Туризм незвичайними місцями: Де побачити пам’ятники виделці, пальцю та акулам

Монументи від Азії до Європи, які варто бачити

ZIK
ZIK

Українське інтернет-видання

Хедингтонська акула Фото з відкритих джерел

Під час подорожей світом туристи бачать чимало цікавого. І це не лише архітектура міст, але й білосніжні пляжі, гори чи лише парки для екстремальних розваг. Кожне місце дарує особливі емоції та враження. Водночас на планеті є вельми дивні локації.

Це скульптури, композиції, художні інсталяції тощо. І далеко не завжди їх значення стає одразу очевидним. Це можуть бути авто, зариті в землю чи пам’ятник виделці. Які найдивніші пам’ятки є на Землі, читайте далі у нашому матеріалі.

Ранчо Кадилаків

Розташоване в місті Амарілло, штат Техас у США. Це художня інсталяція, яка була створена у 1974 році. Вона складається з 10 автомобілів марки Cadillac. Ці екземпляри були випущені в період із 1949 до 1963 років. Усі вони закопані капотами в землю. Архітекторами проєкту були Чіп Лорд, Хадсон Маркес і Дуг Мічелс.

Вони створили унікальне об’єднання. Його метою була спроба підірвати "звичайні корпоративні способи архітектури". Сьогодні автомобілі розмальовують у зв’язку з різноманітними події. Іноді їх фарбують у первісний колір. Утім, він тримається зовсім недового – з’являються нові графіті.

Ранчо Кадилаків Фото з відкритих джерел

Новини за темою: Гід незвичайними пам’ятками Брюсселя: Де знайти статую Хлопчика-дзюркунчика та кращі авто ХІХ століття

Пам’ятник виделці

Розташований у швейцарському місті Веве. Його можна побачити лише за декілька кроків від статуї Чарлі Чапліна. Є одним із сучасних символів регіону. Виготовлена із неіржавіючої сталі. Має висоту близько 8 метрів і ширину 1,3 м. Дизайнером цієї споруди був швейцарець із міста Невшатель.

Скульптура розміщена безпосередньо у Женевському озері. Вперше туди були поміщена ще в кінці ХХ століття. Уже за рік її перемістили до заводу, адже музей не зміг отримати дозвіл. Лише у 2008 році виделку повернули на колишнє місце.

Пам'ятник виделці у Швейцарії Фото з відкритих джерел

Кінна статуя Чингісхана

Є найбільшою кінною спорудою, яка присвячена Чингісхану, в світі та Монголії. Вона розташована за 54 км над на південний схід від центра Улан-Батора, у Цонжін-Болдоге. Має висоту 40 метрів, якщо не враховувати десятиметровий постамент. Покрита нержаівіючою сталлю вагою 250 тонн. Всередині розміщені ресторани, художня галарея, ресторани, сувенірна крамниця тощо.

Також є конференц-зал. На голові самого коня розташований оглядовий майданчик. Простір навколо стату планують оформити у вигляді монгольських родових клейм для худоби. Перед туристами вони мають поставати як великий тематичний парк. Крім того, планують облаштувати поле для гольфу, штучне озеро та театр на відкритому повітрі.

Кінна статуя Чингісхана Фото з відкритих джерел

Новини за темою: Острів котів, криваві водоспади та паперові будинки: Топ-10 найцікавіших туристичних локацій світу, які варто побачити

Лушанський Великий Будда

Це набільша статуя Будди у світі. Її можна знайти в селищі Чжаоцунь в провінції Хенань, КНР. Завершили споруду в 2002 році. Вона має висоту 128 метрів і включає до себе 25 м п’єдесталу у формі лотоса. Цей проєкт коштував близько 55 мільйонів доларів США. Статую також називають "Буддою Джерельного Храму".

І це не просто так. Назва походить від гарячого джерела Тяньжуй. Вода в ньому вивергаться за температури  60 °С. Воно відоме своми цілющими властивостями. Тут також можна побачити храм Фошань, який збудували під час династії Тан. Він розташований на верхній частині піку Голови Дракони. Його бронзовий дзвін важить 116 тонн.

Лушанський Великий Будда Фото з відкритих джерел

Висяча людина

Розташована в Празі. Її можна побачити на одному з будинків Гусової вулиці. На ньому висить незвична статуя, яка тримається рукою за балку. Ця скульптура присвячена Зігмунду Фрейду. Автором став Давид Чорний. Пам’ятник постав у 1997 році. Відтоді він подорожував різноманітними виставками по світу.

Нe oдин туриcт був збeнтeжeний нeзвичaйнoю cтaтуєю, Фрeйду, вiдoмoму пcиxoaнaлiтикoвi 20 вiкiв. Її висота – 2,2 метри. Що саме вона означає, невідомо. Утім, деякі трактують її як символ прірви між простими людьми та інтелігенцією.

Висяча людина Фото з відкритих джерел

Рука пустелі

Цю пам’ятку можна знайти в пустелі атакама. Вона розташована за 450 метрів від Панамериканського шосе. Сюди потрібно їхати близько 70 км від міста Антофагаста. Має висоту 11 метрів. Автором став чилієць Маріо Іраррасабаль. Вважається, що Рука має виражати людську несправедливість.

Конструкція складається з бетону на стальному каркасі. Відкрита у 1992 році. Сьогодні є популярним місцем для зйомок. Її часто можна побачити в рзіноманітних рекламних роликах. На ній часто створюють графіті.

Рука пустелі в Чилі Фото з відкритих джерел

Хедингтонська акула

Розташована у Хедингтоні, озеленоному приміському районі міста Оксфорд у Великобританії. Перед туристами постає як скульптура акули, яка врізається головою у дах двоповерхового будинку. Колись місцевий радіоведучий вказував на те, що вона символізує почуття гніву, відчаю та безсилля. Водночас вона приурочена падінню атомної бомби на Нагасакі.

Авторами були місцеві Джон Баклі та Ентоні Кастіау. Акула має вагу 200 кг та має 7,6 метрів і довжину. Вироблена зі скловолокна. Первісна назва – Untitled 1986. У 2007 році акулу відреставрували. Власне скульптура має чимало інтерпретацій. Утім, основною залишається ідея протесту гонці озброєнь та використанню ядерної зброї.

Статуя акули в Оксфорді Фото з відкритих джерел

Великий палець

Розташований у Парижі, у бізнес-кварталі Ля-Дефанс. Архітектором цього творіння став Сезар Бальдаччіні. Під час вивчення техніки збільшення скульптурних моделей за допомогою пантографа йому прийшла ідея копіювати частини тіла. Після цього з’явилася нова пам’ятка. На одній із виставок постала збільшена копію великого пальця. Вона мала 1,85 метрів у висоту.

Пам'ятник великому пальцю у Франції Фото з відкритих джерел

Оригінал - на сайті zikua.tv.

Редакція не несе відповідальності за думку, яку автори висловлюють у блогах на сторінках PNK.TV

*Якщо Ви знайшли помилку в тексті новини, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter.