Якщо Зеленський хоче домовитися з Росією про збільшення транзиту газу, йому доведеться просити Медведчука вести переговори

Владислав Мулик
Владислав Мулик

Конфліктолог, офіцер СБУ в запасі

Голова політради партії "Опозиційна платформа – За життя", народний депутат України Віктор Медведчук Пресслужба "Опозиційної платформи – За життя"

Про це пише Владислав Мулик на своїй сторінці у Facebook.

Ні Кремль, ні "Газпром" не вестимуть переговори із Зеленським. Якщо наша влада хоче домовитися з РФ, їй доведеться попросити Медведчука про це. У нього є такий досвід, і з ним російське керівництво розмовляти буде.

Зеленський запропонував "Газпрому" знижку на транзит російського газу через територію України в 50% поза контрактом. У Росії поки офіційно не коментують цю заяву. А ось російські експерти вже дали зрозуміти - "Газпром" не погодиться з ряду причин. Найголовніша з яких - із Зеленським у Росії працювати не мають наміру. У той же час для України збільшення обсягів транзиту економічно вигідно, і якщо Зеленський так зацікавлений в цій угоді з "Газпромом", у нього тільки один шлях – припинити переслідування Віктора Медведчука і доручити ці переговори йому. Раніше Медведчук вже успішно домовився з керівництвом "Газпрому" і РФ про знижку на газ для України. І якби тоді Зеленський скористався результатами роботи Медведчука, зараз Україна купувала б у Росії газ по 175 доларів, а не по 1000 в Європі. І зараз Зеленський знову опинився перед вибором – отримати шиш або цього разу прислухатися до Медведчука на благо України.

Особисто із Зеленським і його урядом Росія контактувати не бажає. Згадайте недавню статтю Дмитра Медведєва, в якій він розповідає, чому Росія не бажає мати справи з нинішнім керівництвом України. Ця стаття була написана не для російського читача. Це стаття для офіційних Києва, Брюсселя та провідних європейських столиць. Медведєв дав зрозуміти Україні і Європі, що ні Київ, ні Брюссель не змусять Росію співпрацювати із Зеленським. Медведєв прямим текстом каже: відновлення відносин між країнами можливе тільки після зміни влади в Україні. Прямий натяк на ОПЗЖ і Медведчука. Сьогодні тільки вони виступають за відновлення співпраці з РФ. І Росія готова йти на зустріч Медведчуку, оскільки бачить в ньому людину справи.

Зеленський же наївно покладається на Європу, однак, як ми вже побачили, Росія успішно подолала опір щодо "Північного потоку - 2" і може диктувати умови на газовому ринку. Ситуація на якому зараз ідеальна для Росії. Ціни на піку, вони не впадуть і навесні.

Раніше Україна намагалася зберегти транзит тільки погрозами і звинуваченнями. Тепер до неї нарешті дійшло, що треба конкурувати за транзит. З боку такий розворот Зеленського, який ще недавно називав російський газ "брудним", виглядає смішно і безглуздо. У Росії, напевно, посміюються з нього. Але з Медведчуком Москва працювати готова.

Володимире Олександровичу, що для вас важливіше - власне его чи інтереси країни? Якщо перше, тоді все зрозуміло, але якщо раптом друге – пора йти миритися з Медведчуком. Інакше справи не буде.

Владислав Мулик

Редакція не несе відповідальності за думку, яку автори висловлюють у блогах на сторінках PNK.TV

*Якщо Ви знайшли помилку в тексті новини, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter.