Зе-влада вчергове проігнорувала Конституцію, просуваючи неправомірно прийняті закони про судову реформу

Кирило Кіквідзе
Кирило Кіквідзе

Блогер

Володимир Зеленський під час комедійного шоу, Бровари, 29 березня 2019 року Shutterstock

Оригінал - на Кореспондент.net

Президент України Володимир Зеленський та його команда вкотре наплювали на законодавство, а саме Конституцію нашої країни. Так, сьогодні голова Верховної Ради Дмитро Разумков підписав три закони, необхідні для впровадження судової реформи в Україні. Тепер ці акти скеровані на підпис безпосередньо нашому "гаранту" Конституції.

Варто зазначити, що Разумков не мав жодних правомірних підстав підписувати ці три закони, адже вони були прийняті 20 липня на позачерговому засіданні парламенту, в якому взяли участь лише 99 народних депутатів. Тобто на пленарному засіданні не було необхідної для прийняття рішень відповідно до вимог Конституції України кількості парламентарів.

Про це нагадав і голова політради партії "Опозиційна платформа - За життя" Віктор Медведчук, оприлюднивши відповідне рішення Конституційного Суду України, де сказано, що "Верховна Рада України правомочна приймати закони і реалізовувати інші конституційно визначені повноваження за умови присутності на її пленарних засіданнях на момент голосування не менше тієї кількості народних депутатів України, яка згідно Конституції України необхідна для прийняття відповідного рішення".

Таким чином, правильно робить висновки Медведчук, Конституційний суд може визнати неконституційними підписані Разумковим закони через порушення встановленої Конституцією процедури їх розгляду та прийняття.

Фото з відкритих джерел

Фото з відкритих джерел

Редакція не несе відповідальності за думку, яку автори висловлюють у блогах на сторінках PNK.TV

*Якщо Ви знайшли помилку в тексті новини, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter.