Новини » Події Читать эту новость на русском

У світі кіборгів: Вчені розробили мозковий імплант, який може читати думки

Максим Ялі
Максим Ялі

Політолог

Мозковий імплант перевів думки паралізованої людини в текст з точністю 94% з відкритих джерел

Завдяки новому науковому відкриттю паралізований чоловік зміг передати свої думки завдяки системі мозкових імплантів.

Про це пише Максим Ялі на своїй сторінці в Facebook.

Мозковий імплант перевів думки паралізованої людини в текст з точністю 94% В експерименті паралізований чоловік водив уявною авторучкою по уявному паперу.

Чоловік, паралізований нижче шиї через травму спинного мозку, яку він отримав в 2007 році, зміг передати свої думки завдяки системі мозкових імплантів, що переводять його уявний почерк в реальний текст.

Пристрій - частина давнього дослідницького співробітництва під назвою BrainGate - являє собою інтерфейс мозок-комп'ютер (BCI), який використовує штучний інтелект (AI) для інтерпретації сигналів нейронної активності, що генеруються під час розумової діяльності.

65-річний чоловік, якого в дослідженні іменували Т5, не міг писати, оскільки всі його кінцівки були паралізовані протягом багатьох років. Однак під час експерименту він концентрувався на уявному листі – по суті, думаючи про створення букв уявною ручкою на папері в думках.

Новини за темою: Сенсаційне наукове відкриття: Як частинка мюон похитнула стандартну модель фізики

Під час цього процесу електроди, імплантовані в його моторну кору, записували сигнали його мозкової активності. Вони потім інтерпретувалися алгоритмами, запущеними на зовнішньому комп'ютері, розшифровували уявні траєкторії пера T5, які подумки простежували 26 букв алфавіту і деякі основні розділові знаки.

В ході тестів Т5 зміг досягти швидкості письма 90 символів на хвилину (близько 18 слів на хвилину) з точністю приблизно 94 відсотки (і до 99 відсотків точності при включеній автокорекції).

Мало того, що цей показник значно вищий, ніж у попередніх експериментах з BCI, але він майже відповідає швидкості набору тексту користувачами смартфонів у відповідній віковій групі серед чоловіків.

"Ми дізналися, що мозок зберігає здатність призначати точні рухи протягом цілого десятиліття після того, як тіло втратило здатність виконувати ці рухи. І ми дізналися, що складні заплановані рухи, що включають зміну швидкості і вигнуті траєкторії, такі як почерк, можуть бути легше і швидше інтерпретовані алгоритмами штучного інтелекту, ніж більш прості рухи, такі як переміщення курсора по прямій", – зазначає дослідник.

Новини за темою: Граючи роль Бога: Наука здатна повернути зір сліпим?

Незважаючи на потенціал цієї першої в своєму роді технології, дослідники підкреслюють, що поточна система поки є лише підтвердженням концепції, оскільки поки експеримент проводився тільки з одним учасником.

"Наші результати відкривають новий підхід до BCI і демонструють можливість точного декодування швидких, спритних рухів через роки паралічу. Ще належить виконати багато роботи, але ми з оптимізмом дивимося на захопливу нову розробку, що дає можливість спілкуватися людям, які її втратили", – пишуть дослідники.

Максим Ялі

Редакція не несе відповідальності за думку, яку автори висловлюють у блогах на сторінках PNK.TV

*Якщо Ви знайшли помилку в тексті новини, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter.