Загородній: Судом над Медведчуком влада хоче показати суспільству, що буде з тими, хто насмілиться критикувати режим

Юрій Загородній
Юрій Загородній

Народний депутат України від партії "Опозиційна платформа - За життя"

Голова політради партії "Опозиційна платформа – За життя", народний депутат України Віктор Медведчук 112ua.tv

Прокуратура порушила всі терміни подання до суду клопотання про подовження міри запобіжного заходу. Останній термін, згідно з законом, коли прокуратура мала подати документи, – 29 червня. А вони їх подали 6 липня, ввечері, порушивши всі терміни. Адвокати Віктора Володимировича Медведчука чітко довели, що це зробили з метою, щоб за розподілом автоматизованої системи був суддя Вовк. І вони свого досягли: суддя Вовк задовольнив те рішення, яке вимагала від нього чинна українська влада, порушуючи всі закони України.

Це ще раз підтверджує те, що за українською правовою традицією спочатку людину звинувачують, а потім шукають докази. От звинуватили Віктора Володимировича Медведчука в абсурдних злочинах, а тепер шукають докази. Двох місяців їм на це не вистачило – шукатимуть ще два місяці. Ми до цього готові. Мабуть, проводитимуть нові обшуки, інші непередбачувані дії для того, щоб знайти якісь докази. Але, як казав Конфуцій: "Не можна знайти кішку в темній кімнаті, коли її там немає".

Команда Віктора Володимировича подаватиме апеляцію і далі боротиметься за те, щоб в Україна працювала Конституція, щоб працював Закон. Те, що сьогодні відбувається навколо пана Медведчука, лідера нашої політичної сили ОПЗЖ, свідчить про те, що кожен громадянин України сьогодні  беззахисний перед режимом. Той, хто насмілиться критикувати чинну владу або буде не згоден з діями чинної влади, може піти таким самим шляхом. Але ми глибоко переконані, що перемога буде за нами.

Віктор Володимирович минулого року звернувся з декількома листами до президента України Зеленського, де він порушив дуже серйозні питання - про те, що порушуються закони України, Конституція, що в країні відбувається процес деіндустріалізації, деінтелектуалізації, десуверенізації і що якраз над цим потрібно сьогодні працювати, щоб Україна збереглася як суверенна, незалежна держава. На жоден лист президент не надав відповіді. Мабуть, сам він не здатен щось говорити, а команда не здатна йому допомогти. Порушення Конституції продовжується.

Порушення першої статті Конституції, в якій йдеться про те, що Україна - демократична, незалежна, правова, соціальна держава. Кожне з цих визначень сьогодні можна поставити під сумнів. Порушується третя стаття Конституції, де написано, що людина, її життя, здоров’я, честь і гідність є найвищою соціальною цінністю держави. А далі написано, що держава звітує перед людиною про свою діяльність. У нас, на жаль, держава не звітує про свою діяльність і своїми діями держава порушує честь, гідність людини та не дбає про її життя і безпеку. Весь соціальний пакет, який сьогодні затверджений державою щодо бюджету 2021, призводить до того, що людина в соціальному плані є беззахисною. І майже 90% громадян України з бідних людей перетворилися на жебраків. Порушується 5 стаття Конституції, де написано, що єдиним джерелом суверенітету і влади в Україні є народ. А народ влада сьогодні використовує як засіб для збереження свого перебування при владі.

Порушення 6 статті про розподіл влад. Судової влади у нас сьогодні, по суті, немає – сьогоднішнє рішення - це чорний день для всієї судової системи України. Порушується стаття 10 Конституції, де мова йде про мови в Україні. Там написано, що держава гарантує вільний розвиток російської мови та інших мов національних меншин. І тут є явне порушення. А посада мовного "гауляйтера" взагалі не потрібна в Україні, бо "чим більше мов ти знаєш, стільки разів ти людина". Порушується стаття 15, де сказано, що цензура в Україні заборонена. А вона в Україні діє, і підтвердженням цього є те, що влада побоялася правди, яку доносили деякі інформаційні канали: 112, Newsone и ZIK, тому їх закрили. Порушується стаття 32, де йдеться про те, що кожна людина має право на справедливий судовий захист. Те, що відбулося сьогодні в Печерському суді, – ми бачимо, що ця стаття порушується.

Порушення статті 49, де мова йде про право на охорону здоров’я. Сьогодні, внаслідок злочинної реформи Порошенка - Зеленського - Супрун люди позбавлені справжнього медичного захисту і лікування. Якщо у тебе є гроші – то можеш лікуватися, якщо немає – ти просто помреш, тому що без грошей ніякого лікування не отримаєш. Немає програм здорового способу життя, а той вислів, що пропагується владою: "Гроші мають ходити за пацієнтом" - це злочин перед громадянами України. Порушуються статті 69-74 Конституції, де мова йде, що український народ здійснює своє волевиявлення, право на владу через форми прямої демократії – вибори, референдуми та інші форми. Референдуми в Україні не проводять, і влада, незважаючи на те, що президент сказав, що першим законом, який він внесе до ВР, буде закон про референдум, цього не відбулося.

Порушення статей 149-153 Конституції, де мова йде про Конституційний суд. Влада сьогодні втручається в повноваження суду, заблокувала його роботу. Президент зізнався, що втручається в роботу Конституційного суду і хоче підпорядкувати його собі, хоча таких повноважень  президент не має згідно зі статтею 106. Порушується стаття 107, де мова йде про РНБО. РНБО є координуючим органом виконавчої влади в питаннях національної безпеки, а вона перебрала на себе всі функції правоохоронної системи. Порушується стаття 131 Конституції, де мова йде про Вищу кваліфікаційну комісію суддів. В останньому законопроекті, проголосованому в ВР, мова йшла про те, що під час відбору на посаду суддів вирішальний голос має бути за іноземними експертами.

І, звичайно, порушення 13 і 14 статті – про землю. Той ринок землі, пакет земельних законів, прийнятих ВР, – це  зрада національних інтересів України, це злочин перед Українським народом. У статті 13 написано, що земля є національним багатством всього Українського народу і перебуває під охороною держави. І без дозволу народу влада не має права розпоряджатися землею. Мають застосовуватися форми прямої демократії: слід провести референдум – те, що обіцяв президент, але цього не робить. При тому в передвиборчій програмі Зеленського є одне речення: "Сформувати прозорий ринок землі". А прозорий ринок землі може бути лише тоді, якщо порадитися з народом через референдум. Останні соціологічні дослідження підтверджують правоту нашого народу і нашої політичної сили – ОПЗЖ, адже ми критикуємо порушення Конституції в питанні відкриття ринку землі. 65,2% українських громадян проти такого ринку землі, який пропонує українська влада, 71,7% - за проведення референдуму з цього питання, а 84,1% проти того, щоб землю продавали іноземцям. За даними закритої соціології, яку ОП проводив для себе, 57% громадян України проти ринку землі. Це ще одне підтвердження того, що влада, порушуючи Конституцію, виступає проти Українського народу.

Юрій Загородній

Редакція не несе відповідальності за думку, яку автори висловлюють у блогах на сторінках PNK.TV

*Якщо Ви знайшли помилку в тексті новини, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter.