Зеленський провалив візит до США - повернувся практично з порожніми руками і тягарем невигідних контрактів

Ігор Вальський
Ігор Вальський

Політолог

з відкритих джерел

Підсумок зустрічі Зеленського і Байдена можна описати одним словом – "ніпрощо". В принципі, цього і слід було очікувати, але вийшло навіть гірше.

Щодо "Північного потоку-2", який Зеленський так сміливо критикує в Україні, у Вашингтоні лідери не говорили. Байден навіть не заїкнувся про нього, а Зеленському, як писали американські ЗМІ, було велено помовчати.

Донбас обговорювали побічно. Ну не сприймати ж всерйоз протокольну фразу про те, що Байден і Зеленський "єдині у відданості суверенітету і територіальній цілісності України з огляду на російську агресію, яка триває"…

Зеленський їхав до Вашингтона в тому числі і за грошима. Отримав мізер. 463 млн дол. на реформи, з яких хороша сума прийде у вигляді продукції. При цьому іншим країнам Штати виділяють набагато більше коштів.

Натомість Байден вимагає від Зеленського негайно призначити голову САП. Привіт зовнішньому управлінню.

Але з САП - ще півбіди. Штати змусили Зеленського підписати низку невигідних контрактів на мільярди доларів, які потім доведеться повернути. Нам просто сказали: даємо кредити, але закуповувати на них будете американські товари. Додана вартість залишиться за океаном, а Україна, як колонія Заходу, буде розгрібати потім наслідки.

Цинічно, але Байден зажадав від Зеленського врятувати компанію Westinghouse від краху. Та перебуває в жалюгідному стані, але завдяки контракту з Україною на 25 млрд дол. може врятуватися. Цей контракт буде каменем на шиї потопаючої України, але Байдену все одно.

А Зеленський, мабуть, сам усе розуміючи, в засмучених почуттях навіть забув запросити господаря в гості. Причому сам Байден на старті вчорашньої зустрічі натякнув, що не проти знову приїхати в нашу країну. Але, щось мені здається, що дідусь Джо приїде і без запрошення. Перевірити, як тут простий хлопець Вова управляє колонією. Якщо погано, можуть і зняти. Тому Вова дуже намагається догодити.

Ігор Вальський

Редакція не несе відповідальності за думку, яку автори висловлюють у блогах на сторінках PNK.TV

*Якщо Ви знайшли помилку в тексті новини, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter.