Новини » Політика Читать эту новость на русском

З вини Зеленського у в'язницях ОРДЛО помирають чотири українки. А все через страх президента перед Медведчуком

Ігор Вальський
Ігор Вальський

Політолог

Фото з відкритих джерел

"У першу чергу, потрібно повертати людей". Такими були слова президента Зеленського на інавгурації. "Нехай люди вмирають у в'язницях ОРДЛО". Така установка у Зеленського через 2,5 року після вступу на посаду. У 2019 році в українців з'явилася надія на те, що новий президент наблизить мир на Донбасі і допоможе нашим громадянам опинитися на батьківщині. Через половину терміну ніяких надій немає - саме розчарування і озлобленість. А людина, яка дійсно могла б домогтися миру і повернення всіх полонених додому, Віктор Медведчук, сидить під домашнім арештом за фальшивими звинуваченнями.

Якщо хто забув, я нагадаю. Влада ОРДЛО вирішила віддати Україні в якості жесту доброї волі чотирьох українок, які відбувають терміни за серйозними звинуваченнями (працювали проти невизнаних республік). Жінкам потрібне лікування, вони вмирають у в'язницях. "ЛДНР" каже - нехай Медведчук їх забере. Але у Зеленського, як тільки він чує слово "Медведчук", відразу починає око смикатися. А тому президент вирішив, що нехай Наталія Стеценко, Світлана Довгаль, Наталія Савченко і Катерина Котенко і далі сидять у в'язниці, аби Медведчук їх не повертав.

А між тим, три українки в ОРДЛО чекають звільнення вже два роки, ще одна - п'ять. Вони вже в січні могли би бути в Україні, якби не особисті інтереси і амбіції Зеленського.

Тому що Зеленському нічим крити досягнення Медведчука. В опозиціонера є узгоджений з Парижем, Берліном, Москвою, Луганськом і Донецьком мирний план, а у Зе-президента немає ані найменших ідей, як закінчити конфлікт. З початку збройного конфлікту на Донбасі завдяки Віктору Медведчуку з ОРДЛО додому повернулися 493 людини, а всього було звільнено політиком понад півтори тисячі українців. А при Зеленському навіть переговорів про обмін немає. Дійшло до того, що в ОРДЛО прямо заявили – призначайте в ТКГ Медведчука, з ним хоч говорити можна, він людина слова.

Цього президент не хоче. Він готовий особисто перекривати повітряні шляхи, щоб Медведчук не дістався на місце обміну, пред'являти йому держзраду, садити під домашній арешт. Все що завгодно, аби Медведчук нічого не зробив. І, звичайно, Зеленському байдужа доля полонених українок.

Саме Зеленський винен у тому, що тяжко хворі жінки перебувають за ґратами. А як же всі ці заяви про людиноцентристську політику держави? Як же красиві слова про жінок, які звучали від Зеленського на 8 Березня? Це все суто для красивих заголовків у ЗМІ?

Чи є у президента хоч якийсь план для порятунку українок? Або він пропонує ще 10 років чекати їх звільнення, поки не закінчаться їхні терміни? За цей час Зеленський вже успішно виїде за межі країни, так що дивитися жінкам в очі не доведеться. Якщо вони взагалі виживуть.

Коли Медведчук, розуміючи, що у влади ніякого плану і в помині немає, закликає Зеленського схаменутися і врятувати українок, що він отримує у відповідь? Державний діяч, президент нашої країни дозволяє собі заявити, що політика треба обміняти на полонених українців. От що значить - комік біля керма держави! Оце рівень гумору! Просто обрегочешся! Вся Україна за животики тримається!

Схоже, Зеленський кого завгодно з нас поміняв би заради порятунку себе коханого. Так може бути, нам краще варто обміняти на своїх громадян Зеленського - як людину, яка зрадила інтереси своєї держави.

Ігор Вальський

Редакція не несе відповідальності за думку, яку автори висловлюють у блогах на сторінках PNK.TV

*Якщо Ви знайшли помилку в тексті новини, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter.