Західні ЗМІ прозріли: Зеленський корупціонер і офшорник, а Медведчук - опозиційний політик, який бореться з диктатурою

Олександр Кальченко
Олександр Кальченко

Журналіст

Голова політради партії "Опозиційна платформа – За життя", народний депутат України Віктор Медведчук з відкритих джерел

Якщо президенту Володимиру Зеленському на час вдалося змусити замовкнути незалежні українські ЗМІ, а ті, які залишилися, - писати тільки про "перемоги" Зе-команди, то з іноземними медіа, природно, такий фінт не вийшов би. І скільки б наш гарант не намагався піаритися в провідних ЗМІ Європи та Америки, все одно за межами нашої країни його знають як корупціонера і власника офшорів, куди роками спливали гроші українців. Єдиний політик, якого поважають західні медіа, - це лідер опозиції Віктор Медведчук, про якого з моменту початку репресій з боку української влади було опубліковано майже 100 тисяч матеріалів.

Чи може хоч один політик в нашій країні або президент, нинішній і колишній, похвалитися такою кількістю згадок? Навряд.  

Інтерес і повага ЗМІ всього світу цілком зрозумілі. Адже він - єдиний лідер опозиції, який за всі роки перебування в політиці жодного разу не зрадив своїм переконанням, завжди дотримуючись однієї, обраної ним лінії поведінки. І як мінімум це викликає повагу у журналістів різних країн.

Що ж пишуть про Медведчука? Я проаналізував ряд публікацій за різний період і виявив, що зарубіжні медіа цитують заяви лідера опозиції, а також його статтю "Про майбутнє українського та російського народів". Статтю повністю переклали і опублікували ряд американських і європейських ЗМІ, зокрема провідний сайт Америки Beforeitsnews, а також найбільше європейське видання з офісами в Лондоні та Брюсселі EUtoday. Крім того, публікації на підтримку лідера української опозиції регулярно з'являються на найбільших інформаційних майданчиках світу -  Deutsche Welle, Reuters, Associated Press, Financial Times, а також тисячах інших. І кожна з них демонструє повагу до політика, який, незважаючи на колосальний тиск української влади, продовжує боротися за свій народ.

На відміну від Медведчука, Зеленський в іноземних ЗМІ згадується всього лише в декількох контекстах - це або критика відверто слабкої позиції влади щодо виконання Мінських домовленостей, або уїдливі тексти, що висміюють відверту дурість президента, який через свої непомірні амбіції прирік цілу країну на злидні і замерзання через космічні ціни на газ, або відверті звинувачення в узурпації влади, переслідуванні опозиції та закритті незалежних українських ЗМІ. "Популярності" Зеленському на Заході додав і "Пандора-гейт" - доведені журналістами факти про його офшори, завдяки яким президент виводив десятки мільйонів гривень на свої компанії та рахунки. 

Виходить, що нашого президента Захід та й увесь світ знає як слабкого політика, з непомірно роздутим его, який є боягузливим і жадібним корупціонером. А Медведчук в особі всього світу - не просто лідер української опозиції, а й політик, що має колосальний досвід, якого поважають багато світових лідерів. 

І якщо про країну судять по її президенту - то я точно не хочу, щоб нас асоціювали із жадібним непрофесіоналом, що прокрався, який вміє тільки кривлятися зі сцени. Ми заслуговуємо на те, щоб нас поважали у всьому світі. Так, як поважають Медведчука.

Олександр Кальченко

Редакція не несе відповідальності за думку, яку автори висловлюють у блогах на сторінках PNK.TV

*Якщо Ви знайшли помилку в тексті новини, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter.