Турецький контингент у Балтійському регіоні: Винищувачі F-16 патрулюють небо Польщі

Денис Москалик
Денис Москалик

Координатор напрямку міжнародної політики в центрі політичних студій "Доктрина"

Турецький винищувач F-16 22 авіабаза Мальборк

Літаки Туреччини будуть охороняти польське небо та займатися патрулюванням у рамках виконання союзних зобов’язань.

Про це пише Денис Москалик на своїй сторінці у Facebook.

Турецькі винищувачі F-16 прибули до Польщі.

Винищувачі належать до 161-ї ескадрильної "Кажан", 6-го головного базового командування Військово-повітряних сил Турецької Республіки.

161-ша ескадрилья базується в Бандірмі, на північному заході Туреччини, біля узбережжя Мармурового моря. Ця ескадрилья є елітним спеціалізованим з’єднанням турецьких ВПС, що може здійснювати операції на низьких висотах та в нічний час, через що й має найменування "Кажан".

У Польщі сили 161-ї ескадрильї будуть розміщуватися на авіабазі Мальборк, на півночі країни, неподалік узбережжя Балтійського моря та кордону з Калінінградською областю Росії. Турецький контингент з 80 військовослужбовців ВПС перебуватиме тут до середини вересня 2021 року.

Новини за темою: Боротьба за панування в Чорному морі: Чи можуть Туреччина і Україна дати відсіч Росії?

Винищувачі F-16, якими озброєна 161-ша ескадрилья, складають основу ударних сил ВПС Турецької Республіки. Виробництво F-16 успішно локалізовано на території Туреччини.

Це перше відрядження турецьких Військово-повітряних сил до Мальборку, і третє - взагалі до Балтійського регіону. Оперативна діяльність з’єднання буде здійснюватися в рамках місії Балтійського повітряного патрулювання НАТО. Ця місія створена в 2004 і розширена в 2014 році через зростання загрози з боку Росії.

Тут турецькі винищувачі діятимуть спільно із союзниками по Північноатлантичному Альянсу - Військо-повітряними силами Польщі, Іспанії та Італії. Іспанські літаки діятимуть з військової бази в Шяуляї, в Литві, а італійські - бази Еморі в Естонії. Таким чином, винищувачі союзників мають забезпечувати захист повітряного простору всього Балтійського регіону.

Про розміщення турецьких Військово-повітряних сил Туреччини на території Польщі та їх залучення до оборони повітряного простору регіону додатково оголошено ще в травні у ході зустрічі між президентами Польщі та Туреччини.

Водночас задекларовано намір у подальшому розвивати польсько-турецьку співпрацю у військовій сфері з метою гарантування взаємної безпеки. Також у ході візиту до Анкари президент Польщі, Анджей Дуда, заявив, що саме Турецька Республіка є найбільш надійним союзником Польщі регіоні.

Дуда, зі свого боку, подякував Ердогану за захист польського неба, а Ердоган - за зусилля Дуди зі зміцнення дружби між двома країнами.

Новини за темою: Туреччина розширює свій вплив в Африці, або Як Анкара підпорядковує Судан

У Північноатлантичному Альянсі охарактеризували це розгортання турецьких сил як зразковий приклад "солідарності та згуртованості між членами НАТО і колективної участі у стримуванні та обороні". Згідно з позицією керівництва НАТО, розміщення турецьких F-16 у Польщі продемонструвало боєготовність Альянсу та його здатність реагувати на загрози.

Туреччина та Польща активно розвивають двосторонні взаємини як певну противагу країнам Старої Європи у НАТО, а також наслідок спільної занепокоєності, пов’язаної з периферійним положенням у Північноатлантичному Альянсі. Турецька Республіка, своєю чергою, отримує можливість збільшити свій вплив на міжнародній арені не лише у регіонах власних військових операцій, а й за їх межами. Цьому сприяє зростання військових загроз та хаотизація міжнародних відносин у наш час.

Роль потужного "донора безпеки", яку Туреччина вже успішно виконувала на Близькому Сході та в Африці, тепер можна взяти на себе і у Східній Європі.

Денис Москалик

Редакція не несе відповідальності за думку, яку автори висловлюють у блогах на сторінках PNK.TV

*Якщо Ви знайшли помилку в тексті новини, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter.