Церкви на воді, гейзери та кар’єри з пейзажами Мальдів: Топ-10 надзвичайних місць України

Від інженерних споруд кар’єрів до центру космічного зв’язку на Львівщині

ZIK
ZIK

Українське інтернет-видання

Руїни церкви в с. Циблі на Київщині Фото з відкритих джерел

Україна – це територія, де є чимало пам’яток. Можна відвідувати парки, фортеці, музеї. У цих місцях навіть найвибагливіші туристи будуть проводити не лише декілька годин, але й цілі дні.

Також є пам’ятки, які залишаються поза увагою. Десь можна побачити індустріальні об’єкти в поєднанні з первісною природою. В інших місцях – церкви на воді, гейзери та кар’єри з покинутою технікою. Тож де шукати справді унікальні пам’ятки України, читайте далі у нашому матеріалі.

Морозівський вугільний розріз

Розташований за 30 хвилин на авто від Знам’янки Кіровоградської області. Кар’єр має довжину 6 км. Колись тут видобували буре вугілля. Понад 10 років тому його закинули і він швидко заповнився ґрунтовими водами. Нині це одне із найпривабливіших місць для екстремального промислового туризму.

Вода тут блакитного кольору. Видно скелясті береги. Місцеві облаштували два невеликих пляжі. Дехто вважає, що вода має лікувальні властивості через велику насиченість йодом і лужний склад. Скупатися можна з боку Морозівки. Інше місце – біля села Новосілка. Пейзажі доповнює покинута техніка. Варто поглянути на крокуючий ескалатор. На цьому пристрої зі складною системою ковшів і тросів колись працювало кілька десятків осіб. Більшість іншої техніки затоплено водами.

Адреса: смт Пантаївка Кіровоградської області.

Крокуючий ескаватор в Морозівському вугільному розрізі в Кіровоградській області Фото з відкритих джерел

Вільногірський кар’єр

Заснований у середині ХХ століття. Сьогодні тут досі частково ведуть роботи. Через це туристи можуть побачити лише невелику частину кар’єру. Це місце є унікальним через пейзажі навколо. Його часто називають "українськими Мальдівами", адже тут видно кришталево чисту воду та піщані дюни. Тому сюди варто приїхати, щоб побачити все власними очима.

Адреса: м. Вільногірськ Дніпропетровської області.

Вільногірський кар'єр - "українські Мальдіви" в Дніпропетровській області Фото з відкритих джерел

Недобудована Чигиринська АЕС

Розташована між селами Стецівка та Вітове на Черкащині. Її можна побачити на території, прилеглій до берега Кременчуцького водосховища. У 1970 році тут спочатку хотіли побудувати державну районну електростанцію. Також проєкт передбачав сучасне містечко енергетиків на 20 тисяч жителів. 

Будівництво було заморожене. У 1982-1984 рр. проходила консервація таких об’єктів. Київське відділення інституту "Атомтеплоелектропроєкт" розробило новий техніко-економічний висновок будівництва АЕС поблизу Чигирина. Міненерго СРСР його затвердило. Зведення АЕС зупинили у 1989 р. Тепер тут можна побачити лише занедбані руїни. Поруч є 9-поверхові житлові будинки, магазини та інші об’єкти інфраструктури міста-привида Орбіти.

Адреса: закинуте поселення Орбіта Черкаської області.

Недобудована Чигиринська АЕС на Черкащині Фото з відкритих джерел

Руїни церкви в Циблях

Церква святого Іллі розташована в с. Циблі Бориспільського району на Київщині. Першу святиню збудували ще у XVIII столітті. У 1861 р. спорудили цегляну церкву. Її збудували за типовим проєктом російського архітектора Костянтина Тона. Вона дуже схожа на церкву святих Бориса і Гліба у Вишгороді.

Новини за темою: Релігійний туризм: Храми, в яких не лише молилися, але й боронили Україну

Святиня мала риси псковсько-новгородського архітекурного стилю. Було видно 5 цибулеподібних куполів. Поруч була прибудована дзвіниця. У самому храмі стояв триярусний іконостас, котрий у 1930-х закрили більшовики, а дзвіницю розібрали.

Під час Другої світової війни церква почала діяти знову. Це продовжувалося до 1960-х років, поки село не перенесли вище із зони затоплення Канівського водосховища. Церква залишилася на колишньому місці. Тепер вона знаходиться на невеликому острові, куди можна дістатись вбрід чи човном.

Адреса: с. Циблі Київської області.

Паровий млин в Чорториї

Розташований у селі Нова Чортория. Цей унікальний зразок промислової архітектури кінця ХІХ століття є пам’яткою загальнодержавного значення. Кошти на її зведення виділив російський граф Оржевський. Цей млин з’явився першим на території сучасної Житомирщини.

Ця прямокутна в плані будівля має від 5 до 7 поверхів. До нашого часу інтер’єр зберігся без змін. Раніше млин за рік переробляв близько п’ятисот тисяч пудів зерна. Певний час споруда працювала як електростанція. Тепер це підприємство "Новочорторийський млинзавод".

Адреса: с. Нова Чортория Любарського району Житомирської області.

Паровий млин в с. Нова Чортория на Житомирщині Фото з відкритих джерел

Крюківський міст

З’єднує спальний район Кременчука з самим містом. Через міст проходять дві траси національного значення. Його перетинають близько 3000 вантажівок щодня. Споруду відкрили 7 квітня 1872 року. Вона має довжину 962 метри.

Новини за темою: З'єднуючи міста: Топ-10 мостів України, на які варто подивитися

Міст є унікальним, адже був збудований для одночасного руху залізничного та автомобільного транспорту. Крім того, центральна частина конструкції піднімається догори, щоб пропускати судна річкою Дніпро. З самого мосту добре видно краєвиди міста, міський пляж і декілька островів.

Адреса: м. Кременчук Полтавської області

Центр космічного зв’язку в Золочеві

Також відомий як "Азимут" розташований посеред лісів і полів. Це найбільший об’єкт такого типу в Україні. Він складається з двох потужних антен, які встановили ще у період СРСР. Перша має 25 метрів у висоту, інша – 32 м. Завдяки їм мав стати можливим прямий зв’язок між Москвою та Вашингтоном. Зі здобуттям незалежності Україною антени продовжили виконувати свої функції. Сьогодні їх модернізують військові у відставці.

Адреса: м. Золочів Львівської області.

Центр космічного зв’язку в Золочеві Фото з відкритих джерел

Село Підкамінь

Розташоване на Львівщині. Уперше його письмово згадують у 1441 році. Сьогодні воно відоме величезним каменем висотою в 16 м на околицях. Це геологічна пам’ятка природи. Він має іншу назву – "Чортів камінь". За офіційною версією це скеля-останець вапнякового бар'єрного рифа Товтрів. Поруч також можна поглянути на Монастир походження дерева Хреста Господнього.

Адреса: с. Підкамінь Бродівського району.

"Чортів камінь" у с. Підкамінь Львівської області Фото з відкритих джерел

Гейзер у с. Вучкове

Тут розташований єдиний в Україні гейзер, який б’є декілька разів на день потужним струменем води. Колись цю місцевість хотів викупити металургійний комбінат, щоб збудувати оздоровчий комплекс. Через помилку геологів при спорудженні відведення води до купелів санаторію гейзер перестав бити з постійною черговістю.

Сьогодні виверження нерегулярні. Вода в гейзері холодна та б’є в горизонтальному напрямку. На березі видно трубу, біля якої руда земля. Це через високий вміст заліза у воді. Деякі туристи чекають її викидів понад годину. Деякі місцеві стверджують, що гейзер б’є чотири рази на день, а інші – кожні 20 хвилин.

Адреса: с. Вучкове Хустського району Закарпатської області.

Вітроелектростанція "Старий Самбір-1"

Добудована в 2015-2016 рр. Її можна побачити в низинах Прикарпаття, де тече річка Дністер. У цій зоні середньорічна швидкість вітру складає від 6,5 до 7, 5 м/сек. Такий потенціал дозволяє будувати рентабельні потужні промислові комплекси. Альтернативна енергетика в Україні лише розвивається, а тому бачити подібні вітряки в поєднанні з нашою природи досить незвично. Також тут невисокі гори й можна займатися трекінгом.

Адреса: м. Старий Самбір Львівської області.

Вітроелектростанція "Старий Самбір-1" Фото з відкритих джерел

Оригінал - на сайті zikua.tv.

Редакція не несе відповідальності за думку, яку автори висловлюють у блогах на сторінках PNK.TV

*Якщо Ви знайшли помилку в тексті новини, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter.