Від Хортиці до Лисої гори: Топ місць сили в Україні для медитацій і не лише

Гайд незвичайними пам’ятками України

ZIK
ZIK

Українське інтернет-видання

Лиса гора у Києві Фото з відкритих джерел

Подорожі допомагають пізнавати світ краще. З кожною поїздкою дізнаємося все більше цікавих фактів, отримуємо нові знайомства та яскраві враження. Крім того, мандри допомагають краще пізнати себе.

І в Україні є чимало місць для цього. Та в деякі з них їдуть лише з однією метою – віднайти гармонію між собою та природою. Останнім часом в цьому допомагає медитація. Тож, у які місця сили в Україні зазвичай їдуть туристи, читайте далі у нашому матеріалі.

Лиса гора

Це історична місцевість у Києві. Вона розташована неподалік станції "Видубичі". У 2015 році потрапила у перелік семи найбільш містичних місць України. У часи Київської Русі тут проводили свої обряди язичники. Перші підземні ходи тут зробили давні волхви. Власне Лису гору поділяють в народі на три частини – Русалчин і Відьмин яри, а також Мертвецький гай.

Протягом ХІХ-XX століття її використовували переважно для військових дій. Зокрема, під час Другої світової війни німецькі війська використовували як базу танків "Тигр". У певний період також були шибениці. Сьогодні на Лисій горі збираються неоязичники, толкіністи та представники інших субкультур. Вважається одним із найкращих місць для духовних практик.

Лиса гора у Києві Фото з відкритих джерел

Новини за темою: 10 найстрашніших і наймістичніших місць Землі: Де знайти міста-привиди, ліси демонів і вежі диявола

Гора Тотоха

Розташована в однойменному урочищі, у селі Медвин на Київщині. Достеменно її походження та роль невідомі. Припускають, що колись тут проводили язичницькі ритуали. Деякі відвідувачі відзначають її містичний вплив на людину. Чимало людей сюди приїжджає, щоб відчути особливу енергетику.

Спеціалісти порівняють це місце з іншими на кшталт Тибету, Алтаю та Байкалу. На горі можна побачити камінь із символами вогню. Поруч немає жодних готелів чи оздоровчих комплексів. Утім, можна орендувати будинок. Цю гору також часто використовують для медитацій.

Гора Тотоха на Київщині Фото з відкритих джерел

Дівич-гора

Найвища точка Обухівського району. Розташована у селі Трипілля на Київщині. На її вершині, 55 метрів над рівнем Дніпра, колись було збудоване слов’янське святилище. Власне гора вважається одним із найпотужніших місць жіночої сили. Подейкують, що за язичницьких часів тут було святилище покровительки жінок богині Діви. Водночас чоловікам сюди підійматися не дозволяли – це загрожувало смертю. Натомість сюди часто приходили жінки, які хотіли завагітніти.

Дівич-гора. Трипілля. Фото з відкритих джерел

Скелі Довбуша

Розташовані в Карпатах. Якщо точніше, то це село Бубнище Івано-Франківської області. Це скельно-печерний комплекс, який лежить на висоті 668 м над рівнем моря. За переказами, тут таборували опришки – учасники українського повстанського руху на Західній Україні. Раніше тут існувало язичницьке святилище – у Х-XII ст.

Вчені вивчали печери, зруби, східці та інші елементи. Вони прийшли до висновку, що люди використовували цю місцевість як фортецю. Власне городище з трьох боків оточене скелями. Є вал і яр. Можна побачити старовинний колодязь і великий курганний могильник.

Скелі Довбуша Фото з відкритих джерел

Новини за темою: Туризм незвичайними місцями: Де побачити пам’ятники виделці, пальцю та акулам

Кам’яна Могила

Розташована поблизу смт Мирне у Запорізькій області. Це недалеко від Мелітополя. З 2008 року є Національним історико-археологічним заповідником. Тут ви побачите пагорб, який тисячі років відіграв роль вівтаря, де проводили язичницькі обряди. Варто звернути увагу на велику кількість стародавніх наскельних зображень – петрогліфів. Вони охоплюють період від епохи пізнього палеоліту до середньовіччя.  

Власне Кам’яна Могила – це природне утворення висотою 12 м та площею 1,6 га. На цій території розміщено тисячі плит. Вони мають форму правильно розваленого кам'яного панцира. Його печери та гроти використовують в культових цілях. З 2006 року місце є претендентом на включення до списку об’єктів всесвітньої спадщини ЮНЕСКО.

Кам'яна Могила у Запорізькій області Фото з відкритих джерел

Буша

Це село в Ямпільському районі Вінницької області. На його території розташовано одразу декілька культурних пам’яток. Вони охоплюють заповідник "Буша" та геологічну пам’ятку природи загальнодержавного значення "Гайдамацький Яр". Не можна й забувати про козацькі могили – один із пагорбів усіяний монументами XVIII-XIX століть. За повір’ями, тут можуть відкритися таємниці окремих особистостей та всього роду людського загалом. Начебто відповіді приходять у сновидіннях.

Козацькі могили в Буші Фото з відкритих джерел

Острів Хортиця

Розташований у Запорізькій області. Він утворився мільярди років тому шляхом розлому породи. Сучасні езотерики вважають його одним із найбільш енергетично сильних місць у країні. Тут досить можна побачити пороги та місце, яке використовували козаки для молитов. Саме ці ділянки вважаються найсильнішими. Багато містиків сьогодні вважає, що саме тут можна підживитися енергією.

Святилища Хортиці Фото з відкритих джерел

Богит

Також зустрічаються назви Бохут і Бохит. Це гора, яка розташована на Товтровому кряжі в Медоборах. Це неподалік від смт Гусятин Чортківського району Тернопільської області. Тут зафіксували капище з місцем для ідола, жертовну яму та ритуальні наземні будинки. Колись святилище оточувала система ровів та валів. Були також могильники різноманітних видів.

У горах на північ біля річки Збруч знайшли ще декілька давньослов’янських святилищ. Найбільше з них – Звенигород. Воно має три капища. Деякі дослідники припускають, що вони могли відігравати роль головних язичницьких святилищ після запровадження християнства на Русі. Деякі кам’яні брили тут вважають справжнім входом в інший світ.

Гора Богит на Тернопільщині Фото з відкритих джерел

Для звичної медитації також непоганим варіантом є Бакота Хмельницької області, заповідник Асканія-Нова та Буцький каньйон.

Оригінал - на сайті zikua.tv.

Редакція не несе відповідальності за думку, яку автори висловлюють у блогах на сторінках PNK.TV

*Якщо Ви знайшли помилку в тексті новини, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter.