Європа повинна терміново припинити розмови про повернення ядерної зброї Україні

Олександр Потьомкін
Олександр Потьомкін

Громадський діяч

з відкритих джерел

Влада потихеньку готує суспільство до того, що Україна так і не стане повноцінним членом НАТО, перемикаючи увагу суспільства на абсурдну річ: на необхідність повернення собі статусу ядерної держави, створивши собі власну ядерну бомбу.

Про це пише Олександр Потьомкін на своїй сторінці в Facebook.

У нинішніх умовах, та ще й з такою неадекватною владою, це надзвичайно небезпечно і може стати причиною трагедії, яку можна порівняти з другим Чорнобилем.

Те, що нам не бачити статусу члена НАТО як своїх вух, давно зрозуміло всім розсудливим людям. Адже Заходу та Європі набагато вигідніше мати буферну зону між кордонами Євросоюзу і Росією, ніж перебувати пліч-о-пліч із країною-сусідом, військова міць і ядерний потенціал якої - напотужніші у світі. Саме тому українська влада, як невдаха фокусник, намагаючись замінити одну цукерку на іншу, починає розповідати про те, що замість вступу до НАТО нам треба  створити свою ядерну бомбу. Одним з тих, хто озвучив це вголос, став посол України в Німеччині Андрій Мельник.

З одного боку, дійсно, наша країна має такі можливості - низку атомних електростанцій, родовища урану та уранові рудники, відповідні розробки, та й фахівці ще не всі виїхали за кордон. І теоретично, якщо займалися б цим питанням, ми могли б отримати свою ядерну бомбу вже через 3-5 років. Але питання в тому: а де ми будемо її випробувати? У херсонських степах? В Азовському морі? У Карпатах? Відповідно, без належних випробувань ми отримаємо "брудну" ядерну бомбу, яка у разі вибуху уразить величезну територію нашої країни та знищить колосальну кількість українців. Цілі міста, а то й області вона може просто стерти з лиця землі. А якщо додати до цього техногенні катастрофи, спричинені вибухом, то про Україну як про державу можна, напевно, і зовсім забути.

Однак представників влади на чолі з президентом Володимиром Зеленським, судячи з усього, настільки приваблює думка володіти "ядерною валізкою" (як у американського "Старшого брата", ага), що вони готові поставити на кін і життя мільйонів людей, і країну загалом. Хоча чому дивуватися, враховуючи те, як президент і його РНБО грубо порушують закони, запроваджуючи санкції проти своїх же співгромадян тільки за те, що вони в опозиції до влади, як Віктор Медведчук, закривають незалежні телеканали тільки за те, що ті наважуються говорити правду про те, що відбувається в країні, переслідують інакомислячих.

Звісно, Зеленському, щоб здобути вагу на світовій арені, хочеться "брязкати" перед усіма ядерною зброєю і таким чином отримати хоч якийсь важіль тиску на Захід. А нашій злиденній країні це піднести населенню як "перемогу". Але де гарантія того, що це ж населення не змете Зеленського з усією його РНБО?

І що тоді? У чиї руки потрапить "ядерна валізка"? Націонал-радикала Стерненка? Націоналіста Білецького? Або Турчинова/Порошенка, які сплять і бачать, як би помститися Донецьку і Луганську за приниження у 2015 році.

Або, може, вони хочуть використовувати ядерну зброю як аргумент на переговорах з ОРДЛО?

Проте на будь-який аргумент знайдеться контраргумент.

І якщо Європа негайно рішуче не закличе українську владу припинити навіть думати про ядерну зброю, у центрі континенту може спалахнути новий конфлікт. Цього разу – ядерний.

Олександр Потьомкін

Редакція не несе відповідальності за думку, яку автори висловлюють у блогах на сторінках PNK.TV

*Якщо Ви знайшли помилку в тексті новини, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter.