Які привілеї отримають вакциновані від COVID-19 під час нового локдауну?

Адвокат Права
Адвокат Права

Юридичний Telegram-канал

COVID-сертифікат у додатку "Дія" Фото з відкритих джерел

В Україні планують посилити карантин. Однак вакциновані від COVID-19 матимуть привілеї. Які?

Про це пише Telegram-канал "Адвокат Права".

COVID-сертифікати матимуть кольорові відмітки та дадуть можливість відвідувати масові заходи під час карантину.

COVID-сертифікат матиме дві опції: "жовтий" або "зелений", а також міститиме інформацію про вакцинацію, негативний результат тестування, що діє 72 години, або одужання від COVID-19.

Так званий жовтий сертифікат матиме інформацію про перше щеплення, а "зелений" – про повний курс вакцинації.

У разі введення в країні "жовтого" рівня епіднебезпеки спростили вимоги до роботи навчальних закладів. Вони працюватимуть за умови наявності не менше як 80% працівників з "жовтими" чи "зеленими" COVID-сертифікатами.

Новини за темою: Пандемія COVID-19 в Україні: Вакцинація стане обов'язковою?

Водночас обмеження жовтого рівня епіднебезпеки НЕ будуть застосовуватися, якщо всі учасники та щонайменше 80% організаторів масових заходів, працівників кінотеатрів, театрів, музеїв чи інших культурних закладів, спортзалів та басейнів матимуть "жовтий" чи "зелений" COVID-сертифікат.

У випадку введення "червоного" рівня епідемічної небезпеки заклади освіти працюватимуть, лише якщо 100% працівників мають "зелений" COVID-сертифікат.

Крім того, обмеження "червоного" рівня НЕ будуть застосовуватися за умови наявності у всіх учасників, працівників та організаторів масових заходів, зокрема релігійних, працівників кінотеатрів, театрів, музеїв чи інших культурних закладів, розважальних закладів, ТРЦ, закладів громадського харчування, ринків, спортзалів та басейнів "зеленого" COVID-сертифікату.

Якщо особа перетинає кордон України за наявності "жовтого" чи "зеленого" сертифіката про вакцинацію або одужання від COVID-19, вона може не проходити самоізоляцію. Це ж стосується й осіб, що прибувають з тимчасово окупованих територій.

COVID-сертифікати матимуть кольорові відмітки виключно в цифровому форматі.

Редакція не несе відповідальності за думку, яку автори висловлюють у блогах на сторінках PNK.TV

*Якщо Ви знайшли помилку в тексті новини, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter.