Зеленський отримає тяжкий та болісний удар: Путін жорстко відреагує на судилище над Медведчуком

Ігор Вальський
Ігор Вальський

Політолог

Президент України Володимир Зеленський ukrinform.ua

За останні тижні поплічники Володимира Зеленського з Банкової настільки підігріли йому "ванну", що ідея "засудити Медведчука" здалася йому цілком реальною. Тільки за традицією ОПівські теоретики білими нитками зшили "доказову базу" і не розраховували на негайну реакцію Володимира Путіна, яка тепер обернеться для Зеленського важкими наслідками.

Російська, та й світова громадськість давно звикли до характерної особливості Путіна - не коментувати поспіхом теми зовнішньої політики. Президент РФ - колишній розвідник і своїм звичкам не зраджує. І якщо 14 травня, коментуючи події останніх місяців в Україні, Путін сказав, що Москва відреагує "своєчасно і належним чином на будь-які загрози біля своїх кордонів", ніби "переказуючи привіт" Зеленському. Судилище над Медведчуком лідер Росії прокоментував наступного ж дня, при тому на Раді безпеки, що вже свідчить багато про що. Певною мірою особиста тема Путіна зачепила серйозно.

У своєму виступі президент РФ чітко вказав, що суд над Медведчуком був для Зеленського фатальним вчинком, і назвав це дійство "очевидною зачисткою політичного поля". Також Путін нагадав про те, що "особи з найвищого політичного керівництва країни активно працюють протягом багатьох років у Росії та у Криму, і нічого". По-нашому, така заява цілком очевидно може натякати на введення РФ санкцій проти Зеленського та його оточення, адже ЗМІ неодноразово писали про те, що і сім'я гаранта, і його оточення мають нерухомість і бізнес на території РФ.

Новини за темою: Володимир Путін блискавично заступився за Віктора Медведчука, - "Коммерсант"

Також не варто забувати те, що Росія – північно-східний сусід України – і це незмінно. Будь-якої миті конфлікт на Донбасі може перерости у повномасштабну ескалацію і, як наслідок, - призвести до повної втрати ОРДЛО Україною.

Тепер цікаво: до якого градуса підігріватимуть "ванну" для нашого гаранта? Або, може, вже варто зупинитися і не намагатися грати на одному полі з серйозними гравцями? Саме час Зеленському згадати про дві свої передвиборчі обіцянки: не переобиратися на другий термін і закінчити війну на Донбасі. Якщо відштовхуватися від них, а не від зворотного, можливо, президент перестане потрапляти в ситуації, які тільки затягують військові та політичні конфлікти.

Ігор Вальський

Редакція не несе відповідальності за думку, яку автори висловлюють у блогах на сторінках PNK.TV

*Якщо Ви знайшли помилку в тексті новини, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter.