ВМС США скорочують витрати, або Кінець гегемонії американської армії

Алекс Доля
Алекс Доля

Cпівзасновник в благодійному фонді інвалідів війни "ВО Інтер"

Атомний підводний човен USS Seawolf (SSN 21) CC0 / Public Domain, U.S. Department of Defence

ВМС США повинні вибирати між майбутнім есмінцем, винищувачем або підводним човном у циклі планування фінансового 2023 року.

Про це пише Алекс Доля на своїй сторінці в Facebook.

Кінець гегемонії армії США?

Військово-морським силам США, можливо, доведеться вибрати тільки одну з трьох основних програм модернізації на горизонті для фінансування: пошук нового есмінця, нового ударного підводного човна або нового винищувача, - попереджає виконувач обов'язків міністра ВМФ у нещодавній записці. За його словами, два інші терміни будуть відкладені через бюджетні обмеження.

У службовій записці виконувача обов'язків міністра ВМС Томаса Харкера від 4 червня говорилося, що відповідно до нещодавно перевиданих фінансових інструкцій Управління міністра оборони служба повинна бути готова повністю профінансувати певні головні пріоритети в циклі планування фінансового 2023 року, але скоротити витрати на інші галузі.

"Військово-морський флот не може дозволити собі одночасно розробляти повітряні, надводні та підводні платформи наступного покоління і повинен приділяти пріоритетну увагу цим програмам, врівноважуючи вартість розробки можливостей наступного покоління зі збереженням поточних можливостей".

Новини за темою: Росія бере на озброєння нову небезпечну "субмарину для підводних диверсій"

Військово-морський флот планував модернізувати свої есмінці типу Arleigh Burke до майбутніх DDG (X); з підводних човнів класу "Вірджинія" в майбутню ПЛА (X); і від його F/A-18E/F Super Hornets до платформи нового покоління Air Dominance - всі три проекти будуть реалізовані десь у наступному десятилітті.

В якийсь момент ВМФ говорив про SSN (X) як про можливість об'єднати підводний човен, подібний до "Вірджинії", із безпілотними транспортними засобами та датчиками морського дна для більшого зв'язку в підводній війні. Але з відродженням підводного флоту Росії ВМФ нещодавно говорили про SSN (X) як про більше повернення до програми Seawolf: добре озброєний і досить потайний, щоб заходити у води противника для виявлення підводних човнів або надводних кораблів.

Платформа Next Generation Air Dominance, ймовірно, буде останньою з трьох, які будуть введені в експлуатацію. І це, можливо, найбільша проблема при реалізації планів.

ВМФ передбачає створення авіакрила четвертого покоління Super Hornets і п'ятого покоління F-35 Joint Strike Fighter у 2030-х роках, коли Super Hornets почнуть списуватися, а NGAD увійде до складу флоту.
Брак винищувачів може виникнути в наступному десятилітті.

Незважаючи на бюджетні побоювання з приводу трьох програм модернізації, у записці Харкера міститься заклик до повної підтримки рекапіталізації стратегічного стримування, включаючи підводний човен із балістичними ракетами класу "Колумбія", який довгий час називали головним пріоритетом для ВМФ.

Алекс Доля

Редакція не несе відповідальності за думку, яку автори висловлюють у блогах на сторінках PNK.TV

*Якщо Ви знайшли помилку в тексті новини, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter.