Вірменія та Азербайджан розпочали новий збройний конфлікт: Коротко про головне

Іван Киричевський
Іван Киричевський

Випусковий редактор Defense Express

Бої у Нагірному Карабасі

Report

На Закавказзі знову стрілянина через небажання офіційного Єревана виконувати один із пунктів мирних домовленостей.

Про це пише Іван Киричевський на своїй сторінці в Facebook.

- Прес-служба Міністерства оборони Азербайджану 16 листопада 2021 року станом на 16.31 за місцевим часом заявила, що азербайджанські військовослужбовці відбили контратаку підрозділів збройних сил Вірменії.

До цього прес-служба Міноборони Азербайджану заявляла, що 16 листопада 2021 року підрозділи збройних сил Вірменії об 11.00 за місцевим атакували азербайджанські позиції на Лачинському та Кельджбарському напрямках. Ціль атаки – захопити позиції, які могли би забезпечити вірменам воєнну перевагу над азербайджанцями.

Офіційно в цьому епізоді втрати Азербайджану склали двоє солдат пораненими, неофіційно – вірмени втратили мінімум 5 осіб полоненими.

Міноборони Азербайджану заявляє, що збройні сили Вірменії вели вогонь із мінометів та важкої стрілецької зброї. Яке озброєння у відповідь застосовували азербайджанські військові – офіційний Баку не розкриває.

Новини за темою: Загострення на Закавказзі: Іран вступає в боротьбу за регіон?

До цього моменту прес-служби Міноборони Азербайджану також заявляла про провокації вірменських військових, які мали місце 14 та 15 листопада цього року на Лачинському та Кельджабарському відтинках.

На даний момент офіційний Баку заявляє, що спроба офіційного Єревана здійснити провокацію зазнала провалу та краху в оперативно-тактичному аспекті.
Від офіційних джерел Баку та Єревана не вистачає деталей. Тому робитиму свої припущення та висновки, опираючись на "фонові" дані.

Цілком ймовірно, що офіційний Баку в своїй заяві заговорив про крах провокації Єревана "в оперативно-тактичному аспекті" тому, що допускає подальше розгортання цього конфлікту.

Прикордонні перестрілки між Вірменією та Азербайджаном тривають уже третій день, і це уже наштовхує на паралелі із "чотириденною війною" 2016 року, що стала своєрідним прологом до війни за Карабах восени 2020 року.

Фактичною причиною агресивної поведінки збройних сил Вірменії можна вважати небажання офіційного Єревана виконувати один із пунктів мирних домовленостей, укладених в листопаді 2020 року, а саме – відкриття так званого Зангезурського коридору, який потрібен Азербайджану для організації сталого транспортного сполучення між "материковою" частиною країни та Нахічеванською автономією.

з відкритих джерел

Протягом березня-травня 2021 року політична еліта Вірменії зробила ряд заяв, які уже тоді можна було розцінити як заявку офіційного Єревана на взяття реваншу за поразку, отриману під час війни за Карабах в 2020 році. По суті, Вірменія уже тоді відкрито просила в РФ допомоги у підготовці до нової війни.

Само собою, що Азербайджан та інші країни Кавказу весь цей час "не сиділи склавши руки, натомість – проводили навчання, сценарій яких, очевидно, формувався із очікування нової війни в регіоні.

В лютому 2021 року поблизу міста Карс, "чутливого" для Вірменії, військові Туреччини та Азербайджану провели спільні навчання, головна мета яких – відпрацювати ведення бойових дій в умовах зими.

Або ж – що у жовтні цього ж року Азербайджан та Туреччина проводили спільні навчання своєї тактичної авіації, відпрацьовували зокрема прорив об’єктової ППО та знищення об’єктів противника.

Також у жовтні 2021 року Азербайджан проводив маневри своїх частин, розквартированих в Нахічеванській автономії.

Російські ЗМІ пишуть, що Вірменія уже звернулась за допомогою до Кремля як країна-учасник ОДКБ.

Але схоже, на перебіг майбутнього збройного конфлікту між Вірменією та Азербайджаном впливатиме зовсім інший фактор, а саме – рішучість Баку застосувати свої збройні сили для того, аби таки силою "проламати" так званий Зангезурський коридор.

Іван Киричевський

Редакція не несе відповідальності за думку, яку автори висловлюють у блогах на сторінках PNK.TV

*Якщо Ви знайшли помилку в тексті новини, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter.