У Європі не вірять у "європейський вибір" Зеленського

Правденко Семен
Правденко Семен

підприємець, блогер, активіст 

Через подвійні стандарти Зеленського сміються навіть в Росії Фото з відкритих джерел

Стаття у впливовому виданні The Brussels Times - дуже знаковий текст, бо критикує українську владу за те, що її курс не відповідає ідеології ЄС.

На перший погляд, Анна Леонхард у впливовому бельгійському виданні The Brussels Times примітна критикою української влади на чолі з Володимиром Зеленським. Але тільки на перший погляд. Насправді це дуже знаковий текст, тому що видання з ЄС критикує українську владу в першу чергу через те, що її економічний і політичний курс не відповідає ідеології Європейського Союзу.

Тому, приходить до висновку The Brussels Times, гроша не варта вся ця показуха з прапорами ЄС і гаслами про "європейський вибір", якщо на ділі офіційний Київ поводиться врозріз із принципами Євросоюзу.

На думку автора The Brussels Times, офіційний Київ займається підміною понять. Замість боротьби проти корупції влада розгорнула наступ на великий і середній бізнес. Пасаж про те, що вердикти судів підмінили укази Зеленського, – це відсилання до указів про заборону телеканалів "112 Україна", NewsOne і ZIK і санкцій проти Віктора Медведчука.

Не випустили з уваги в Європі й історію з так званим антикоронавірусним фондом, коли Офіс президента і Кабінет міністрів витрачають кошти на боротьбу з COVID-19 на сторонні завдання. Причому впливове європейське видання The Brussels Times прямо пише, що і наступ на бізнес, і атака на опозицію на чолі з Медведчуком, і нецільові витрати з антикоронавірусного фонду – все це має ознаки корупції з боку влади.

"Боротьбу проти корупції підмінили боротьбою проти великого і середнього бізнесу, рівне оподаткування підмінили посиленням податкового навантаження, судову систему, як підкреслило ПАРЄ, підмінили рішеннями Офісу президента і ще кількох чиновників, цільові кошти Заходу, призначені для боротьби з COVID-19, використовуються не за призначенням, що має ознаки корупції".

Причина критики з боку впливового видання ЄС - це законопроект № 5600. Проект №5600 формально подав до парламенту Кабінет міністрів. А насправді, як повідомляють українські ЗМІ, його просуває Офіс президента, а безпосередній автор - народний депутат Данило Гетманцев. Гетманцев, як ми пам'ятаємо, "засвітився" у якості виконавця замовлень Коломойського. Зокрема, у 2019 році Гетманцев зареєстрував законопроект №1210 про підвищення ренти на залізну руду.

Цього разу, мабуть, вирішили самою тільки рентою на залізну руду не обмежуватися, тому що законопроект №5600 у стилі "дерти три шкури" пропонує підвищити низку акцизів і податків, а також ввести нові податі.

Автори №5600 пропонують підвищити і акцизи на алкоголь, і ренту на руду, а також зобов'язати платити ПДВ при продажу квартири – і на первинному, і на вторинному ринку. І новий податок на землю - так зване мінімальне податкове навантаження - для тих, хто вирощує сільгосппродукцію, розводить домашню худобу або здає землю в оренду. Крім того, пропонується дати нові повноваження і податковим органам – щоб їм легше було "кошмарити" платників податків.

The Brussels Times прямо пише, що якщо цей законопроект приймуть, то податкове навантаження в Україні буде одним з найвищих у світі.

А головне, це буде серйозний удар по економіці.

"Тому що економіка, ослаблена війною, а також напругою на південному, східному, а тепер і північному кордоні України, стане ще слабшою. Іншими словами, інтеграція економік України та Європи буде "помножена на нуль" зусиллями українських чиновників".

До слова, The Brussels Times на прикладі канадської компанії TIU аргументувала, що в Україні права інвесторів не поважають і порушують при Зеленському точно так само, як і при Януковичі, і при Порошенку.

На думку авторитетного європейського видання, в ЄС розцінюють нинішній курс - і імітацію боротьби з корупцією, і підміну судових рішень указами Зеленського, і спробу "податкового грабежу" - як рух у протилежному напрямку. У напрямку, протилежному ЄС. Нічого собі оцінка!

"На даний момент Захід спостерігає рух України в протилежному напрямку, в той час як ми хотіли би бачити якісь реальні і законні кроки з декриміналізації українського суспільства і чиновників", - підкреслює The Brussels Times.

Правденко Семен

Редакція не несе відповідальності за думку, яку автори висловлюють у блогах на сторінках PNK.TV

*Якщо Ви знайшли помилку в тексті новини, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter.