Новини » Політика Читать эту новость на русском

Якщо Зеленський не припинить переслідування Медведчука, Путін відповість жорстко. Росія може зробити нам боляче і без зброї

Уляна Медвецька
Уляна Медвецька

Журналіст і радіоведуча

Президент Росії Володимир Путін під час телефонної розмови, 15 грудня 2018 року РИА Новости

Оригінал - на сайті Medium.

Зеленський вирішив грати з Путіним, абсолютно не розуміючи, що така гра для нього свідомо програна. Кремль не раз вимагав від Зеленського припинити переслідування Віктора Медведчука. У відповідь на Банковій дали вказівку фабрикувати нові справи. Але таке підвищення ставок обернеться катастрофою для української влади.

Українських чиновників нехило трясе від страху. Відразу кілька високопоставлених голосів злилися в істеричній какофонії: нібито вже цієї зими планується вторгнення Росії в Україну. Вони чекають "найбільш руйнівну кампанію" з 2014 року: авіаудари, атаки артилерії і бронетанкових військ, повітряно-десантні атаки.

Не будемо коментувати реалістичність нічних кошмарів Зеленського та його оточення. Тут важлива не їхня суть, а причина, з якої вони взагалі сняться "еліті".

Після всього, що зробив Зеленський щодо Донбасу, дивно, як він взагалі спить ночами. Володимир Олександрович не тільки не закінчив війну на Донбасі, ні на йоту не налагодив відносини з РФ, але і, навпаки, всіма силами йшов на конфронтацію з Росією. Мінські домовленості не виконуються, Україна використовує заборонені "Мінськом" "Байрактари" і всіма силами намагається розмити важливість цих угод. Ми спостерігаємо лицемірне запрошення Росії до участі в "Кримській платформі" і паралельні відмови в цьому для її представників. Зеленський посилює антиросійську істерику і робить це для прикриття внутрішніх провалів.

Влада загнала Україну в енергетичну кризу, ціни і тарифи ростуть, економіка падає. Не вистачає ні газу, ні вугілля. Зате сам Зеленський засвітився в офшорному скандалі. Відволікати увагу народу від провалів влада вирішила переслідуванням Медведчука і опозиції. Були сфабриковані кримінальні справи, Медведчуку не дають виконувати функції народного депутата.

Дивлячись на це, Путін не раз подавав сигнали Зеленському про наслідки переслідування свого соратника.

"Ось, Віктора Медведчука, який, на мій погляд, є українським націоналістом, замкнули напередодні виборчої кампанії вдома. Приймаються рішення абсолютно незаконні і неконституційні", - заявив Путін.

"Звичайно, оцей настрій, він явно не корелюється з абсолютно безпрецедентним тиском на політичних опонентів, на бажанні позбутися своїх успішних політичних опонентів шляхом відкриття кримінальної справи", - коментував прес-секретар президента РФ Пєсков.

"Ви згадали зараз Віктора Медведчука, його намагаються зараз притягнути до відповідальності за державну зраду, за що? Він вкрав якісь секрети і таємно їх передав? Ні. А за що? За його відкриту політичну позицію, спрямовану на стабілізацію внутрішньополітичної ситуації в країні і на вибудовування відносин з сусідами, з якими відносини вкрай важливі для самої України. Що турбує? Що цим людям голову не дають підняти, когось просто вбивають прямо на вулицях, а когось ізолюють", - а це Путін говорив про Медведчука восени на Валдайському форумі.

Російські експерти прогнозували, що Зеленського обов'язково наздожене "отвєтка". І вона наздогнала. Спочатку російська еліта заявила, що деструктивні дії Зеленського і політично мотивований незаконний арешт опозиційного лідера призвели до тотального розчарування Путіна в українському президентові, якого спочатку вважали здатним принести порядок і демократію в свою країну. Якщо почитати статтю Дмитра Медведєва, стає зрозуміло, що Путін відмовився мати із Зеленським будь-які справи і діятиме з прицілом на зміну влади в Україні на більш договороздатну.

"Керівництво сьогоднішнє України явно недружнє до нас, це абсолютно очевидна справа... Навіщо зустрічатися з Зеленським, якщо він віддав свою країну під повне зовнішнє управління? Ключові питання життєдіяльності України вирішуються не в Києві, а у Вашингтоні. Почасти в Берліні та в Парижі. Ну і про що розмовляти?.." - говорив сам Путін.

Зеленський ці дзвіночки вперто ігнорував. Він настільки впертий і честолюбний, що навідріз відмовляється прислухатися до голосу розуму. Український президент схоже, вирішив грати з Путіним, абсолютно не розуміючи, що така гра для нього свідомо програна.

Спостерігаємо осіннє загострення: нова сфабрикована справа проти Медведчука, принизлива, непрофесійна і абсолютно дитяча пропозиція обміняти опозиційного лідера на українських політв'язнів. Путін тут же відреагував, припинивши постачання вугілля та електроенергії в Україну.

Абсолютно ніякого плану, як налагоджувати відносини з Росією, в України немає. Але є крики про можливе вторгнення Росії. Виглядає як спроба привернути увагу Заходу. При цьому на Заході розуміють, що Путіну зовсім не потрібно нападати на Україну. Припинивши постачання вугілля, Росія вже поставила Зеленського перед нерозв'язним завданням. Кремль може робити боляче українській владі навіть без зброї. А страждати від цієї недалекоглядної політики будемо всі ми.

Зеленському потрібно припинити свою істерику, відпустити Медведчука і демонструвати реальні кроки для відновлення миру. Ніхто не хоче відкритої конфронтації і війни через істерики українського наполеона. Усім нам потрібен мир і економічне процвітання.

Уляна Медвецька

Редакція не несе відповідальності за думку, яку автори висловлюють у блогах на сторінках PNK.TV

*Якщо Ви знайшли помилку в тексті новини, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter.