За два роки президентства Зеленський порушив 25 статей Конституції, - Журавський

Віталій Журавський
Віталій Журавський

Український правознавець і політичний діяч

Президент України Володимир Зеленський УП

За два роки президентства Володимир Зеленський порушив 25 статей Конституції України. Про це на своєму каналі в Telegram заявив доктор юридичних наук, професор, академік Національної академії правових наук Віталій Журавський.

Наводимо повний текст повідомлення.

"Сьогодні 25 років Конституції України. Коли її прийняли, вона вважалася однією з кращих в Європі за висновками Венеціанської комісії. Однак кожен президент намагався вносити зміни до Основного закону для посилення своєї влади. Чемпіоном у цьому плані став Зеленський. Із гаранта Основного закону він перетворився на злісного його порушника. Фахівці нарахували 25 статей, які порушив президент за два роки своєї діяльності. Зупинюся на деяких, найбільш резонансних.

Це порушення статті 13, в якій сказано, що "земля... є об'єктом власності українського народу", і статті 14, де говориться: "Земля є основним національним багатством, що знаходиться під особливою охороною держави". По суті земля - матеріальна основа нашого суверенітету. Тому питання про її продаж може бути вирішене тільки на всеукраїнському референдумі. Однак Зе-команда прийняла закон про обіг земель сільськогосподарського призначення з грубим порушенням Основного закону без референдуму. І Зеленський це підписав. Зі 100% території України 72% - родюча земля. Не можна землю перетворювати на товар. Інакше - це кінець України. Для мене сьогодні патріот не той, що носить вишиванку і говорить вишуканою українською мовою, а той, хто за українську землю для української держави та її громадян. Продавати землю сільськогосподарського призначення почнуть з 1 липня через банки, а в них більшість акціонерів – іноземці. Ясно, кому потрапить ця земля! Транснаціональним спекулянтам, не громадянам України.

Президент порушив права українців на охорону здоров'я. Він підписав закон, який звільняє від відповідальності за використання неякісної вакцини (№ 5247). За будь-який неякісний товар настає відповідальність, а за браковану вакцину – як з гусака вода. Зеленський не скасував руйнівну реформу охорони здоров'я, яка знищує конституційне право людини на безкоштовну медичну допомогу. У статті 49 КУ зазначається, що "кожен має право на охорону здоров'я, медичну допомогу та медичне страхування". Де закон Про медичне страхування?! Невже важко було його прийняти за роки панування "зеленої команди"?! У цій же статті підкреслюється: "у державних і комунальних закладах охорони здоров'я медична допомога надається безкоштовно. Існуючу мережу таких установ не може бути скорочено". А що в сухому залишку? Навіть в умовах пандемії ліквідували Сумську обласну інфекційну лікарню. Масово закриваються сільські ФАПи, лікарські амбулаторії... Лікарі та медсестри залишають країну в пошуках кращої долі. Як гриби з'являються все нові і нові приватні клініки, основна мета яких - прибуток. А оскільки більшість населення за межею бідності, то медична допомога в основному стає недоступною для пересічних громадян.

Зеленський єдиний з усіх президентів пішов на нечуване - заблокував роботу Конституційного Суду, ще й публічно в цьому зізнався. Того суду, який має бути незалежним в оцінці дотримання Конституції України всіма гілками влади. Тепер неможливо оскаржити жодне неконституційне рішення президента, парламенту, уряду", - зазначив Журавський.

Редакція не несе відповідальності за думку, яку автори висловлюють у блогах на сторінках PNK.TV

*Якщо Ви знайшли помилку в тексті новини, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter.