу політику. Однак 30 липня Київський апеляційний суд відхилив її, незважаючи на розгром усіх доводів обвинувачення.

Провідні європейські політики, міжнародні та українські експерти та світові ЗМІ розкритикували указ Зеленського про припинення роботи телеканалів "112 Україна", NewsOne і Zik.

За останні місяці світові ЗМІ, європейські політики та експерти опублікували понад 70 тисяч матеріалів, присвячених цькуванню українською владою опозиції та незалежних телеканалів.