Жарких: Задовольняючи дрібні амбіції, Зеленський збирається запустити перевибори і не допустити до них Медведчука

Денис Жарких
Денис Жарких

Медійник, письменник, політолог

Володимир Зеленський та Віктор Медведчук

з відкритих джерел

Про це пише Денис Жарких на своїй сторінці в Facebook.

Тут мені під великим секретом сказали "люди, близькі до імператора", що Зеленський не просто знімає Разумкова, а віддасть Стефанчуку не тільки пост спікера, а й пост президента, а сам піде на позачергові парламентські і президентські вибори. Іншими словами, Зеленський запустить кризу влади своїми руками.

Якщо це так, то Зеленського ведуть на забій, як вели всіх президентів України. У перезапуск влади грали Ющенко, Янукович. Але влада не айфон, не комп'ютер, після перезапуску буде те ж саме. Розберемо це все по частинах.

Перевибори нічого не дадуть ні Україні, ні Зеленському.

Зеленському перевибори не дадуть рівно нічого. У це грав Ющенко - нічого не отримав. І не міг отримати - змінити електоральний склад країни вибори не можуть. Ющенко хотів позбутися "Партії регіонів" і Януковича - не вийшло. Зеленський явно хоче позбутися Медведчука і Порошенка. Сьогодні Медведчук, завдяки зусиллям Зеленського, швидше за все, буде не допущений до виборів. Перемога? Так його електоральне ядро нікуди не поділося, подивіться будь-яких соціологів, дії Зеленського це ядро тільки зміцнили, зробивши для цього ядра Віктора Володимировича героєм і лицарем без страху і докору. Від Медведчука вдалося відігнати електорат, що коливається, але він при першому ж шухері, а перезавантаження влади таким шухером і є, повернеться назад. А ось ядро Медведчука ставиться вже до Зеленського з неприкритою ненавистю, хоча раніше це була відсторонена лояльність.

З Порошенком ще гірше. Зеленський взяв його риторику на 100%. Але це не Порошенка розчинили в Зеленському, а Зеленського в Порошенку. Загін легко не помітить зміни бійця. А бійця кураторам пора міняти, оскільки він свої функції виконав, і зараз лобі кураторів і штовхає Зе до політичного самогубства. Якщо команда ОПЗЖ може сподіватися на вибори, що я б ніяк не радив, то Порошенко врятує переворот латиноамериканського або африканського зразка. Грати у вибори з командою Зеленського Порошенку, на відміну від Медведчука, не має сенсу. Це Медведчуку є про що посперечатися із Зеленським, а Порошенку подібні дурниці не потрібні. Зеленський своєю політикою повністю визнав правоту стратегії Порошенка, а, значить, стратегічно вже програв. Говорити Порошенку з Зеленським нема про що. Вирок був виправдувальним, більш того, це не вирок, а нагородний лист.

Вибори можна зірвати

Припустимо, що в перевиборах ні Медведчук, ні Порошенко не будуть допущені до виборів. Що це змінить? По-перше, взагалі не обов'язково, що вибори не будуть зірвані. Порошенку найвигідніше їх зірвати, питання, як це краще зробити. Майдан 2004 року - це теж зрив виборів, але це догма, будь-який Майдан сьогодні без крові неможливий (привіт Авакову). Порошенку і його електорату вигідно не визнати результати виборів, якщо вони йому не сподобаються. Будь-який перезапуск влади від Зеленського електорат Порошенка розглядає як передачу влади новому гетьману. У цього електорату повно зброї, а хто захищатиме Зеленського, кому він потрібен? Тож Порошенку не обов'язково у виборах навіть брати участь, Зеленський здав йому Україну ідеологічно.

По-друге, гра на Разумкова не забере ядерний електорат Медведчука, він може повалити Мураєва або Бойка, оскільки їхній електорат більш "м'який", перехідний. Але якщо, наприклад, Медведчук підтримає Бойка, а він вже так чинив, то проект Разумков накриється мідним тазом. Для успіху Разумкова потрібен розвал ОПЗЖ і сварка Медведчука і Бойка. Це стимулює ОП, але поки успіху не досягли. Але припустимо, Зеленському вдасться роздрібнити електорат південного сходу. Він тоді роздрібнить свій власний електорат, який допоміг йому в 2019 році. І підставить тил Порошенку. Далі читай абзац вище.

По-третє, весь цей сценарій не враховує ГРУ Росії, Білорусі, Угорщини та Польщі. Українська політична криза вже була використана Росією для анексії Криму. Зеленський, запускаючи кризу для перезавантаження, і тут підставляє тил для гри сусідів. І тут знову може зіграти карта Медведчука, і явно проти Зеленського. Коротше, куди не кинь, всюди клин.

Команда Зеленського не знає, що робити

Питання може бути в тому, що ця інформація помилкова, але, швидше за все, це один з варіантів сценарію, які розглядає команда Зеленського. Дуже добре видно, що вона, ця команда, недалека, нездатна прораховувати на кілька кроків вперед. У Медведчука і Порошенка рахують краще. Зате добре видно, що Зеленським маніпулюють, нацьковуючи його то на одного персонажа, то на іншого. Зеленського з самого початку нацькували на Медведчука, здавалося б, знайшли крайнього, на якого можна все списати. Але ж ні - атака на Медведчука загнала Зеленського в ідеологічне поле Порошенка. Зеленський почав втрачати на південному сході. Гра з Разумковим - здавалося б, покарати цього пацана, він же нічого особливого з себе не являє. Але це удар по парламентаризму, вихід із загальних правил, що склалися. Тоді політичні противники, не тільки в Україні, а взагалі, можуть його просто взяти за жо...  й особливо не морочитися (хто читав статтю Путіна, розуміє, про що я). Задовольняючи свої дрібні амбіції, Зеленський не розуміє, куди йде сам і куди веде країну. Тому вибори Україну не врятують, та й можливість їх стає все примарнішою. Вибори - це правила передачі влади. Які правила можуть бути сьогодні в Україні?

Денис Жарких

Редакція не несе відповідальності за думку, яку автори висловлюють у блогах на сторінках PNK.TV

*Якщо Ви знайшли помилку в тексті новини, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter.