Заслужили санкції та кримінальні справи: Ахметов, Яценюк і Коломойський фінансують "ЛДНР" через співпрацю з РФ

Олександр Кальченко
Олександр Кальченко

Журналіст

Українські олігархи продовжують торгувати з Росією З відкритих джерел

Минулого тижня в Адміністрації президента Росії заявили, що українські олігархи: Ахметов, Пінчук, Порошенко, Коломойський та Яценюк - досі мають торговельно-економічні відносини з Росією, яка отримані кошти спрямовує на підтримку ОРДЛО. Якщо покопатися у статистиці, можна побачити, що ці ж олігархи під час війни на Донбасі безпосередньо фінансували "ЛДНР" через свої підприємства. За логікою української влади це пряме фінансування тероризму, за яке влада Зеленського зобов'язана порушити проти олігархів кримінальні справи. Але де ж вони? Зараз Зеленський та його команда займаються не захистом інтересів країни, а політичним переслідуванням опозиційного політика Віктора Медведчука.

До введення в 2017 році економічної блокади Донбасу з боку України найбільші підприємства, розташовані в "ЛДНР", продали вугілля і металургійної продукції (в тому числі і  Росії) на 66 млрд грн. При цьому підприємства українських олігархів заплатили співробітникам, переважно жителям "ЛДНР", 13,7 млрд грн зарплати. Крім того, виплатили 2,3 млрд грн податку на прибуток і 3,7 млрд грн єдиного соцвнеску.

Заводи Ахметова у "ЛДНР" (Єнакіївський та Макіївський металургійні заводи, "Комсомольське рудоуправління", "Єнакіївський коксохімпром", "Харцизький трубний завод", "Докучаєвський флюсо-доломітний комбінат", "Ровенькиантрацит", "Свердловантрацит", "Краснодонвугілля") заплатили 8,3 млрд грн зарплати жителям окупованих районів і 3,7 млрд грн податків.

Підприємства Коломойського ("Стаханівський завод феросплавів"), Тарути і Мкртчана ("Алчевський металургійний комбінат"), Жеваго ("Стаханівський вагоноремонтний завод"), Звягільського ("Шахта ім. Засядька") виплатили заробітної плати у розмірі 3 млрд грн.

Значний обсяг аналогічних виплат також здійснили підприємства Нусенкіса, які розташовані на території постраждалих районів Донецької області ("Донецький металургійний завод", "Макіївкокс", "Ясинівський коксохімічний завод") - 1,6 млрд грн.

Державні підприємства України (Донецька філія "Мотор Січ" "Авіатех", шахта "Комсомолець Донбасу", "Луганський авіаційний ремонтний завод") переказали на оплату трудової діяльності робітників підприємств 0,8 млрд грн.

А Яценюк зі своїм бізнес-партнером Іванчуком, які є бенефіціарами "Карпатнафтохіму", в 2017-2020 рр., вже після блокади Донбасу і санкцій проти Росії, імпортувало з РФ 659,7 тис. тонн прямогонного бензину загальною вартістю 223 млн доларів, які Росія, за словами заступника голови Адміністрації президента РФ Дмитра Козака, спрямувала, в тому числі, на підтримку "ЛДНР".

Виходить, українські олігархи співпрацювали і співпрацюють із Росією, фінансуючи таким чином "ЛДНР", а кримінальну справу щодо нібито торгівлі вугіллям "шиють" Медведчуку. Але ж якщо слідувати логіці Зе-влади, то варто вимагати відкрити кримінальні справи щодо Ахметова, Коломойського, Яценюка та інших спонсорів тероризму.

Олександр Кальченко

Оригінал - на сайті newsoneua.tv.

Редакція не несе відповідальності за думку, яку автори висловлюють у блогах на сторінках PNK.TV

*Якщо Ви знайшли помилку в тексті новини, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter.