Зламані калькулятори членів Кабміну, або Як Україна виконує бюджет

Павло Кухта
Павло Кухта

Економіст "Центру економічних рішень", автор публікацій та дослідницьких робіт з макроекономіки та бюджету

Фото з відкритих джерел

У квітні НБУ переказав до бюджету менше коштів, ніж  передбачено бюджетним планом - 24,4 млрд проти 33 млрд грн. Що це означає?

Про це пише Павло Кухта на своїй сторінці в Facebook.

Це традиційна проблема: за законом НБУ переказує кошти відповідно до підтвердженої аудитом звітності, яка з’являється пізніше, ніж затверджується державний бюджет (куди, натомість, хронічно закладають завищену суму доходів від НБУ).

Як наслідок, у квітні вперше в цьому році недовиконується план щодо доходів - на -3,1% за загальним фондом та на -1,3% за державним бюджетом загалом.

План щодо доходів за січень - квітень ще дещо перевиконують - на 2,3% за загальним фондом та на 3,2% за державним бюджетом загалом. Але протягом попереднього та наступних місяців бюджет має акумулювати гроші для великих боргових виплат та високих видатків, які чекають на нас в останні місяці року - очевидно, з цим є проблеми.

Новини за темою: Між Ганою та Єгиптом: Як Україні повернутися до клубу європейських країн

З отриманням траншу МВФ після порушення урядом процедур корпоративного управління точно виникнуть проблеми, що ускладнить фінансування дефіциту бюджету та боргових виплат.

Напевно, уряд може спробувати "видоїти" кошти з рахунків "Нафтогазу" та перекриватися дорогим ринковим фінансуванням (де ми сплачуємо відсотки на рівні африканських країн), але тоді виникнуть проблеми вже із проходженням опалювального сезону.

Здається, нам варто скинутися на калькулятори для членів Кабміну, які в них зламалися.

Павло Кухта

Редакція не несе відповідальності за думку, яку автори висловлюють у блогах на сторінках PNK.TV

*Якщо Ви знайшли помилку в тексті новини, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter.