Як на Банковій сподіваються відвернути увагу від "офшорного скандалу"

Сергій Онищенко
Сергій Онищенко

Журналіст

Лідером за кількістю пов'язаних з офшорними компаніями людей є Україна, а список очолює президент Володимир Зеленський DW

Про це пише Сергій Онищенко у своєму блозі на сайті Korrespondent.net.

Ви тільки подивіться, як вчасно - раптом і зненацька! - виникла нова кримінальна справа проти лідера опозиції, голови політради партії "Опозиційна платформа - За життя!" Віктора Медведчука!

Навіщо прокуратура за відмашкою з Банкової пішла на явне порушення процесуальних дій - підставившись під відеокамери, намагаючись незаконно вручити 8 жовтня 2021 року Медведчуку підозру у новій кримінальній справі? Невже "зеленські" не розуміли, що адвокати Медведчука, його соратники і ЗМІ піднімуть галас? Знали і розуміли.

Навіщо генпрокурор Ірина Венедіктова і глава СБУ Іван Баканов влаштували ввечері 8 жовтня 2021 року пафосну прес-конференцію, де демонстрували свій "професіоналізм":

  • Венедіктова не змогла відповісти на елементарне питання про законність і автентичність нових "записів" нібито з голосом Медведчука (до речі, сам опозиційний політик назвав "плівки" фальшивкою);
  • а Баканов зображував із себе знавця КПК - зажадавши "безальтернативного" арешту для лідера опозиції (хоча статті, які "шиють" Медведчуку, передбачають альтернативу тримання під вартою – у вигляді грошової застави). Невже ці горе-реформатори не розуміли, що знову виставили себе і всю правоохоронну систему України на посміховисько? Знали і розуміли.

Просто зараз - втім, як і завжди! - на Банковій з ідеями туго. А політичні "зірки" зійшлися дуже невдало для "зеленських".

По-перше, мало того, що 3 жовтня 2021 року були опубліковані результати міжнародного журналістського розслідування, де безумовним лідером за кількістю пов'язаних з офшорними компаніями людей є Україна – в списку 38 наших громадян. І очолює український список президент Володимир Зеленський. Матеріали розслідування Pandora Papers були опубліковані міжнародним консорціумом журналістів-розслідувачів (ICIJ), який фінансується, зокрема, одним з фондів Джорджа Сороса. Що означає тільки одне - "вашингтонський обком" дав "добро" на "злив" "95 кварталу", що окопався у владі.

По-друге, виявилося, що вже другий місяць у Зеленського на столі лежить список конкретних питань, які Кремль готовий обговорювати під час планованої зустрічі Володимира Путіна і Володимира Зеленського.

Тут і відновлення дипломатичних відносин з поверненням послів, і двостороннє зняття санкцій і торгових обмежень, і відновлення транспортного сполучення. Окремо проходить теза: Росія готова підтримати - будь-які! - мирні домовленості між Києвом і ОРДЛО. Як у Мінську, так і в "нормандському форматі".

Тобто Росія ніби говорить: мовляв, хлопці, давайте сідати за стіл переговорів, давайте починати домовлятися про відновлення – взаємовигідних! - відносин! Домовляйтеся з Донбасом! Ми всі ваші домовленості підтримаємо і будемо відстоювати на будь-яких міжнародних майданчиках!

Власне, нічого нового тут немає, прямі переговори Києва із самопроголошеними "ДНР" і "ЛНР" прямо прописані в Мінських угодах.

Але хтось вирішив "заглушити" галас, пов'язаний з офшорним скандалом, і заодно - торпедувати в організації прямого діалогу між президентами Росії і України, де намітилися зрушення. Можливо, це і була головна мета - перешкодити переговорам президентів, виключити будь-яку можливість для налагодження двосторонніх відносин, мирного врегулювання конфлікту на Донбасі. Звісно, що після "наїзду по беззаконню" на Медведчука Москва просто відвернеться від Києва. І відмовиться від будь-яких контактів із "зеленськими".

Крім усього іншого, запропоновані Росією пункти переговорного порядку - це зайве нагадування Зеленському про авторитет Медведчука як зрілого політика. Адже це саме Медведчук послідовно відстоює ідею прямих переговорів Києва й ОРДЛО, саме Медведчук в жовтні 2020 року домовлявся з Володимиром Путіним про зняття російських санкцій з українських підприємств, це лідер опозиції виступає за взаємовигідне відновлення відносин (політичних, економічних, культурних) України і Росії.

Хіба можуть на Банковій, де править дріб'язкова заздрість, стерпіти подібне? Та вони країну розвалять через заздрість до авторитету Медведчука!

На Банковій, мабуть, вважають себе антикризовими геніями?

А за фактом, навряд чи новою "справою" проти Медведчука вдасться відвернути громадськість від офшорного скандалу – за півроку переслідування опозиційного політика українці вже досхочу наїлися цього цирку без доказів. А тим часом на Донбасі тривають бойові дії, як і при Порошенку. А тим часом економічна криза буде тільки посилюватися. Та й цей убогий піар не допоможе Зеленському і компанії вирішити жодної важливої суспільно-політичної, соціальної проблеми (тарифи, інфляція, пенсії, пандемія коронавірусу). Добре, що всі це прекрасно розуміють!

Тож "генії" знову сіли в калюжу. Замість подолання кризи ще більше поглибили "яму", яку вони вже давно і старанно риють для... самих себе.

Сергій Онищенко

Редакція не несе відповідальності за думку, яку автори висловлюють у блогах на сторінках PNK.TV

*Якщо Ви знайшли помилку в тексті новини, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter.