Загородній: Медведчук єдиний український політик, який своїми статтями відповів на тези Путіна про Україну

Юрій Загородній
Юрій Загородній

Народний депутат України від партії "Опозиційна платформа - За життя"

Юрій Загородній Пресслужба "Опозиційної платформи – За життя"

Близько місяця пройшло, як вийшла стаття президента РФ Володимира Путіна про єдність російського і українського народу, де він сказав, що український і російський народ - це один народ. З усього українського політикуму лише один політик і державний діяч Медведчук написав статтю, де він сказав, що український народ і російський народ - це два різні народи, які мають спільне коріння, багато чого спільного в історії, але це два різні народи. І він аргументував свою точку зору.

Ви знаєте, в Росії по-різному на це зреагували. Деякі ура-патріоти сказали: "Як Медведчук посмів заперечити Путіну? Він що, ворог Росії?". А от Путін ще раніше сказав, що Медведчук - це є український націоналіст, тому що він відстоює інтереси України як незалежної, суверенної держави. Хтось із чинної влади щось відповів на цю статтю президента РФ? Ні. Якесь таке буркотіння щось там собі під ніс було, але ми не побачили чіткої позиції ні президента, не має чіткої позиції Міністерство закордонних справ. Мабуть, не вистачає інтелекту і знання власної історії для того, щоб аргументовано відповісти на статтю президента сусідньої держави.

Так, учора вийшла нова стаття голови стратегічної ради нашої політичної сили Медведчука Віктора Володимировича під назвою "Якою може бути Україна і якою бути Україні". Я хочу сказати, стаття надзвичайно серйозна, стаття, яка потребує глибокого знання історії, філософії, державотворення, глибокого знання 30 років незалежності України, що відбувалося і як відбувалося за 30 років незалежності України, щоб підготувати таку статтю і висловити свою позицію, свою точку зору. І Медведчук Віктор Володимирович - дійсно аргументовано показав, що коли Путін заявляє, що Україна, український народ і російський народ - це один народ, а президент України нічого кращого не зумів сказати і, говорячи про російськомовних українців, які проживають на тимчасово непідконтрольних територіях України, "якщо ви сильно любите Росію - то, будь ласка, їдьте"… Мені важко підібрати слова. Чи це від невеликого розуму, чи людина перебувала у стані неадекватності, щоб президент міг таке сказати про своїх громадян - "виїжджайте". Так, по суті, і виходить, що Путін і запрошує їх до себе, і якщо ці люди виїдуть у Росію, то це якраз і дає президент Зеленський, дає підстави говорити те, що Путін правий, що Україна і Росія є український, російський народ - це один народ. Хоч ми знаємо, що це два різні народи, історія різна.

І далі Віктор Володимирович у цій статті ставить питання, посилаючись на Грушевського Михайла Васильовича, першого президента України, посилаючись на борця за волю і незалежність України В’ячеслава Максимовича Чорновола, як вони бачили розвиток України як незалежної держави. І один із принципів вони закладали, що це може бути федералізація. Віктор Володимирович про це згадує, і в цьому немає нічого страшного, абсолютно немає нічого страшного. При тому, що він там наводить слова Грушевського про те, що коли федералізація є сильною, коли сили рух іде не від центру вниз, а від низу в центр, це також має надзвичайно велике значення.

І знову ж таки, про це в статті нема, але якщо, так я зараз, по суті, згадую, то якщо ми беремо країни, які сьогодні для чинної української влади є взірцем у світі, США - це федерація. Німеччина - це федерація. Бразилія - федерація, Індія - федерація. І можна ще продовжити цей ряд, і ми побачимо, що країни, які мають федеративний устрій, - це сьогодні одні з високорозвинутих країн світу. Це є світові країни-лідери, і це не потрібно забувати і ігнорувати це.

І кожна влада, кожен президент, який перемагає, він говорить що? "Ми починаємо будувати Україну". Все, що було до новообраного президента, то було неправильно, виходить. І кожен починає будувати. До чого добудувався президент Зеленський - ми з вами чітко бачимо і чітко розуміємо. І проведення саміту "Кримської платформи", коли багато світових лідерів проігнорували Україну, - якраз підтвердження того, що Україна втрачає свою суб'єктність на міжнародній арені.

Юрій Загородній

Редакція не несе відповідальності за думку, яку автори висловлюють у блогах на сторінках PNK.TV

*Якщо Ви знайшли помилку в тексті новини, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter.