Михайло Погребинський: Дії Зеленського можна порівняти з кидком щура, припертого до стіни

Михайло Погребинський
Михайло Погребинський

Директор Київського центру політичних досліджень та конфліктології

Президент України Володимир Зеленський Gleb Garanich/Reuters

Голові політради партії "Опозиційна платформа - За життя" Віктору Медведчуку 8 жовтня пред'явлені нові звинувачення в держзраді і "сприянні тероризму". Український політолог Михайло Погребинський сподівається, що це лише початок кінця влади Зеленського

Оригінал - на сайті Україна.ру.

- Михайле Борисовичу, Віктору Медведчуку оголосили нову підозру у державній зраді. Як ви це прокоментуєте?

- Я просто повторю поширену версію, з якою я згоден. Команда Зеленського шукає спосіб інформаційно відіграти тему скандалу з офшорними рахунками президента, привернути позитивну увагу. В першу чергу увагу Заходу, оскільки офшорна історія була чорною міткою із Заходу на голову Зеленського і його команди.

Вони знайшли такий спосіб: "От ми знову висунемо звинувачення Медведчуку", і це буде згладжувати наші проблеми. "От ми ж проти Росії, дивіться". "Це неважливо, що ми - злодії і йдемо від податків". Я думаю, що це найбільш природна версія, тим більше що все це шито білими нитками. У звинуваченні Медведчуку зовсім немає складу злочину, від слова взагалі.

- Як ці дії Зеленського в цілому позначаться на політичній ситуації в Україні?

- Всі ці історії ще не закінчилися. З офшорами - раз, скоро з'явиться фільм про "вагнерівців" - два, абсолютне нахабство ряду висуванців Зеленського; це і Третьякова у Верховній Раді, і голова правління найбільшого Укрексімбанку [Євген Мецгер], який "наїжджав" на журналістів.

Все це разом рухається як сніжний ком, який повинен позначитися на ставленні до Зеленського. Нових опитувань громадської думки я не бачив, я думаю, що вересневі через кілька тижнів з'являться. Тоді можна буде судити про те, наскільки мої припущення виправдані, але поки це тільки гіпотеза.

- Як ви думаєте, чи повторить Зеленський долю свого попередника (гігантські антирейтинги, ненависть виборців)?

- Я сподіваюся на це. У Зеленського і Порошенка багато збігів, і антирейтинг Зеленський повинен дістати такий же. Накопичується, причому з великою швидкістю, негатив щодо Зеленського і його команди. Він повинен відбитися на рейтингу, це було би природно. Для думаючих людей Зеленський зазнав поразки вже давно.

Але навіть ті, хто відсторонений від політики, спостерігає за нею збоку, не могли б не чути про історію з офшорами. Так чи інакше, людей привчили, що є версія зради з "вагнерівцями", і я згадав Третьякову і голову правління Укрексімбанку, але це не все.

Є якісь підозрілі смерті - ось 33-річний Антон Поляков, який буквально напередодні критикував "слуг народу" за те, що вони отримують хабарі в туалеті за голосування. Все це разом зводиться до великого снігового кому.

У нас попереду ще нові платіжки, і не виключено, що холодні батареї і віялові відключення електрики, хоча це тільки гіпотеза. Сподіваюся, що обійдеться без цього, але і цього не можна виключати, і все це разом має позначитися на рейтингах.

- Які наслідки будуть у цих дій Зеленського?

- Я вже порівнював, трохи випереджаючи події, дії Зе-влади із припертим до стіни щуром, який готовий кидатися на всіх ворогів від безвиході. Історія з новими звинуваченнями, які пред'являють зараз Медведчуку, говорить саме про це. Аналіз пред'явленого звинувачення не витримує ніякої критики. Там абсолютно немає складу злочину.

З одного боку цей випадок якось дискредитує команду Зеленського, з іншого — вони продовжують свою лінію. Влада ж не прагне насправді передавати справу до суду, оскільки в суді вони програють. Звинувачення не зможе виграти у захисту, як би не були куплені судді - це безнадійно.

Але своє завдання влада вирішує: вони продовжують і далі термін домашнього арешту, сьогодні вони вимагають реального арешту Медведчука, але сподіваюся, що до цього не дійде.

Медведчук зараз висувається на роль єдиного послідовного опонента влади. В якійсь мірі конкурентом Медведчука починає себе заявляти Разумков. Думаючим людям зрозуміло, що Разумков – критик команди зсередини цієї команди, який за своїми політичними намірами не відрізняється від інших "слуг". Він продовжує антиросійський курс, проєвропейський, пронатівський напрямок.

Мені здається, що цього разу люди зможуть розібратися, де реальна опозиція курсу, а де просто конкуренція за можливість представляти той же самий курс, тільки більш кваліфіковано.

Редакція не несе відповідальності за думку, яку автори висловлюють у блогах на сторінках PNK.TV

*Якщо Ви знайшли помилку в тексті новини, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter.