Зеленський визнає Вашингтон верховною владою в Україні

 Микола Васильківський
Микола Васильківський

Блогер, журналіст, письменник

Президент України Володимир Зеленський УП

Оскільки інтерв'ю Зеленського "Інтерфакс-Україна" вийшло наступного дня після "прямої лінії" Путіна, то оцінка однозначна - це дискусія між двома президентами

Про це пише Микола Васильківський у своєму блозі на сайті Korrespondent.net.

Інтерв'ю Володимира Зеленського агентству "Інтерфакс-Україна", опубліковане 1 липня, – це відповідь на заяви російського президента Володимира Путіна. Оскільки інтерв'ю Зеленського вийшло наступного дня після "прямої лінії" Путіна, то оцінка однозначна – це дискусія між двома президентами.

Отже, які основні тези озвучив в інтерв'ю Володимир Зеленський?

Зовнішнє управління.net

Слова Путіна про те, що Зеленський "передав Україну під повне зовнішнє управління" – це, за словами українського президента, "суто пропагандистська мантра для внутрішнього споживача у самій Росії".

Тому, як десь у космосі, у свідомості Зеленського "в реальному світі всі питання щодо України вирішують виключно в Україні та Українська держава" та відбуваються "консультації з Україною до саміту і публічне озвучування узгодженої з нами позиції".

Про зустріч із Путіним

Зеленський публічно заявив про готовність до зустрічі з Володимиром Путіним. У Кремлі, нагадаємо, неодноразово заявляли, що у проведенні нової зустрічі є сенс, коли будуть виконані домовленості, досягнуті на переговорах у Парижі у грудні 2019 року. Керівництво РФ вважає, що оскільки Зеленський не виконав своїх зобов'язань, немає сенсу в нових перемовинах.

Далі - відверто невдала відповідь Зеленського на слова Путіна, який "сенс говорити із Зеленським, якщо все вирішують у Вашингтоні"?

- Вас особисто чіпляє фраза Путіна про те, що "який сенс говорити із Зеленським, якщо все вирішують у Вашингтоні"?

- Ні, я ніколи не живу за стереотипами. Це виглядає так, якби я, наприклад, сказав: "А навіщо росіянам вибори, пряма демократія, якщо все вирішує виключно Кремль?".

За цією аналогією виходить, що Вашингтон для Зеленського - це як Кремль для росіян? Але для росіян Кремль - це символ російського державного апарату. А для українців Вашингтон - це столиця іноземної держави, яка згідно з міжнародним правом і законами України не має права втручатися у внутрішні українські справи.

"Ми маємо багато спільного"

"Ми точно не один народ", - це відповідь Зеленського на слова Путіна, що прозвучали під час прямої лінії.

"Давайте, нарешті, розставимо крапки над "i". Ми точно не один народ. Так, у нас є багато спільного. У нас спільні частина історії, пам'ять, сусідство, родичі, спільна перемога над фашизмом і загальні трагедії. Так, все це вкрай важливо, і ми про це пам'ятаємо. І, можливо, щось спільне у нас буде в майбутньому, якщо ще не пізно зупинити тотальне розділення між нашими країнами".

По-перше, це не слова Зеленського. Насправді це практично дослівна цитата його головного політичного опонента Віктора Медведчука.

"Більше того, після його заяви на початку діяльності, що "із спільного" між Україною і Росією залишився тільки кордон, я йому відповів: "Не знаю, про що "довго думав" пан Зеленський для того, щоб дійти такого "унікального" висновку, але я впевнений та готовий це довести, що українців і росіян об'єднують: спільні тисячолітня історія; спільні слов'янські корені; спільна православна віра; спільна культура і мова, якою розмовляють понад половина громадян України; спільними є мільйони родичів, які проживають в наших країнах; спільною для нас стала і завжди буде Велика Перемога у найбільш кривавій війні за всю історію людства – Великій Вітчизняній війні", - заявив Медведчук в інтерв'ю французькому виданню у січні 2021 року.

Причому слова Медведчука прозвучали у відповідь на заяву Зеленського, що із спільного між Україною і Росією "тільки кордон". І, якщо вірити Зеленському, тепер він згоден із такою позицією.

По-друге, тут Зеленський суперечить сам собі. Тому що в травні 2019 року, відразу ж після того, як ЦВК оголосив його обраним президентом України, Зеленський заявив, "що сьогодні, після анексії Криму та агресії на Донбасі, зі "спільного" у нас залишилося тільки одне - це державний кордон: 2295 км і 400 м - "спільного". А тепер раптом з'ясувалося, що в України з Росією, як визнав сам Зеленський, "спільні частина історії, пам'ять, сусідство, родичі, спільна перемога над фашизмом і спільні трагедії".

Виходить, Зеленський повторює за Медведчуком про спільну історію, спільних родичів, спільну перемогу над фашизмом. Щоправда, намагається створити враження, ніби це його слова.

Кому це НАТО

Наостанок інтерв'ю розмова заходить про відносини у трикутнику "НАТО – Україна – Росія". Важко не погодитися з Зеленським, коли президент України дивується, чому керівництво РФ так нервово реагує на спільні навчання Sea Breeze, якщо насправді їх проводять з 1997 року.

"Але, якщо говорити об'єктивно, то всі формати навчань, які відбуваються за участю наших партнерів, визначено не сьогодні і не вчора. Наприклад, навчання Sea Breeze проводять ще з 1997 року. Хіба можна для цього використовувати термін "військове освоєння"?".

Щоправда, Зеленський чомусь не сказав, що з 2015 року діє Програма співпраці Україна - НАТО. І у 2021 році Зеленський точно так само, як до нього Порошенко, підписав указ про затвердження Програми співпраці Україна - НАТО терміном на один рік. А це дуже цікава Програма, тому що інспектори НАТО отримують доступ до всіх (!!!) військових об'єктів України, моніторять сухопутний, повітряний та морський простір, проводять розвідку і ще багато чого. Але при цьому НАТО жодним словом не обмовилося, що бере на себе якісь зобов'язання, не кажучи вже про те, щоб захищати Україну в разі військового конфлікту з будь-якою з країн світу.

Микола Васильківський

Редакція не несе відповідальності за думку, яку автори висловлюють у блогах на сторінках PNK.TV

*Якщо Ви знайшли помилку в тексті новини, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter.