З Зеленським в Україні не буде миру, Меркель і Путін це розуміють

Ігор Вальський
Ігор Вальський

Політолог

Президент України Володимир Зеленський Gleb Garanich/Reuters

Президент РФ Володимир Путін у своїй статті про росіян і українців вчергове акцентував увагу на необхідності виконання Україною Мінських угод. За словами Путіна, українська влада не хоче обговорювати статус південно-східних регіонів

Путін нагадав, що підписи під Мінськими угодами не відкликав жоден учасник переговорів, ніхто не ініціював перегляд резолюції Ради Безпеки ООН від 17 лютого 2015 року. Більш того, у ході офіційних переговорів представники України періодично заявляють про "повну прихильність" Мінським угодам, на ділі ж керуються позицією про їх "неприйнятність".

Можливо, Зеленський здивувався, коли Ангела Меркель вчора сказала йому те саме, що й Путін. Канцлер зазначила, що "формулу Штайнмаєра" щодо врегулювання ситуації на Донбасі потрібно закріпити в українському законодавстві. За її словами, поки що немає достатнього прогресу у підтримці Мінських домовленостей. І при цьому Зеленський погодився з Меркель, вчергове пообіцявши Європі зробити кроки до миру на Донбасі.

Але що дивує найбільше в цій ситуації - це лицемірство Зеленського. Меркель він обіцяє слідувати "Мінську", але при цьому Віктора Медведчука, який розробив мирний план на базі Мінських угод, погодивши з Донецьком, Луганськом, Москвою, Парижем та Берліном, влада відправляє під домашній арешт. Це свідчить про те, що Путін все ж таки  правий, коли написав у своїй статті: "Судячи з усього, і я все більше переконуюся в цьому: Києву Донбас просто не потрібен".

Якби був потрібен, Зеленський дослухався би до Медведчука. І йому не довелося б пекти раків перед Меркель і Байденом. Не довелося б вислуховувати звинувачення в непослідовності і порушенні Мінських угод. А так, наш президент їздить по земній кулі та ображається на світових лідерів за те, що вони не вирішують проблеми України. Логічно, якби спочатку Україна спробувала вирішувати свої проблеми самотужки.

Цілком зрозуміло, що із Зеленським в Україні не буде миру. З Медведчуком - буде мир. Його позиція з цього питання зрозуміла і схвалена Донецьком, Луганськом, Москвою, Берліном та Парижем.

Ігор Вальський

Редакція не несе відповідальності за думку, яку автори висловлюють у блогах на сторінках PNK.TV

*Якщо Ви знайшли помилку в тексті новини, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter.