Внаслідок пандемії COVID-19 НАТО посилює захист від біологічної зброї

Handelsblatt
Handelsblatt

Щоденна загальнонаціональна  ділова газета Німеччині

Армія США ТАСС

На тлі руйнівних наслідків пандемії коронавірусу НАТО збільшує свої зусилля у сфері захисту від біологічної зброї.

Про це пише Handelsblatt.

Коронавірус не є розробленим в лабораторії вірусом, проте він демонструє небезпеки, пов'язані з використанням біологічних бойових речовин, сказав генеральний секретар НАТО Єнс Столтенберг в інтерв'ю Deutsche Presse-Agentur в Брюсселі.

"Тому оборонному альянсу необхідно зміцнювати свій захист від загроз. НАТО, за словами Столтенберга, вже займається поліпшенням обміну інформацією між спецслужбами для попередження можливих атак із застосуванням біологічної зброї", - передає видання.

"Ця зброя, як і хімічна, заборонена міжнародним правом, але ми повинні бути готові до її використання, тому що ми знаємо, що ця зброя все ще існує", - заявив Столтенберг. За його словами, застосувати зброю можуть як державні суб'єкти, так і терористи, йдеться в публікації.

"НАТО не має забороненої зброї, але у нас є цілий спектр можливостей для відповіді", - сказав Столтенберг.

Новини за темою: Десять головних світових трендів 2021 року

"Поряд зі збудниками віспи і сибірської виразки в якості можливої біологічної зброї вже кілька років розглядаються також і віруси грипу або коронавіруси. Це пояснюється тим, що вчені неодноразово показували, що в лабораторіях віруси можна штучним шляхом зробити більш небезпечними. (...) Згідно з одним зі страшних сценаріїв, віруси можна модифікувати так, щоб вони були смертельними тільки для певних груп людей - наприклад, тільки для темношкірих або тільки для білих. Інший страшний сценарій свідчить, що біологічні бойові речовини можуть використовуватися фанатиками, які, наприклад, вважають, що світ можна врятувати від загибелі лише за допомогою радикального скорочення кількості населення".

"Від небезпеки терористичних актів із застосуванням біологічної зброї застерігає і генеральний секретар ООН Антоніу Гутерріш. (...) Він вимагає зміцнити Конвенцію про заборону біологічної зброї, що набрала чинності в 1975 році. Наприклад, вона, як і раніше, не передбачає механізму спостереження. До того ж до угоди досі не приєдналися 14 держав", - вказує Handelsblatt.

Редакція не несе відповідальності за думку, яку автори висловлюють у блогах на сторінках PNK.TV

*Якщо Ви знайшли помилку в тексті новини, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter.