Торгівля людьми в 2021-му році в Україні та світі, - дослідження

Денис Москалик
Денис Москалик

Координатор напрямку міжнародної політики в центрі політичних студій "Доктрина"

В документі окремо відзначається, що саме Україна є однією з основних джерел жінок та дітей для сексуальної експлуатації в цілому ряді держав Фото з відкритих джерел

Державний департамент США опублікував звіт, присвячений торгівлі людьми з метою трудової та сексуальної експлуатації станом на 2021-й рік. Україна згадується в якості джерела живого товару для інших країн.

Про це пише Денис Москалик на своїй сторінці в Facebook.

Торгівля людьми в 2021-му році

Даний бізнес нині хоча й стикається з деякими труднощами, але все ще процвітає. Неодноразово в документі згадується і Україна.

Звіт Державного департаменту містить загальний огляд ситуації у світі, в рамках якого всі країни світу розподілені на п’ять груп, а також коротке зведення по кожній окремій державі. Зведення по країнах містять загальний опис ситуації, пріоритетні рекомендації, інформацію щодо переслідування винних, щодо захисту жертв, профілактики, а також про профіль торгівлі - чи це переважно трудова, чи сексуальна експлуатація, чоловіки, жінки, діти, дівчата, хлопчики.

Окремо вказується, які саме держави є основними джерелами живого товару для тієї чи іншої країни. В цілому звіт дає певну можливість скласти уявлення про колосальні об’єми ринку, що зумовлює різноманіття підходів та бізнес-моделей його учасників.

Новини за темою: Приречена на бідність і злодійство: Чому Україна потопає в корупції?

В основі розподілу країн по групах лежить принцип виконання ними Акту про захист жертв торгівлі людьми - Trafficking Victims Protection Act (TVPA).

Відповідно за цим принципом виділено чотири рівні відповідності і так звані особливі випадки.

Фото з відкритих джерел

Фото з відкритих джерел

Фото з відкритих джерел

Фото з відкритих джерел

Фото з відкритих джерел

Категорія 1 - країни, що повністю виконують мінімальні вимоги Акту про захист жертв торгівлі людьми.

Категорія 2 - країни, що здійснюють значні зусилля для виконання Акту про захист жертв торгівлі людьми.

Категорія 2 Під спостереженням - країни, щодо яких ведеться особливе спостереження. Уряд тут не повністю виконує мінімальні стандарти Акту про захист жертв торгівлі людьми, але здійснює значні зусилля для того, щоб їм відповідати.

Категорія 3 - країни, в яких дії уряду з протидії торгівлі людьми не відповідають мінімальним стандартам Акту про захист жертв торгівлі людьми, але при цьому влада і не здійснює помітних зусиль для того, щоб змінити ситуацію на краще.

Фото з відкритих джерел

Особливий випадок - це країни, де війна та гуманітарна криза сильно ускладнює отримання інформації. До цієї групи нині належать всього три країни - Лівія, Сомалі та Ємен.

Україна у другій групі, разом з Польщею, Німеччиною та Італією. Хоч вона і не відповідає повністю мінімальним вимогам Акту, але все ж звіт відзначає значні зусилля по їх виконанню. В цілому ситуація тут на рівні з рядом великих європейських країн та більшістю сусідів. Одночасно вона краща за стан справ в Білорусі та Румунії, і помітно краща, ніж в Росії, яка опинилася в найгіршій групі рейтингу, серед країн, в яких було зібрано інформацію.

Фото з відкритих джерел

Але при цьому Україна неодноразово згадується на сторінках звіту в якості джерела живого товару для інших країн. В документі окремо відзначається, що саме Україна є одним з основних джерел жінок та дітей для сексуальної експлуатації в цілому ряді держав. Водночас відбувається трудова експлуатація незаконних трудових мігрантів. До держав, для яких Україна є одним з основних постачальників, належать Бельгія, Кіпр, Данія, Естонія, Німеччина, Латвія, Ліван, Люксембург, Азербайджан, Північна Македонія, Норвегія, Польща, Росія, Словенія та Об’єднані Арабські Емірати.

Звіт відзначає покращення ситуації в Україні в сфері протидії торгівлі людьми починаючи з 2018 року. До цього на даному напрямку Україна переживала кризу через великий потік мігрантів та біженців, частина з яких ставала жертвами трудової та сексуальної експлуатації. У 2018 році Україна перейшла до другої групи - з групи країн, що знаходяться під особливим спостереженням.

Денис Москалик

Редакція не несе відповідальності за думку, яку автори висловлюють у блогах на сторінках PNK.TV

*Якщо Ви знайшли помилку в тексті новини, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter.