Візит Блінкена до України показав, що США мають намір діяти на міжнародній арені не за законами, а "за поняттями"

Олег Дерипаска
Олег Дерипаска

Російський підприємець

Держсекретар США Ентоні Блінкен Фото з відкритих джерел

Оригінал - в Telegram-каналі "Дерипаска".

Держсекретар США Ентоні Блінкен заявив, що США захищатимуть "заснований на правилах" глобальний порядок і пообіцяли Україні підтримку "перед обличчям російської агресії". Коли дивишся на такі взірці американської пропагандистської машини, завжди звертаєш увагу на одну дивну деталь: вони гучно обіцяють захищати rules-based глобальний порядок. Але якщо вдуматися, що це таке: це порядок, заснований на якихось незрозумілих і неписаних правилах, а простіше кажучи, дії "за поняттями", як вони часто називають наші суспільні відносини.

То чому у міжнародних відносинах вони задовольняються принципами rules-based, а не law-based global order? Тому що є одна особливість, яка сягає часів Віденського конгресу та інших глобальних спроб встановити мир і побудувати неконфліктне існування різних народів, цивілізацій, держав. Міжнародні закони дуже не хочуть виконувати низка країн - так звані лідери вільного світу, які використовують своє виняткове становище, коли хочуть і як хочуть. Так і в цьому випадку: навіть остання спроба створення Організації об'єднаних націй не наблизила країни і нас, громадян, до реалізації ідеї мирного співіснування всіх племен і народів.

Тому law-based, або заснований на законі міжнародний порядок, нам найближчим часом не загрожує. А ось порядок "за поняттями" змінюється під потреби основного гравця дуже часто. Хочемо - будемо бомбити Ірак, Лівію, Фолкленди, хочемо – оголосимо санкції, заборонимо нормальну економічну діяльність на кшталт "Північного потоку - 2", змусимо страждати співробітників, обмежуючи діяльність їхніх підприємств, внісши їх до списку санкцій тощо.
Загалом ось так і рулимо "за поняттями"...

Олег Дерипаска

Редакція не несе відповідальності за думку, яку автори висловлюють у блогах на сторінках PNK.TV

*Якщо Ви знайшли помилку в тексті новини, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter.