Ілля Кива про святкування 30-річчя незалежності України: Парад продемонстрував радянські розробки, а президент - гумористичну програму

Народний депутат Ілля Кива "Опозиційна платформа - За життя"

На військовому параді з нагоди 30-річчя незалежності України були продемонстровані досягнення радянської промисловості, а свій виступ президент Володимир Зеленський перетворив на гумористичну програму. Про це народний депутат від "Опозиційної платформи - За життя" Ілля Кива заявив журналістам у середу.

"На військовому параді вчора ми побачили демонстрацію радянської техніки. 30 років незалежності України святкувалося технікою, яку збудували наші батьки. Шквал емоцій і гордості справив політ літака "Мрія" над Києвом. Це найбільший літак у світі, геніальна розробка найвидатніших людей. Але яке це відношення має до сьогоднішньої незалежності? Виходить, що Зеленський військовим парадом популяризував радянський режим, який збудував українську промисловість, вивів на найвищий рівень технологічні процеси. А сьогодні це виставляється як найвище досягнення незалежної України", - сказав він.

Ілля Кива підкреслив, що урочисту промову глава держави спробував перетворити на театральне шоу.

"По суті, на гумористичну програму, в якій він намагався ображати попереднього президента - це виступ "95 кварталу" не на сцені, а в масштабах країни. Зеленський взяв і свідомо забув назвати ім'я головнокомандувача, який так само був обраний народом, як і сам Зеленський. Я говорю про Януковича. Невже він не розуміє, що будуть говорити про нього, коли закінчиться термін його повноважень? Адже подібна поведінка провокує свавілля і хаос. У першій частині "марлезонського балету" принизили четвертого президента, а через півтори години - п'ятого президента", - зазначив нардеп.

При цьому опозиціонер констатував відсутність досягнень і перспектив нинішньої влади.

"Максимум, на який здатна сьогодні наша країна, - це приймати сумнівні герби, кричати нацистські кричалки і надягати на голову каструлю. Я люблю свою країну, але мені соромно, образливо і боляче, що така нація, народ і земля потрапили в руки пройдисвітам, які все втоптали в бруд", - підсумував Ілля Кива.