Українське новітнє озброєння: Презентація надсучасного стелс-безпілотника

Defense Express
Defense Express

Інформаційно-консалтингова компанія, яка висвітлює питання оборонно-промислової політики, військово-технічного співробітництва, а також політики оборони і безпеки держави

ACE ONE створений з використанням технології stealth й оснащений турбореактивним двигуном Defence Express

Офіційна презентація амбітного проекту відбудеться на виставці "Зброя та Безпека - 2021". Що собою являє надсучасний український багатоцільовий ударний stealth-БПЛА?

Про це пише Defense Express.

Надшвидкий бойовий дрон з технологіями stealth та "ройовими можливостями", за словами розробників, здатен у внутрішніх відсіках переносити озброєння вагою до 1 тонни.

Відзначається, що над створенням цього амбітного проекту працювали "25 найкращих українських вчених та фахівців у сфері авіакосмічної галузі" на чолі з колишнім гендиректором ДП "Антонов" Олександром Лосем та ексголовою ДКАУ (Державне космічне агентство України) Володимиром Усовим.

Розробники стверджують, що бойовий дрон розробляли у партнерстві з кращими підприємствами України, як то ДП "Івченко-Прогрес", "АТ "Мотор Січ" та ТОВ "Гідробест".

Новини за темою: П'ять країн з найсильнішою авіацією у світі: Прогноз на 2030 рік

Судячи з рекламного відео, ACE ONE оснащений потужним турбореактивним двигуном (ймовірно, його двоконтурною версією, на кшталт ТРДДФ АІ-322Ф).

Розміри українського перспективного БПЛА ACE ONE Defence Express

Це дозволяє при досить значних розмірах (довжина 8 метрів, ширина 11 метрів) та вазі (максимальна злітна вага 7,5 тонн) розвивати майже звукову швидкість – 0,95 Маха.

При цьому, за розрахунками українських конструкторів, ударний БПЛА буде мати бойовий радіус 1500 км та підійматися на висоту до 13,5 км.

Судячи з відео, безпілотник має багато схожих рис з американським проектом Lockheed Martin RQ-170 Sentinel та російським С-70 "Охотник".

БПЛА ACE ONE здатен виявити та знищити повітряні цілі. Цікаво, що виходячи з відео в одному відсіку може знаходиться до чотирьох одиниць озброєння Defence Express

Попередня вартість одного комплексу з декількох літальних апаратів (імовірно, трьох) та наземної станції управління - $12-13 млн. Таку ціну розробник вказав у англомовному прес-релізі щодо презентації безпілотного комплексу на виставці "Зброя та Безпека-2021".

За задумом, вітчизняна безпілотна "невидимка" буде не просто розвідником, а зможе нести та використовувати високоточне кероване озброєння (та, ймовірно, вільнопадаючі бомби) як проти наземних, так і проти повітряних цілей, яке може бути розташоване у двох великих внутрішніх відсіках.

ACE ONE зможе виявити, навестись та знищити наземну ціль за допомогою високоточних ракет Defence Express

Так, у відеоролику ACE ONE знищує ракетою безпілотний апарат, схожий на новий розвідувально-ударний БПЛА "Орион", а в іншому кадрі ще однією ракетою російський танк Т-90. Також продемонстроване бомбардування невеликого військового табору авіабомбою.

Тобто фактично мова йде про створення багатофункціонального бойового літального апарату, що здатний застосовувати різноманітні види важкого сучасного й перспективного озброєння проти цілей як на землі, так і у повітрі, й виконувати функції, притаманні літакам бойової авіації (наприклад F-16А або Dassault Rafale).

Редакція не несе відповідальності за думку, яку автори висловлюють у блогах на сторінках PNK.TV

*Якщо Ви знайшли помилку в тексті новини, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter.