Володимире, ти не правий! На Заході критикують атаку на українські ЗМІ

Віталій Кіба
Віталій Кіба

Журналіст

2 лютого 2021 року президент України Володимир Зеленський підписав указ про застосування санкцій щодо телеканалів "112 Україна", NewsOne і ZіK 112ua.tv

Тема атаки на свободу слова в Україні на Заході розвивається за принципом ланцюгової реакції

Про це пише Віталій Кіба у своєму блозі на сайті Korrespondent.net.

Проблема атаки української влади на чолі з Володимиром Зеленським активно лунає в Парламентській асамблеї Ради Європи (ПАРЄ). А міністр закордонних справ Угорщини Петер Сійярто публічно підтримав журналістів телеканалів "112 Україна", NewsOne, ZIK і "Перший незалежний", які звернулися до структур ЄС зі скаргою на репресії і придушення свободи слова в Україні.

Це означає, що спокійного життя у Зеленського і "слуг" вже не буде. Тема репресій проти ЗМІ - а разом з нею пов'язана і тема атаки на опозицію на чолі з Віктором Медведчуком – розвивається за принципом ланцюгової реакції.

На Заході все голосніше звучать звинувачення в придушенні свободи слова через заборону "112 Україна", NewsOne, ZIK, що належать соратнику Медведчука – депутату від ОПЗЖ Тарасу Козаку.

Всього кілька днів тому європарламентар Максиміліан Кра звинуватив структури ЄС у подвійних стандартах за те, що Олексію Навальному вони пропонують дати премію Андрія Сахарова – і в той же час не хочуть бачити той факт, що українська влада відправила під домашній арешт одного з лідерів опозиції.

Перед цим була стаття в The Independent, де видатний російський прозахідний ліберал Владислав Іноземцев прямо написав, що в Україні будують авторитаризм. І як приклад навів незаконну заборону телеканалів і репресії проти опозиції на чолі з Медведчуком.

Ще трохи раніше президент Freedom House направив відкритий лист Джо Байдена, де рекомендував під час зустрічі з Володимиром Зеленським порушити тему заборони телеканалів. Причому Майкл Абрамовіц оприлюднив свій відкритий лист якраз напередодні приїзду Зеленського до США.

А в комплексі все це означає, що тема незаконної заборони телеканалів і репресій проти опозиції все активніше звучить в політичному та інформаційному порядку денному Заходу.

Якщо так піде і далі, скоро Зеленський перетвориться на нерукопожатного політика на Заході. І ні до чого хорошого це не призведе. Перед ним в таку ж пастку потрапив Янукович, через тюремний вирок Юлії Тимошенко на Заході його записали в ізгої. А точкою відліку до дня втрати влади для Януковича стала зустріч українських олігархів у Лондоні, коли Ахметов і компанія постановили, що такий президент не потрібен, тому що не здатний вирішувати питання на міжнародному рівні.

Віталій Кіба

Редакція не несе відповідальності за думку, яку автори висловлюють у блогах на сторінках PNK.TV

*Якщо Ви знайшли помилку в тексті новини, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter.