Унікальні та дивовижні: 9 водоспадів світу поміж каньйонів та вікових дерев, які варто побачити

Подорож до найвіддаленіших куточків світу - від США до Південної Африки

ZIK
ZIK

Українське інтернет-видання

Ніагарський водоспад вночі Фото з відкритих джерел

Чимало людей полюбляє відпочивати на природі. Результат її праці – це річки, каньйони та ліси. Усим цим ми можемо насолоджуватися. Водночас одне з найбільш заспокійливих, але хвилюючих і гарних творінь природи – водоспади. 

Можна годинами спостерігати як падає вода з кам’яної стіни в бурхливу річку десь внизу. Її об’єми, шум дійсно зачаровують. І хоча по світу розкидані тисячі таких творінь, деякі виділяються більше. Які водоспади планети відомі всюди та чому їх варто відвідати, читайте далі у нашому матеріалі.

Водоспад Анхель

Є найвищим у світі. Розташований у тропічних лісах Венесуели. Це штат Болівар. Водоспад можна побачити в Національному парку "Канайма". Має загальну висоту в 979 метрів. Отримав назву на честь випробувача та льотчика Джеймса, який відкрив пам’ятку в першій половині ХХ століття.

У 1937 році пілот Ейнджел хотів приземлитися на вершині гори Ауянтепуй, щоб шукати золото. Та посадка пройшла невдало. Джеймсу, його дружині та колегам довелося спускатися вниз через територія, не позначену на карті. Маючи обмежені запаси, усі вони з труднощами дійшли до найближчого населеного пункта. А коли про цю подію дізналися інші, то водоспад назвали на честь пілота. Його літак оголосили національним пам’ятником.

Водоспад Анхель у Венесуелі Фото з відкритих джерел

Новини за темою: Торкаючись неба: Найвищі будівлі світу, їх особливості та секрети, про які не розповідають

Водоспад Вікторія

Одна з найпопулярніших екзотичних туристичних дестинацій. Розташований на річці Замбезі у Південній Африці, на кордоні Зімбабве та Замбії. Ширина водоспаду – близько 1707-1950 метрів, а висота – 108 м. Постає перед туристами як вузька ущелина, куди падає вода. Назву таку дав йому шотландський дослідник Девід Лівінгстон на честь своєї дочки – Вікторії.

Раніше водоспад був відомий як "Гримлячий дим". Сьогодні це одне з головних визначних місць Південної Африки. Воно відноситься до Всесвітньої спадщини ЮНЕСКО. Під водоспадом варто звернути уваги на арковий міст – один із п’яти на річці. Він є досить особливим, адже розташований над ущелиною.

Водоспад Вікторія на кордоні Зімбабве та Замбії Фото з відкритих джерел

Водоспади Ігуасу

Це каскад водоспадів, розташований на межі аргентинського та бразильського однойменних національних парків. Обидва включені до списку світової спадщини ЮНЕСКО. Водоспади відкрив іспанський конкістадор дон Альваро Нуньєс Кабеса де Вака в 1541 році. Їх утворює річка Ігуасу. Витоки її лежать неподалік атлантичного узбережжя Бразилії. Тече углиб материка близько 1320 км.

Дивитися на цю пам’ятку природи можна з двох боків – Бразилії чи Аргентини. Коли річка пересихає, видно лише базальтовий уступ. Водоспади пролягають на ширину в майже 3 кілометри та мають висоту 82 м. Найбільший каскад – "Горло диявола". Він позначає межу між двома країнами.

Ніагарський водоспад

Це не найвищий водоспад у світі, але теж може вразити туристів краєвидами та могутністю. Відкритий бельгійським місіонером і мандрівником Луї Еннепеном. Він відокремлює американський штат Нью-Йорк від канадської провінції Онтаріо. Складається з 3-х водоспадів: "Підкова", "Американський" і "Фата". Разом вони утворюють південну частину ніагарської ущелини.

З них кожну секунду спадає близько 3160 тонн води. Саме тому Ніагарський водоспад є найпотужнішим у Північній Америці. Його максимальна висота 57 м, а ширина – 790 метрів. До створення національного заповідника молодята тут часто проводили медові місяці. Наостанок, про Ніагарський водоспад зняли чимало стрічок.

Новини за темою: Розваги, краєвиди та музеї: Дивовижні мости світу, які варто побачити хоча б раз у житті

Водоспади Йосеміті

У США є мальовничі водоспади й на західному узбережжі. Одні з таких розташовані у Національному парку Йосеміті, штат Каліфорнія. У гірському ланцюзі Сьєрра-Невада ви побачите найвищий відомий водоспад у Північній Америці. Туристи зазвичай приїжджають сюди пізньої весни. Саме у цей час водний потік досягає піку.

Водоспад Йосеміті робить 3 велетенські стрибки загальною висотою 739 метрів. Взимку перетворюється в монолітну крижану брилу. Не менш цікавим є і сам парк. Тут на мандрівників чекають долини, каньйони, тощо. На території можна побачити дерева, які росли ще до останнього льодовикового періоду.

Водоспад Палауз

Це невеликий водоспад, що розташований у штаті Вашингтон, США. Його можна побачити на однойменній річці в парку Палауз-Фолз. Висота падіння води тут 60 метрів. Складається з двох урвищ: верхнього та нижнього. Вода падає в каньйон. Помилуватися пам’яткою можна з різних перспектив, адже є чимало стежок. Місцева влада постійно працює над створенням нових. У парку є оглядовий майданчик із видом на водоспад.

Водоспад Палауз Фото з відкритих джерел

Водоспад Ґульфосс

Розташований в яру річки Квітау в Ісландії. Також відомий як "Золотий водоспад". Це одна з найпопулярніших туристичних перлин півдня Ісландії. Річка тече трисходовими порогами, а потім різко спадає двома ступенями в прогалину глибиною 32 м та довжиною 2, 5 кілометрів. Близько до пам’ятки іноді здається, що вона щезає в землю.

Водоспад хотіли привласнити закордонні інвестори. Утім, через брак коштів цього не вдалося зробити. Нині Ґульфосс захищено. Разом із гейзерами та Національним парком Тінґветлір він є частиною популярного одноденного маршруту.

Плитвицькі водоспади

Розташовані в національному парку Плитвицькі озера в Хорватії. Це центральна частина країни. За тисячі років води річки Корана, які протікають крізб вапняк утворили природні греблі. Саме завдяки їм сьогодні можна побачити ряд озер, печер і водоспадів. Пейзажі цієї місцевості вже не перший рік потрапляють в туристичні путівники.

Плитвицькі водоспади Фото з відкритих джерел

Водоспад Каєтур

Розташований у Гаяні – державі у Південній Америці. Його можна побачити на річці Потаро в однойменному національному парку. Водоспад має висоту 226 метрів. За переказами, названий так на честь індійського вождя, який пожертував собою, щоб врятувати інших. Водоспад вважається одним із найбільших у світі, але не дуже популярний – дістатися до нього досить важко.

Водоспад Каєтур у Гаяні Фото з відкритих джерел

Оригінал - на сайті zikua.tv.

Редакція не несе відповідальності за думку, яку автори висловлюють у блогах на сторінках PNK.TV

*Якщо Ви знайшли помилку в тексті новини, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter.