Новини » Економіка Читать эту новость на русском

Зеленський вже не зможе вивести Україну з енергетичної кризи, а Медведчук зможе

Володимир Шамін
Володимир Шамін

Політтехнолог

112ua.tv

До зими два тижні, а в Україні не вистачає ні вугілля, ні газу, ні електроенергії. Як будемо проходити опалювальний сезон - відомо одному лише Богу. А ось Зеленському, який відповідальний за це, це точно невідомо. Загнати країну в глухий кут він зумів, тут розуму великого не треба, а ось рятувати ситуацію в цій владі нікому. Є Віктор Медведчук, який швидко міг би "розрулити" проблеми з Росією і Білоруссю, але він, стараннями Зеленського і його поплічників, сидить під домашнім арештом за сфабрикованими справами. Якщо Зеленський вчасно не одумається, то великі ризики, що вже в цьому опалювальному сезоні нас чекають катастрофічні проблеми.

Зеленський днями записав пафосний ролик, в якому заявив, що вугілля для ТЕС вистачить, відключень світла не планується, з ОРДЛО ніяких торгових контактів не буде, а всі, хто говорить про проблеми, - брехуни. Що ж, виходить, що президент звинувачує у брехні фахівців з багаторічним стажем, у яких досвіду в енергетиці набагато більше, ніж у всіх чиновників Зеленського разом узятих. Насправді Зе-президент просто намагається приховати від українців весь масштаб проблем.

Вчора Білорусь припинила експорт електроенергії в Україну. Раніше Росія припинила постачання в Україну вугілля та електроенергії. На складах ТЕС вугілля менше ніж 400 тисяч тонн, хоча має бути за планом понад 2 млн тонн. Уявляєте, наскільки Зе припекло, якщо його люди навіть зверталися з приводу закупівлі вугілля у "ЛДНР". Адже за постачання палива в кризу 2014 року гестапівці Зеленського сьогодні судять Медведчука. Хоча той навіть не був чиновником у той час. І тим не менш в 2014 році влада була більш професійною і, звернувшись до Медведчука, змогла вирішити проблему. Сьогодні твердолобий Зеленський погрожує стояти на смерть, але до Медведчука звертатися не буде. Ось тільки в заручниках цієї примітивної позиції опинилася 42-мільйонна країна.

Вибір невеликий - мерзнути взимку і сидіти без світла, або ж тиснути на Зеленського, щоб той стримав свій егоїзм і залучив всі ресурси для виходу з кризи. Зокрема, звільнив Медведчука і примирився з ним заради порятунку країни. Тому що в існуючих умовах, коли ні від Європи, ні від США особливої допомоги не дочекаєшся, тільки Медведчук здатний домовитися з Росією – країною, яка має необхідні нам ресурси.

Логіка Зеленського на розрив відносин з Росією не витримує ніякої критики, особливо на тлі того, що Захід з РФ успішно співпрацює і закликає до цього Україну. Як бачимо, від такої впертості Зеленського Росії ні холодно, ні жарко, а Україні дуже важко. Так може слід подумати і чинити розумніше?

Є тільки момент - з Зеленським Росія працювати вже не буде. Він дискредитував себе повністю. А з Медведчуком буде. Тому сьогодні при владі якраз і потрібен Медведчук, а не списаний з рахунків усіма країнами Зеленський.

Володимир Шамін

Редакція не несе відповідальності за думку, яку автори висловлюють у блогах на сторінках PNK.TV

*Якщо Ви знайшли помилку в тексті новини, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter.