Новини » Суспільство Читать эту новость на русском

Туризм у Польщі: Канали, ратуші та водні трамваї, або Як провести день у Бидгощі

Що дивитися у центрі, де знайти старовинні млини та водні трамваї

ZIK
ZIK

Українське інтернет-видання

Місто Бидгощ Фото з відкритих джерел

Сусідня Польща – один із найдешевших напрямків для відпочинку. Квитки туди з Києва можна дістати лише за 300 чи 500 грн. Та й пам’яток там вистачає теж: історичні центри міст, ратуші, музеї тощо.

І поки чимало українців обирають Варшаву чи Вроцлав, щоб провести вікенд, деякі місця зостаються поза увагою. Місто Бидгощ не є винятком – воно наповнене історичними спорудами та можливостями для туристів. Тож, які найкращі пам’ятки в ньому варто шукати мандрівникам, читайте далі у нашому матеріалі.

Старе Місто

Розташоване у центрі Бидгоща, неподалік річки Брда. Воно забудоване старовинними спорудами. Можна побачити багато крамниць. Основою композиції виступає Старий Ринок. Його заснували ще в XIV столітті. У всьому світі він відомий комбінацією будівель у різних архітектурних стилях. Це неокласицизм, ренесанс, еклектика та модерн. Обов’язково варто побачити приміщення Ратуші – пам’ятку XVII ст.

Старе місто у Бидгощі Фото з відкритих джерел

Млинарський острів

Є просторовим серцем міста. Розташований біля Старого міста. У Середньовіччі був важливим промисловим осередком. Досі видно декілька млинів ще з початку ХІХ століття. Їх прикрасили та перетворили на архітектурні пам’ятки. Є багато зелених насаджень, пішохідні містки та інші будівлі з червоної цегли, які створюють особливу атмосферу. Крім того, це саме те місце, де можна поспостерігати за водоплавними птахами. А ще частину острова неофіційно називають Бидгощанською Венецією.

Млинарський острів у Бидгощі Фото з відкритих джерел

Бидгощський канал

Розташований на півночі центральної Польщі. З’єднує басейни річок Вісла та Одра. Має довжину 27 км і глибину до 2,5 м. Його будівництво почали ще у 1773-1774 рр. До цього залучили близько 10 тис. робітників, а 2000 з них трагічно загинули. Був перебудований на початку XX століття.

Новини за темою: Мандрівка в Естонію: Як провести незабутньо день у Таллінні та не пропустити найцікавіше

З того часу велику частину набережної реконструювали. Тепер уздовж каналу можна кататися на велосипедах та просто гуляти. Частково місце перетворили у парк, а тому видно охайні алеї.

Бидгощський канал Фото з відкритих джерел

Бидгощський кафедральний собор

Більше відомий як Собор Святого Мартина та Святого Миколая. Це католицька церква XV століття. Вважається найціннішою пам’яткою Старого міста. Її історія починається ще з 1346 року. Тоді збудували дерев’яну церкву. У Середні віки звели храм у неоготичному стилі. Найбільше туристів приваблюють ренесансні дубові двері. Також варто відзначити унікальну кількість кольорів у інтер’єрі, що не є характерним для цього регіону. Центральним елементом храму багато років виступає головний вівтар.

Бидгощський кафедральний собор Фото з відкритих джерел

Водонапірна вежа

Була добудована у 1900 році. Її можна знайти у районі Шведерово. Має циліндричну форму. Всередині є резервуар, який протягом 90 років забезпечував безперебійне постачання води споживачам. Вежа постає перед туристами у неоготичній формі та має висоту 45 метрів.

Є оглядова тераса, яка тривалий час була закритою. Нині відіграє роль музею водопровідної станції. У ньому зберігаються фотографії, аксесуари для ванни й туалету. Також є перші шматки труб для місцевих водопровідних споруд.

Водонапірна вежа в місті Бидгощ Фото з відкритих джерел

Нова Опера

Бере свій початок у 1956 році. Розташована на березі річки Брда. Будівництво Нової Опери допомогло вийти мистецтву країни на вищий щабель. Тут розпочинали свою кар’єру відомі польські представники опери: Юзеф Фуллер, Флоріан Скульські та багато інших. На сцені з’являлися групи театрів Москви, Києва, Мінська та Лісабона. За сезон у Новій Опері іноді проходить близько 40 тис. вистав. Ззовні споруда набуває особливих кольорів у вечірній час.

Нова Опера Фото з відкритих джерел

Фонтан "Потоп"

Є чи найвідомішою пам’яткою міста. Якщо ви хочете фото на спогад, то його варто зробити саме тут. Фонтан розташований у парку Казимира Великого. Він прикрашав це місце ще у період 1904-1943 років. Але потім його використали для військових цілей. Відновили лише у XXI столітті. Архітектори працювали над проєктом роками.

Новини за темою: Ірландія відкрита для подорожей: Топ визначних місць для туристів від скель до замків

Усі елементи фонтану повертали поступово. Центральною у композиції є сцена біблійного потопу. Видніється чоловік, мертва жінка біля його ніг. З боків є додаткові статуї. Це мати-ведмедиця та її дитинча, а також чоловік, який бореться за власне життя. Унікальний ефект створений за допомогою поверхні навколо фонтану.  

Фонтант "Потоп" у Польщі Фото з відкритих джерел

Водний трамвай

Якщо маєте бажання подивитися на Бидгощ з іншого боку, варто скористатися водним трамваєм. Він курсує місцевим каналом. Ви зможете оглянути історичні споруди на водоймі та багато інших цікавих речей. Одне судно може вмістити 28 осіб одночасно. Круїзи зазвичай тривають від 50 до 70 хвилин.

Водний трамвай Фото з відкритих джерел

Exploseum

Це музей промислової архітектури просто неба. Він розташований на околицях міста та поєднаний із музеєм техніки XX століття. Збудований навколо фабрики боєприпасів нацистської Німеччини часів Другої світової війни DAG Fabrik Bromberg. Значну частину місця становлять підземні ходи. Вони поєднують будівлі фабрики.

Експозиція також охоплює життя військовополонених і в’язнів концтаборів різних націй, але переважно поляків. Деякі частини присвячені їх диверсійним актам. У найбільшій споруді ви зможете краще пізнати історію зброї та вибухових матеріалів ще від XV століття.

Експлоузіум Фото з відкритих джерел

А якщо цього недостатньо, то можна відвідати зоопарк, проїхатися на історичному автобусі чи подивитися на скульптуру чоловіка, який долає річку.

Оригінал - на сайті zikua.tv.

Редакція не несе відповідальності за думку, яку автори висловлюють у блогах на сторінках PNK.TV

*Якщо Ви знайшли помилку в тексті новини, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter.