Велика податкова реформа: Що зміниться?

Дмитро Дубілет
Дмитро Дубілет

Співзасновник monobank, Koto, Smartass, ексміністр Кабінету міністрів

Парламент України прийняв закон, який змінить для інтернет-гігантів, що працюють в Україні, механізм сплати податків до держбюджету держави Фото з відкритих джерел
Днями у світі відбулася важлива подія. ЗМІ про це писали, але раптом ви не перейнялися всією серйозністю. Країни G7 узгодили позицію щодо великої податкової реформи. Що це означає?
 
Про це пише Дмитро Дубілет на своїй сторінці в Facebook.
 
Зміни настають відразу в двох напрямках. По-перше, прибуток компаній буде нараховуватися не там, де компанія хоче, а там, де у неї відбувається реальний бізнес. По-друге, всі хочуть домовитися про мінімальний корпоративний податок у світовому масштабі.
 
Міжнародні компанії (особливо технологічні) вийшли на 80-й рівень в оптимізації своїх податків. Google, наприклад, показує більше прибутку на Бермудах, ніж у всьому Китаї. Як вони це роблять? Наприклад, реєструють права на торгову марку або софт у місці з нижчим податком, а компанія в країні з реальним бізнесом "купує" на них права.
 
Цю схему активно застосовує і великий український бізнес.
 
 
Великий імпульс до цих змін додало обрання Байдена, якому потрібно чимось поповнювати щедрі "ковідні" виплати.
 
З іншого боку, американці вже не можуть ігнорувати світовий тренд на "податок на Гугл", який в тій чи іншій формі ввело вже більше 40 країн, включаючи Україну.
 
Хто від цієї реформи програє? По-перше, акціонери міжнародних компаній. По-друге, частково їхні клієнти, оскільки компанії можуть перенести на них збільшені витрати. По-третє, Ірландія, Голландія, Бермуди та інші країни зі сприятливою юрисдикцією.
 
Наступним кроком буде схвалення цієї реформи на G20, а потім буде якийсь багаторічний план із тотального впровадження.
 
Швидким процес не буде, але виглядає він неминучим.
 
Дмитро Дубілет

Редакція не несе відповідальності за думку, яку автори висловлюють у блогах на сторінках PNK.TV

*Якщо Ви знайшли помилку в тексті новини, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter.