Андрій Деркач: "Данілов - ініціативний, боягузливий, недалекий бандит"

Андрій Деркач
Андрій Деркач

Народний депутат України III-IX скликань

Андрій Деркач в інтерв'ю "Стране" розповів про причини і наслідки введення санкцій РНБО Страна.ua

Нардеп Андрій Деркач в інтерв'ю "Стране" розповів, як він живе під подвійними санкціями США й України і як можна покласти край свавіллю РНБО.

Андрій Деркач потрапив до санкційних списків РНБО. Причому санкції проти Деркача ввели в той же день, коли і проти "Страны" і головреда Ігоря Гужви.

Для Деркача це вже не перші санкції: у вересні 2020 року проти нардепа ввів санкції Мінфін США, звинувативши його у спробі втручання в президентські вибори. Це стало реакцією США на цикл плівок Деркача, серед яких є записи розмов екс-президента України Петра Порошенка і президента США Джо Байдена. 

При цьому сам Деркач ставиться до всіх санкцій по-філософськи. Він каже, що, як і раніше, виконує обов'язки нардепа, голосує у Верховній Раді і користується службовим кабінетом. Єдина складність - не може отримати депутатську зарплату на картку. 

"Страна" зустрілася з колегою по списку санкцій, щоб зрозуміти, як це - бути двічі "підсанкційним" і коли нарешті зламається "генератор оплесків" для Зеленського під назвою "санкції РНБО".

- Санкції щодо Вас і "Страны" ввели напередодні Дня Незалежності. Чому саме в той день?
 
- Санкції ввели 20 серпня, у мене день народження був 19 серпня. Такий подарунок.
 
- До того ж санкції ввели напередодні поїздки Зеленського до США. Як ви вважаєте, ці дві події пов'язані між собою?
 
- Так, подарунок подарували двічі. Другий раз Байдену під приїзд Зеленського в Штати. Спочатку санкції, згідно з українським законодавством, розглядалися як механізм блокування діяльності іноземних громадян, які завдають шкоди Україні, але до яких неможливо застосувати рішення українських судів. Але в інтерпретації РНБО це перетворилося на узурпацію влади і механізм позасудової розправи і політичного тиску. 
 
Для мене апарат РНБО - це просто група людей, яка відстоює чужі фінансові та свої політичні та економічні інтереси. В даному випадку, перш за все, інтереси "стратегічних партнерів". При цьому вносять місцевий колорит: обілечують, рекетують, тиснуть опозицію. При Порошенку була інша історія. Йому США дозволяли красти, організовувати бродячі банди радикалів за викликом, які вбивають, б'ють і труять журналістів і політичних опонентів, а натомість - Порошенко повинен був віддати країну під зовнішнє управління.
 
- А зараз?
 
- Зараз інша схема: зовнішні управителі дозволили чинній владі працювати поза правовим полем, узурпуючи владу, підміняючи судову систему. А сам Данілов - ініціативний, боягузливий, недалекий бандит.
 
- Чому бандит?
 
- Є така дитяча гра в інтернеті. Чашка Петрі. Посудина для розмноження мікроорганізмів. У правилах написано, що мікроорганізми повинні багато їсти, інакше на них нападуть зелені віруси і розділять їх на частини. Так ось у нас є чашка Петрі.  
 
Данілов використовує державний механізм з метою перерозподілу чужих активів, наїзду на бізнес, на пресу - підміняючи собою судові та правоохоронні органи. Він так само, як і Гонтарєва, розраховує, що потім опиниться в Лондоні. У кращому випадку.
 
- Ви хилите до того, що санкції РНБО проти українських громадян вводяться зі схвалення США?
 
- І не тільки. А ви думаєте, посольство стратегічних партнерів цього не бачить? Вони дозволяють це робити. Президенти віддають їм ключі від країни. Жодна схема, яка працювала при Порошенку, не зупинилася при Зеленському. Подивіться, яку кількість ОВДП продано за допомогою близького до Єрмака міністра фінансів Сергія Марченка. І ми всі платимо корупційний податок. Йдеться про мільярди, а нам "продають" черговий форум (Мова про форум YES - Ялтинська європейська стратегія, - Ред.).
 
- Що змінилося у Вашому житті після введення санкцій? У момент нашої попередньої розмови ви стверджували, що майже не відчули ніяких обмежень після санкцій США. А після санкцій РНБО яка ситуація?
 
- Заблокували банківську картку, на яку я отримував депутатську зарплату. Нещодавно зайшов до спікера Ради Дмитра Разумкова і запитав, як він буде мені зарплату платити. Разумков відповів, що сам ох@їв і не знає як.
 
- А кабінет вам не опечатали?
 
- Яким чином? Я ж народний депутат України. Є Конституція, закони України та регламент Верховної Ради. Крім того, введення санкції щодо мене, як і будь-якого іншого українця, створює колапс Конституції і законів України. Голосувати своєю карткою в залі можу, а зарплату отримувати - ні. Ось такий парадокс. У моєму випадку, крім майнових прав, ще й порушуються мої права як обраного депутата.
 
- Як можемо ми, учасники санкційного списку, протистояти санкціям РНБО?
 
- Об'єднуючись. При Порошенку ми в 2016 році створили міжфракційне депутатське об'єднання "Forbidden To Forbid" ("Заборонено забороняти" - Ред.). На погоджувальній раді фракцій, коли принесли повістку депутату Юрію Бойку і був заарештований екс-лідер партії "Укроп" Геннадій Корбан. Були заарештовані представники Радикальної партії (йдеться про Ігоря Мосійчука - Ред.) і партії "Свобода" ... тоді я встав і сказав, що незалежно від відносин з опонентами це все закінчиться погано. Встав і вийшов, а разом зі мною пішли чотири керівники фракцій, частина голів комітетів Ради. По дорозі ми розповіли в нецензурній формі Володимиру Гройсману, тодішньому спікеру Ради, як далі будуть розвиватися події. Після цього і було створено міжфракційне об'єднання з 30 депутатів. Якийсь час в ньому не було необхідності. Але днями ми прийняли рішення його відновити.
 
- Чому?
 
- Сьогодні влада порушує базові норми Конституції, і те, що громадянин України може бути обмежений у правах і визнаний винним тільки за рішенням суду. Коли прийшов Зеленський, мені здавалося, що це об'єднання не потрібно, оскільки прийшли до влади медійні люди, які розуміють, що свобода слова - інструмент, який їм самим ще стане в нагоді. І став у нагоді, коли Зеленський став президентом - журналісти своїми розслідуваннями помітно опустили рейтинг Порошенка. А потім у Зеленського вирішили зачистити медійну сферу.
 
Та й загалом якось занадто багато накопичилося останнім часом заборон і репресій в Україні. Тому я також пропоную журналістам, правозахисникам, юристам створити громадське об'єднання. Є достатньо матеріалів, плівок, фактажу, які можна документувати і оформляти для подальшого використання в Україні і не тільки.
 
- Трохи залишилося журналістів, з якими можна об'єднуватися.
 
- Насправді багато, але люди бояться. Страх - це те, чим користується будь-яка влада, щоб придушити інакодумство. Порошенко залякував бродячими активістами, а при Зеленському влада залякує санкціями і думає над працевлаштуванням бродячих активістів.
 
- Вам відомо, що лежить в основі санкцій РНБО щодо вас?
 
- Ми подали офіційні адвокатські запити, на які немає і не буде жодної відповіді. Тому що немає ніяких фактів. Їх і не може існувати: санкції - це політична позасудова репресія.
 
- Ви вірите в те, що зможете оскаржити санкції в українських судах? Чи надія тільки на ЄСПЛ?
 
- Частина суддів роблять величезну помилку, не займаючи позицію, а бажаючи "пропетляти" або "прогнутися" під незаконні рішення. Зокрема наше об'єднання буде боротися не тільки проти порушення прав людини, а й з корупцією. Повинен бути список людей, які приймають неправові рішення, займаючись політичною корупцією.
 
Потрібно збирати якомога більше документів і фактів неправових дій влади щодо конституційних прав людини. Всі документи будуть розсекречені рано чи пізно. Так само, як у ситуації з Порошенком: я вважаю його потенційним військовим і державним злочинцем, і так чи інакше, всі його злодіяння будуть розкриті.

- Медіа не вперше переживають зачистку. Таке було і в 2016-2017 роках, коли закрили, наприклад, "17 канал", намагалися закрити нас. Що дає вам надію на те, що все позитивно закінчиться цього разу?
 

- Мій життєвий досвід. Розуміння того, що це свавілля, яке зараз відбувається в Україні, як правило, несподівано закінчується. Несподівано для влади. Таких прикладів було безліч.

- Яких прикладів?

- Всі президенти на старті своєї діяльності хотіли щось змінити. В голові у них була якась місія, а закінчувалося все спробою підім'яти під себе Конституцію, що призводило до чергового Майдану або історії "стадіон так стадіон". Закрити інтернет-видання не вийде, а у телеканалів дійсно дещо інша ситуація, тому що є безмежна позиція Нацради з теле- і радіомовлення, з абсолютно неосудними людьми, які, на мій погляд, повинні відповісти за законом.

- Яким чином?

- Будь-яке неправове рішення документується. Це конкретний держслужбовець, який порушує закон і Конституцію, що має прізвище, ім'я та по батькові.

- Тобто ви хочете сказати, що глава Нацради Ольга Герасим'юк колись заплатить штраф?

- Чому тільки штраф? За перевищення службових повноважень не тільки штраф, а й термін. А свідків буде досить. Знаючи тих, хто сидить в цій Нацраді і його апараті, багато хто з них самих побіжить давати свідчення проти Герасим'юк.

- Чи можете дати тимчасовий прогноз: коли винні у тиску на ЗМІ понесуть відповідальність?

- У нас в Україні це все відбувається несподівано. Кучма, віддаючи Криворіжсталь Пінчуку в 2004 році, теж вважав, що це буде вічним сімейним активом. У жовтні 2013 року Янукович був сильний як ніколи. Порошенко теж вважав, що на горизонті немає сильного опонента, поки не з'явився Зеленський. І тільки восени 2018 року він зрозумів, що вибори підуть не на його користь. Тоді і з'явилися історії з провокаціями в Керченській протоці, щоб ввести надзвичайний стан і скасувати вибори.

Цю інформацію озвучу вперше: в грудні 2018-го року Петро Олексійович планував послати ще раз три прикордонні кораблі з кореспондентом СNN в ту ж Керченську протоку, щоб спровокувати конфлікт і на цьому грунті ввести надзвичайний стан, почекати з виборами і заробити політичних балів у зовнішніх кураторів. Але, благо, на той момент міністр МВС Арсен Аваков, не наважився взяти на себе відповідальність за дії гетьмана. І ця історія не склалася.

Сьогодні обговорюють тему з "вагнерівцями" - це продовження тієї ж історії. Ця провокація повинна була пройти за участю спецслужб України і незрозуміло до чого могла привести.

Невідомо, яка була б реакція і наслідки, якби цей літак з російськими громадянами з бойовим досвідом захопили і, можливо, посадили. Якщо Зеленський з якихось причин зупинив цей процес дзвінком Лукашенку, то як президент він зробив правильно.

Вони, як в "День радіо", всі там молодці! І цей кореспондент CNN - молодець, який разом з розвідниками розповідає тепер, що це добра справа - силою і провокацією посадити літак. Тобто робити посадку з Романом Протасевичем - це погано, а робити посадку з "вагнерівцями" - добре.

Але загалом нічого не змінюється. Історія з провокаціями і використання України як червоної ганчірки для РФ залишається одним із завдань зовнішнього управління... Так було при Порошенку - так продовжилося й при Зеленському.

- Як ви думаєте, чия спочатку це була комбінація щодо "вагнерівців"?

- "Вагнерівці" - це довгограюча платівка для Зеленського і Ко. Так би мовити, ми бачимо сьогодні вершину айсберга. Частково - це сценарій частини еліти США на підбурювання України, Росії та Білорусі з одного боку. З іншого боку, "вагнерівці" - це елемент зовнішнього управління, страшилок і конвою для Єрмака і Зеленського. "Зараз ми покажемо вам серію фільму-розслідування, а через два місяці ще одну серію, а будете погано поводитися, ми покажемо весь фільм". До речі, фільми і сюжети були зняті вже до 1 вересня. І перед виходом короткої нарізки CNN частина колишніх керівників і співробітників військової розвідки, які брали участь в операції "Вагнерівці" і давали інтерв'ю, були вивезені з території України. Щонайменше 25 людей. Частина з них і зараз перебувають за кордоном.

- А хто їх фінансує?

- Поставте це питання нашим видатним діячам з РНБО й Офісу президента. Вони точно повинні знати.

- Який скандал для Зеленського може стати переломним? Історія з "вагнерівцями", корупція на "Великому будівництві"? Що?

- Коли ми обговорюємо Зеленського, ми повинні розуміти, що він - вирок! А наша країна перебуває під зовнішнім управлінням: баригам дають грабувати, а вони віддають управління країною. Сам Зеленський лише частково управляє ситуацією.

- І все ж, що може стати для Зеленського "чорним лебедем"?

- Поки про організовані ззовні або всередині серйозні протести мова не йде, хоча в наших реаліях можливо все. Привід може бути різним. Сьогодні, якщо в Україні і буде якийсь "Майдан", то це буде "Майдан мерів".

- Чому мерів?

- Спочатку регіонам дали децентралізацію, а сьогодні їх ставлять в стійло, змушуючи покривати збитки від зовнішньополітичної та зовнішньоекономічної діяльності центральної влади за рахунок місцевих бюджетів. Мерів сьогодні "нагинають", змушуючи покривати ціну на газ з місцевих бюджетів, що не дозволяє забезпечувати життєдіяльність міст. Але влада забуває, що кожен мер великого обласного міста має понад 50% рейтингу, його населення обрало і підтримує.

- До місцевих виборів, особливо в розпал виборчої кампанії, регіональні еліти проявили себе. Почали хамити, грубити, протидіяти центру, але зараз опору немає. Повний нейтралітет і помірна публічна політика. Складається враження, що влада зуміла вибудувати відносини з усіма мерами, крім Кличка.

- Ви маєте на увазі, що в обхід Кличка побудували нові регіональні конгреси на чолі з Єрмаком, через які роздають фонди регіонального розвитку за лояльність? Не переживайте: місцеві еліти проявляться в найкритичніший і найнезручніший момент, коли зрозуміють, що влада слабка. В Україні це завжди відбувається в найнесподіваніший момент для влади.

Все точно "посиплеться", незрозуміло коли, але все навколо, включаючи олігархів, на яких спирається і з якими сьогодні заробляє влада, будуть підкидати дрова у багаття. Запитайте про це Кучму, Кравчука, Януковича, Порошенка - у всіх відбувалося одне і те ж.

- Виходить, регіональні еліти - головна небезпека для Зеленського?

- Головна небезпека для Зеленського - це його оточення, наявність в ньому таких, як Єрмак і Данілов. Якщо він залишиться з ними і він не буде боротися із зовнішнім управлінням, то вони його приведуть до українського "Талібану" в центрі Європи, який терпіти ніхто не стане.

- І хто буде тікати, чіпляючись за шасі?

- Хто встигне.

- На американських літаках?

- Український фольклор дає різні варіанти відповіді на це питання. Мені б дуже хотілося, щоб цього не сталося. По-перше, це конфлікт всередині країни, падіння ВВП до 20-25 відсотків.

Всі адекватні країни, які мають суб'єктність і культуру державності, окрім нашої, в складній ситуації коронавірусу займаються не політичними репресіями та перерозподілом фінансових потоків, а фінансують людей, які постраждали від COVID - малозабезпечених, малий і середній бізнес, до 25% доходів бюджету. Багато витрачають на охорону здоров'я та освіту.

У нас це відбувається зовсім по-іншому. До 30% грошей витрачається на правоохоронну систему і війну. Один президент обіцяв закінчити війну за два тижні, інший просто обіцяв її закінчити.

Друга частина бюджету витрачається на "прання, миття, великі будівництва". При цьому населення це чітко бачить, якщо воно це не розуміє з точки зору термінів, то воно чітко відчуває, що його "мають".

- Точно народ це відчуває?

- Народ бачить, що ціни і тарифи зростають, корупція квітне буйним цвітом, якість життя падає. Наш президент сам заявив, що ми маємо унікальні як за кількістю, так і за складом органи із боротьби з корупцією.

Ми єдина країна в світі, де офіційний корупціонер, який визнаний таким рішенням суду, керує великим антикорупційним органом - НАБУ. У нас на впіймання злочинця витрачається в 10 разів більше, ніж сам збиток від злочину. А сам глава НАБУ Ситник прописаний окремим пунктом в угоді між США і Україною, що його чіпати не можна. У нас єдина країна в світі, де НАБУ ганяється на "бобику" за СБУ і намагається з'ясувати, чому Чаус виявився в трусах у вінницькому СБУ, а не у НАБУ.

При цьому ще один унікальний орган "тирить" громадянина України Чауса на чужій території під вигуки прокурора і президента Молдавії і потім кидає його десь у вінницьких степах. А перед цим цей же орган при попередньому президенті його туди незаконно вивозить. Побудована система дійсно унікальна.

- Ваш проект "Ера-Медіа" теж потрапив під санкції. Як він далі буде працювати?

- У цьому проекті йде юридична робота адвокатів. Що стосується роботи "Ера-Медіа", ми зробили якраз недавно цікавий проект, цикл фільмів "Влада і віра" про відносини церкви і влади за 30 років, який був оцінений глядачами. Кожен президент розповідав про невтручання в церкву, а потім намагався підпорядкувати її своїм політичним інтересам. Це все засновано на фактах, матеріалах, документах.

- Що зараз юридично з "Ера-медіа"?

- Кожна влада і президенти, які чіпали журналістів і "Ера-медіа" зокрема, погано закінчували. Історичний факт. Ми оскаржуємо санкції, щоб продовжити працювати на базі "Ера-медіа". Неможливо говорити про майбутнє, якщо ти не аналізуєш, чому так сталося. Адже тиск на нас почався не зараз. У цьому процесі свого часу активно брали участь і Кучма, і Янукович, і Порошенко, і Аласанія (екс-голова Громадського мовника), і Наглядова рада "UA: Перший", що складається з "соросят".

Вони ось уже три роки щороку витрачають півтора мільярда грошей платників податків на "Громадське телебачення", займаючи 27 рядок у рейтингах. До речі, там днями один клоун-ведучий виступав, наїхав на паралімпійців: сказав, що багато грошей ми їм даємо. Ганьба. Люди переступили через себе, через свій біль і завойовують для України медалі на Паралімпіаді ... Добре, що "UA: Перший" ніхто не дивиться. Ми ж проводили розслідування, як громадський мовник отримує грантові гроші від різних держав та з бюджету і як їх витрачає і краде.

- Як ви оцінюєте візит Зеленського до США?

- Кожна влада живе в своїй казці і вигаданих політтехнологами реаліях. Наприклад, меморандум щодо Енергоатома, який підписали в США ... Для обізнаних людей просто смішно.

По-перше, Енергоатом не підпорядкований міністру енергетики, який підписував меморандум. Він, Енергоатом, безпосередньо підпорядкований Кабміну.

Більш того, в 2007 році, коли я очолював Енергоатом, ми вибирали варіанти розвитку та будівництва атомних блоків. Так ось, є експертиза Мінтрансу, яка говорить, що для того щоб провезти корпус "Вестенхаус", нам потрібно розібрати 22 мости і 17 віадуків. Навіть теоретично привезти корпус "Вестенхаус" на територію майданчиків, які існують під будівництво, неможливо. За розмірами не пролазить. Просто за підсумками візиту виставляються "аватари" у вигляді досягнень.

- Якби ви планували візит Зеленського до США, про що б він повинен був говорити там, щоб вам не було соромно?

- Поверніть наші гроші, які були вкрадені у народу України Лазаренком, Януковичем і Петром Олексійовичем, які працюють, зокрема, в юрисдикції США. Це десятки мільярдів доларів. Залиште собі всі санкції, якщо вам від цього буде легше. "Ідіть нахер", як у фільмі "Слуга народу", зі своїм МВФ, припиніть лізти в нашу церкву, історію, політику, продавати реформи і будувати пародію на демократію. Тому що ця історія в підсумку зазнає краху. Як вона зазнала краху всюди, де намагалися експортувати "демократію" і міфічні цінності. Це те, що я можу сказати. Але дійсно, як визнав Зеленський, коли людина заходить на пост президента, почуття реальності притупляється.

- А чому?

- Це глибока тема. Влада - це елемент спокуси. Відчуття влади дає почуття вседозволеності. Але коли ти потрапляєш у владу кілька разів, ти розумієш, що влада закінчується. Зараз вони цього не розуміють. Це неможливо пояснити, коли людина сидить в мармуровому кабінеті, в золоті і рюшиках.

Уявіть, що людині щодня особистий водій каже, що без вас машина не поїде; секретар каже, що без вас нічого не працює. Оточення зализує залишки критичного мислення і сумнівів, розповідаючи про майбутню Нобелівську премію миру. А ви дивитеся на себе в дзеркало і думаєте, що це дійсно так.

- А чому ви не допускаєте, що день виглядає інакше? Зуби почистив, відкриваєш інтернет, а там: Зеленський поганий, Єрмак поганий, все сиплеться з усіх боків, і ти думаєш: куди я потрапив?

- Так теж буває. Адже любов до себе завжди взаємна. Люди завжди заспокоюють себе: я не такий поганий, як про мене пишуть всі ці сволоти.

- А якщо це так?

- Я не зустрічав людей, які не були схильні до спокус, будучи у владі. Просто є люди, які з цим справляються в силу своєї освіти, виховання і ставлення до життя.

- Ви можете навести приклад людини, яка, отримавши владу, поводилася гідно?

- Можу. Це Мороз, Кінах, Пустовойтенко... У багатьох моментах той же Азаров.

- Чому вони? Це люди, які вели себе аскетично, не крали, інтереси держави ставили вище власних?

- Є таке поняття - державник. Їм було не все одно, що відбувається в конкретному селі з простою людиною. Це важливо. Чи можна прожити реально на мінімальну зарплату і пенсію. Ось підсумок нашої економічної і зовнішньополітичної діяльності влади. Нещодавно Україна відзначала 30 років Незалежності. Жодного разу країна не досягла ВВП рівня 1991 року, розбита економіка і промисловість. По периметру немає жодної країни, з якої ми маємо нормальні стосунки. Ми з усіма в конфлікті. Навіть з цього року з Молдовою і Білоруссю.

- Президент Володимир Зеленський на Ялтинському форумі (YES) зізнався, що пост глави держави відбивається на його психологічному здоров'ї. Сказав, що іноді він втрачає почуття людяності і реальності. Як ви можете прокоментувати цю заяву?

- Воно й не дивно, враховуючи, що сьогодні державою керує глава ОП Андрій Єрмак, секретар РНБО Олексій Данілов і зовнішнє управління. Але заява не така цікава, як Ялтинська конференція.

- А що з нею?

- Це паноптикум інтуристів і журналістів, які приїжджають за гроші, слухачів у вигляді селебріті, "соросят" і активістів, і частково людей, які грабували Україну. Які нічого не створили, але опинилися в потрібний час в потрібному місці. А після цього вони роблять якісь заяви, ставлять себе в приклад успіху для молодого покоління, запрошують Зеленського як президента на цей захід.

Хто учасники цього форуму? Про Пінчука розповідати не треба, можна згадати достатню кількість історій: починаючи від "Дельта банку" і закінчуючи продажем коліс за потрійною ціною "Укрзалізниці". Там же партнер сім'ї Байдена по компанії "Бурісма", яка вставила Україну на мільйони, Олександр Кваснєвський.

Там же виступає радник президента США Джозефа Байдена Амос Хохштайн, колишній член наглядової ради "Нафтогазу". Завдяки його творчій діяльності разом з Андрієм Коболєвим (екс-глава правління "Нафтогаз", - Ред.) корупційний податок на наших громадян становив 50 євро від так званого реверсного російського газу. Мільярдні кошти, вкрадені в українських громадян через завищений тариф.

Крім награбованого, їм не соромно було отримувати мільйонні премії від держави Україна. А сьогодні приходить їхній колишній колега Юрій Вітренко, нинішній глава "Нафтогазу України", і розповідає, що збиток "Нафтогазу" від попередньої діяльності склав 105 мільярдів - ось вам і ефективні менеджери, ось вам і наглядові ради з інтуристами, і ось вам потрійні ціни на газ для населення.

Вдумайтеся в цей цинізм: нас грабують, а ми ж повинні їх за це хвалити на форумах, показувати по телевізорах. Я аналізую наслідки подій. Ось що таке санкції США?

- А що це?

- 50% світових фінансових активів належить США. Основна ідеологія частини "вашингтонського болота" і глобалістів: утримати ці 50% і не допустити перерозподіл в бік інших країн. А вся історія про свободу, цінності, демократію в їхньому розумінні - це намисто, яке втюхують папуасам. Ви багато чули заяв ліберальних демократичних лідерів, посольств із засудженням санкцій проти видання "Страна.юa"?

- Були заяви з боку Європи, ОБСЄ.

- Але не вишикувалися ж в чергу на ваш захист, як за Шабуніна, Супрун або Коболєва. Завдання частини корумпованої еліти США - захистити можливість заробляти на чужій території і зберегти свій капітал.

- Конкретизуйте, як це пов'язано із санкціями?

- А коли виникли політичні санкції проти мене? Коли ми показали, як Янукович з подільниками обкрадали український народ за допомогою видатного банкіра Валерії Гонтарєвої. Зараз вона ховається в Лондоні. За неї тоді заступився віце-президент США, мовляв, не чіпайте видатного банкіра.

Ми почали показувати схеми заробітку коштів на території України, і не просто схеми, а плівки, карти, виписки з банку, таблицю DemoCorruption. Перше, що спробували "вбити" в інтернеті після американських санкцій - цю схему. Тому що папуаси не повинні знати, як їх обдирає старший брат. Вони повинні ходити на Ялтинські конференції і фотографуватися з видатним агентом КДБ "Валерієм" Віктором Пінчуком, який фінансував фонд Гілларі.

Санкції США - це механізм захисту інтересів свого легального і, в тому числі, нелегально бізнесу на чужій території, включно з освоєнням коштів міжнародної технічної допомоги (грошей американських платників податків). А це близько 7 мільярдів доларів США.

- До чого така кооперація в діяльності і санкції призводить?

- До кризи довіри людей до влади, а в підсумку і до країни. 80% населення України мріють, щоб їхні діти покинули країну. Це підсумок діяльності влади за 30 років? Це сумно, але так і є. Ми перетворюємося на країну гастарбайтерів, які створюють ВВП іншим країнам. Країною айтішників, яких з Україною пов'язують тільки платіжки за тарифи. Найстрашніше - НЕ санкції РНБО.

- А що?

- Влада зараз своїми діями накладає санкції на майбутнє. Тих поколінь, які хочуть жити і виховувати дітей тут і зараз. А те, що черговий зоолог і ларьочник насміхаються в режимі рекетирів над контрабандистами і обнальщиками - це місцевий фольклор. Але при цьому колективний Захід все це бачить, дозволяє і заохочує, під реляцію "давайте поборемося з корупцією". Ну давайте.

- Яскравий приклад - депутатські зарплати в конвертах, які "Страна" неодноразово викривала. Але тим не менше НАБУ не порушили кримінальної справи за фактом наших публікацій. Як думаєте, чому?

- Це ж не означає, що вони не задокументували, і головний антикорупціонер країни не відправив ці дані в Посольство США. А там ця інформація накопичується для потрібного моменту.

- Щоб що?

- Вести їх на повідку, або щоб вони проголосували за потрібні закони. Або коли потрібно буде терміново поборотися з корупцією, вони дістануть цей фактаж з шухлядки.

- Коли РНБО зверне кудись не туди?

- Якщо Зеленський не прибере Єрмака і Данілова, то ситуація і далі буде йти під укіс. Але рано чи пізно Зеленський повинен зрозуміти, що бореться не з тими. Адже його основний опонент - Порошенко. Як і опонент всієї країни.

- Чому Порошенко?

- Порошенко чітко розуміє, що ніколи не стане президентом всієї України. Але в певній ситуації спровокувати розкол країни і стати президентом частини України йому під силу.

- При Порошенку вся правоохоронна машина безмежно працювала на репресії, в тому числі проти нашого видання. Там були не тільки санкції, а й обмеження особистої свободи - як у випадку з Ігорем Гужвою, якого кинули до в'язниці. І тим не менше Петро Порошенко на свободі і не поніс за це ніякого покарання. Чи є підстави вважати, що Зеленський буде покараний за свою санкційну машину?

- Порошенко перебуває під патронатом системи міжнародної корупції і лобізму, яка заробляє гроші в Україні. Його можна посадити не тоді, коли ти на стадіоні сказав "я - твій вирок". У підсумку Петро Порошенко може стати вироком Зеленському.

- Думаєте, він може?

- Петро Олексійович? В силу досвіду, здібностей і мільярдного грошового ресурсу, а також ща наявності лобістської даху він може це організувати.

Але надія на те, що почуття самозбереження дозволить Зеленському все-таки виконати свою погрозу "вирок так вирок". А якщо він дійсно "втомився", як він заявив на YES, то саме час ліквідувати пост президента в Україні як приз і заснувати парламентську республіку. У чому я точно впевнений, так це в тому, що шанс у України й українців на нормальне життя залишається завжди. 

Світлана Крюкова, Анастасія Товт

Редакція не несе відповідальності за думку, яку автори висловлюють у блогах на сторінках PNK.TV

*Якщо Ви знайшли помилку в тексті новини, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter.