Журавський: Суд має всі підстави звільнити Медведчука

Віталій Журавський
Віталій Журавський

Український правознавець і політичний діяч

Голова політради партії "Опозиційна платформа – За життя", народний депутат України Віктор Медведчук Фото:"Опозиційна платформа - За життя"

9 липня закінчується двомісячний строк перебування під домашнім арештом одного з лідерів ОПЗЖ Віктора Медведчука.

Кримінально-процесуальний кодекс чітко вказує, що "клопотання щодо продовження строку тримання під вартою подається не пізніше ніж за десять днів до закінчення дії попередньої ухвали про тримання під вартою".

А Генеральна прокуратура це зробила лише 6 липня. Тобто строки порушено. Слідчий суддя тепер має всі законні підстави звільнити В. Медведчука з-під домашнього арешту.

З правової точки зору цей запобіжний захід уже втратив свою юридичну силу.

Віталій Журавський

Редакція може не погоджуватися з думкою автора.

Від редакції. Перший заступник генерального прокурора Роман Говда порушив закон, не подавши вчасно клопотання щодо продовження термінів слідства у справі голови політради партії "Опозиційна платформа - За життя", народного депутата Віктора Медведчука. Згідно зі змінами в КПК України, ухваленими через поширення коронавірусної хвороби 13 квітня 2020 № 558-IX, встановлено, що "клопотання щодо продовження строку тримання під вартою подається не пізніше ніж за десять днів до закінчення дії попередньої постанови про утримання під вартою". Адвокати Віктора Медведчука вважають, що такі дії прокурорів - це "чіткий намір, спрямований на ручне управління процесом ухвалення рішення, потрібного стороні обвинувачення".

Оригінал - на сайті 112ua.tv.

Редакція не несе відповідальності за думку, яку автори висловлюють у блогах на сторінках PNK.TV

*Якщо Ви знайшли помилку в тексті новини, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter.