Барановський про статтю Медведчука: За нинішньої влади жодних позитивних зрушень в Україні немає

Олександр Барановський Фото з відкритих джерел

При президентові Володимирі Зеленському і його команді ніяких позитивних зрушень в Україні немає.

Таку думку висловив представник Київської міської організації Молодіжного Крила ОПЗЖ, адвокат і кандидат юридичних наук Олександр Барановський, коментуючи статтю голови політради партії "Опозиційна платформа - За життя", народного депутата Віктора Медведчука "Якою може бути Україна? Якою бути Україні?".

"Володимир Зеленський дуже часто і багато всього обіцяє, але за підсумком нічого не робить. Мені сподобався один вислів, що громадяни, які проживають на території України, є основною складовою нашої країни. Володимир Зеленський на початку своєї передвиборчої гонки, коли він ще обирався президентом, заявив про те, що він буде домовлятися хоч з чортом, але щоб люди, які проживають на окупованих територіях, повернулися назад в Україну. Минуло всього лише кілька років, і тепер він офіційно заявляє, що люди, які проживають на окупованій території і не вважають себе українцями, можуть спокійно їхати в Росію. Тобто він, як мінімум, порушує Конституцію. Крім усього цього, у Верховній Раді на сьогодні зареєстровано законопроект № 5288 "Про внесення змін до Закону України "Про громадянство", який включає в себе цікаву статтю: "Люди, які отримали добровільно паспорт громадянина РФ, будуть автоматично позбавлятися громадянства України". Тобто ті люди, які на сьогодні проживають на окупованій території, позбавлені всіх благ цивілізації і з України їм допомоги немає ніякої, змушені отримувати допомогу у Російської Федерації для того, щоб реалізувати якісь свої права, для того, щоб потрапити на територію України, тому що контрольно-пропускні пункти, які пов'язують окуповану територію з Україною, закриті через пандемію. Тобто ми побачимо те, що найближчим часом Володимир Зеленський своїм указом позбавить громадян, які проживають на окупованій території нашої країни, громадянства України, назве їх усіх громадянами РФ і визнає цю територію окупованою російськими громадянами, які були споконвічно українськими громадянами, які народилися на території України і проживали, платили до певного моменту податки. Тобто ніякого зрушення у поліпшенні ситуації для нашої країни Володимир Зеленський не робить", - зазначив він.

При цьому Барановський додав, що про це свідчить і ситуація з проведенням військового параду до Дня Незалежності України.

"Він заявляв, що "не буде проводитися парад" – він проводить, те, що він заявляв "не будуть закриватися телеканали" – він закриває телеканали. Тобто йому, безумовно, невигідно і незручно мати ЗМІ, які будуть об'єктивно висвітлювати те, що відбувається", - резюмував експерт.

Нагадаємо, 23 серпня на сайті "Опозиційної платформи - За життя" вийшла стаття "Якою може бути Україна? Якою бути Україні?" авторства голови політради партії, народного депутата Віктора Медведчука. У ній він серед іншого пише, що українська державність в небезпеці, і головна небезпека виходить від обмеженості, непрофесіоналізму і жадібності тих, хто керує країною.

"Досконала, демократична, вільна і щаслива Україна існує тільки в головах окремих громадян. На ділі все не так. Українська державність в небезпеці, і головна небезпека виходить від обмеженості, непрофесіоналізму і жадібності тих, хто країною керує", - зазначив політик.