Велика Британія проти Росії: Чия армія сильніша?

Daily Express
Daily Express

Британський таблоїд, який щодня видається в Лондоні

Атомний підводний човен HMS "Artful" (S121) на військово-морській базі Фаслейн, Велика Британія

AFP

Велика Британія уклала угоду, в рамках якої вона допоможе зміцнити український військово-морський флот, після сплеску побоювань, що Росія може готувати вторгнення. Як британські збройні сили виглядають в порівнянні з російськими?

Про це пише Daily Express.

Британія і Україна уклали угоду, яка дозволить Києву брати у Лондона кредити на купівлю британських військових кораблів і ракет. Новина з'явилася якраз в той момент, коли Росія розмістила на кордоні з Україною десятки тисяч військовослужбовців, що, за даними спецслужб США, породило страх вторгнення.

Міністр оборони Великої Британії Бен Уоллес (Ben Wallace) і його український колега Олексій Резніков повідомили в спільній заяві: "Ми стурбовані посиленням військової присутності і військовою активністю Росії на кордоні з Україною.

Державний суверенітет і територіальна цілісність України незаперечні.

У наших урядів немає бажання бути ворожими або намагатися будь-яким чином стратегічно оточити або підірвати Російську Федерацію".

Однак Росія, ймовірно, сприйме цю угоду як провокацію, тим більше що Україна не є членом НАТО. Проте міжурядовий альянс заявив про свою підтримку.
Неподалік від кордону з Україною Росія розмістила близько 90 тисяч військ, багато хто бачить в цьому повторення ситуації з анексією Криму в 2014 році.

Президент РФ Володимир Путін назвав ці заяви "алармістськими", але при цьому не пояснив, чому в регіон направили стільки військ.

Тим часом після періоду відносного затишшя відносини Заходу і Росії погіршуються: Москву звинуватили в організації міграційної кризи на кордоні між Польщею і Білоруссю, основною союзницею Росії.

Новини за темою: Відкриття другого фронту: Ескалація міграційної кризи та загрози для України

Україна входила до складу Радянського Союзу до його розпаду в 1991 році. Багато хто вважає, що тільки взявши Україну під російський контроль, Путін втілить в реальність своє бачення "Великої Росії".

Як британська армія виглядає в порівнянні з російською?

За даними порталу Global Firepower, що публікує рейтинг військової потужності, Росія має другі за могутністю збройні сили в світі, поступаючись тільки США.

Порівняємо з Британією. За оцінками, загальна чисельність особового складу Збройних сил Росії становить три мільйони службовців, у Великої Британії - тільки 275,66 тисячі.

Російські військово-повітряні сили в 5,6 раза перевершують британські: в сумі у Москви 4163 військових літальних апаратів (у тому числі винищувачів, транспортних літаків і вертольотів), у Лондона - 733.

Інший шокуючий показник: у Росії 12950 танків, в той час як у Великої Британії - 227.

У Лондона, за даними Global Firepower, п'ять тисяч одиниць бронетехніки, що в порівнянні з Москвою мало: у неї їх 27 тисяч.

Однак Велика Британія може похвалитися двома авіаносцями, в той час як Росія тільки одним.

Новини за темою: Рейтинг 2021: П'ять найсильніших армій світу

Що стосується інших морських бойових машин, таких як підводні човни і міноносці, росіяни нас значно обійшли: у них 16 міноносців і 62 підводні човни, а у нас шість і десять відповідно.

Від розпаду Радянського Союзу Росія продовжує комплектувати свою армію призовниками.

Щороку до Збройних Сил призивають сотні тисяч чоловіків віком від 18 до 27 років. Вони служать в армії, силах МВС, прикордонних військах та інших військових підрозділах.

Військова служба за призовом піддається жорсткій критиці всередині країни, і деякі навіть дають хабарі, щоб не опинитися в армії.

Після реформи 2008 року термін служби скоротили з двох років до 12 місяців.

Елісс Хігам

За матеріалами: ІноЗМІ

Редакція не несе відповідальності за думку, яку автори висловлюють у блогах на сторінках PNK.TV

*Якщо Ви знайшли помилку в тексті новини, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter.