Вадим Рабінович: Чому Конституція за "зеленої" влади стоїть на боці фашизму?

Вадим Рабінович
Вадим Рабінович

Співголова партії "Опозиційна платформа - За життя", народний депутат

Вадим Рабінович Пресслужба "Опозиційної платформи – За життя"

Виступ народного депутата від фракції "Опозиційна платформа – За життя" Вадима Рабіновича на погоджувальній раді ВР

Шановні друзі! Країна урочисто відзначила День Конституції. Та я особисто приводів для радості не бачу, адже з дотриманням Конституції у нас аж надто великі проблеми. Поки триває святкування, на кількох прикладах нагадаю, як в Україні зневажають Конституцію.

Канали "112 Україна", NewsOne і ЗІК. Ці канали закрили без суду і слідства, без дотримання закону, всупереч нормам Конституції. Влада обіцяла, що за тиждень покажуть документи і докази про причетність цих медіа до нібито терористичної діяльності. Їх досі немає. Зате список закритих телеканалів поповнив ще один – "Перший Незалежний". Його роботу організували виключно журналісти. Мовив він недовго - менше години. Його вимкнули за тією ж "схемою" - без жодних пояснень, без слідства і суду. На верховенство права наплювали, Конституцію потоптали.

Далі про конституційні права громадян. Щотижня влада оголошує санкції проти українських громадян. Україна вже звикла до того, що будь-який опозиціонер чи просто людина, яка якось не так подивилася або, не дай Боже, висловилася на адресу влади, відразу потрапляє до якогось дивного санкційного списку чи за ґрати. Як ви розумієте, жодного стосунку до норм Конституції це не має.

А от що добре у влади виходить – це боротися з шапкою із зіркою. Ось днями цілу спецоперацію провели. Ви навіть не уявляєте, як сильно це збудило всі органи нашої влади, зі слідчими, які приїхали до депутата Іллі Киви зафіксувати найжахливіший зі злочинів. Він надягнув шапку із зіркою. З тією самою зіркою, з якою його дід – герой Радянського Союзу – захищав свою Батьківщину, в тому числі нашу рідну Україну. А те, що у День Конституції у центрі української столиці вільно продаються кашкети, значки, книги з гітлерівськими наклейками, те, що безперешкодно їздять машини з фашистською символікою, – це абсолютно нікого не бентежить. Номери цих машин побачите у моєму Фейсбуці. То що ж це за Конституція, яка стоїть на боці фашизму?

Сьогодні Україна - на межі економічної, соціальної і медичної катастрофи. Та за бравими маршами і звітами виключно про перемоги влади ніхто цього не бачить. Країна - на порозі нової хвилі пандемії коронавірусу. Якщо хтось забув, то я нагадаю, що рятівний для всіх коронавірусний фонд у буквальному сенсі закатали в асфальт. А сьогодні, знаючи, що в Україні вже з’явився новий, більш небезпечний штам, що протистояти йому не мають можливості навіть більш розвинені країни, наша влада не поспішає навіть тести закуповувати. Ми що, і дали продовжимо коронавірусні гроші закатувати в асфальт? А може, я чогось не розумію? Може, шляхом знищення Конституції, свободи влада рятує економіку, піднімає країну у рейтингу економічного розвитку? Та ні. Нічого такого статистика не дає – навпаки, показує, як зашкалюють борги, як безробіття б’є усі чувані та нечувані рекорди. Безробіття в Україні! Людям вже немає за що виживати. Тарифи, які ваша нова влада обіцяла не підвищувати, через місяць доб’ють найстійкіших платників. Вдумайтеся в це: що ж це за Конституція, яка допомагає грабувати і вбивати економіку? Скажіть, будь ласка, всі ті, хто сидить зі мною у цій залі. Ми - члени парламенту в парламентсько-президентській республіці. Ми ж начебто найвища влада. Тоді чому наші голоси перетворились на ніщо? Чому ми не зможемо своїми голосами зупинити тих, хто бездумно і безглуздо вбиває все? Тільки тому, що більшість у парламенті належить тільки одній фракції і вона відповідальна за все, що відбувається? Ні, ми теж відповідальні. Таке враження, що країна пішла врозліт, а ми з вами відзначаємо не народження, а похорон нашої Конституції.

Панове депутати, всі ми – громадяни однієї країни, України. І катастрофа буде одна для всіх: і для "зелених", і для червоних, і для рябих. І сьогодні ми, хто живе в парламентсько-президентській республіці, просто зобов’язані повернути владу парламенту. Кожен із нас має зрозуміти і відчути серцем всю відповідальність не перед кольором свого партійного прапору, а перед країною і перед людьми. Це єдиний для нас порятунок. Адже Україна у нас одна. І якщо ми її знищимо - а ми зараз йдемо саме цим згубним шляхом, - нам не буде прощення. Дякую.

Вадим Рабінович

Оригінал - на сайті 112ua.tv.

Редакція не несе відповідальності за думку, яку автори висловлюють у блогах на сторінках PNK.TV

*Якщо Ви знайшли помилку в тексті новини, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter.