Топ бухт світу для вибагливих туристів: Як і де відпочити на тисячах островів поміж скелями та під пальмами

Від в’єтнамської Ха-лонг до Сан-Франциської затоки

ZIK
ZIK

Українське інтернет-видання

Которська затока Фото з відкритих джерел

Надворі уже осінь. Поступово стає дедалі холодніше. Саме у такий час хочеться вирушити кудись далеко – у теплі краї. І бажано, щоб можна було купатися, займатися дайвінгом чи кататися на різноманітних яхтах. Для цього варто відвідати бухти чи затоки.

У них можна побачити скелі, сотні островів та навіть печери. І це лише маленька частина всього. У чому особливість бухти Ха-Лонг, що цікавого можна знайти у Новій Зеландії та інших куточках світу, читайте далі у нашому матеріалі.

Ха-Лонг

Це бухта, яка розташована у В’єтнамі, в Тонкінській затоці Південнокитайського моря. Включає близько 3000 островів – майже тисяча з них має власні імена. Також можна побачити невеликі скелі, печери та кручі. Площа – близько 1500 кв. км. За легендою, бухту створив величезний дракон. Коли він занурився в море, залишилися лише маленькі острівці землі. Вони заповнилися водою.

Місцеві жителі вважають, що тут досі живе дракон. Найбільшим островом у бухті є Катба. Близько половина цієї території оголосили національним парком у 1986 році. Найцивілізованішим островом є Туанчау. Саме тут була резиденція в’єтнамського діяча Хо Ши Міна. Найкрасивішою печерою вважається грот Дау Го. Крім того, є безліч водоспадів, а також прибережні коралові рифи та озера. Бухта Халонг внесена до списку об'єктів всесвітньої спадщини ЮНЕСКО.

Новини за темою: Яхтинг – альтернатива готелю: Чим особливий цей вид туризму та скільки він коштує

Которська затока

Це найбільша бухта Адріатичного моря. Вона оточена територією Хорватії та Чорногорії. Час від часу її називають найпівденнішим фіордом Європи, але це не так. Територія довкола водойми була заселена ще з часів античності. Тому навіть сьогодні можна побачити чимало міст: Котор, Пераст тощо. Вони є важливими туристичними пам’ятками для чорногорського і хорватського народів.

На берегах затоки можна побачити чимало старовинних православних і католицьких церков. Деякі з них є місцями паломництва. Можна купатися, кататися на байдарках і орендувати човни для огляду міст. Наостанок, буде нагода провести час у ресторані на берегах затоки.

Пхангна

Розташована в Таїланді. Її можна знайти в Андаманському морі між островом Пхукет і частиною Малайського півострова. З 1981 року входить до Національного парку Ао-Пханг-Нга. Пхангна здобула популярність дещо раніше. Бухта стала відомою після виходу в прокат фільму "Чоловік із золотим пістолетом".

Острів Ко-Тапу або Джеймса Бонда є найвідомішим. Вапнякова скеля на ньому була зображена в кінофільмі. Також на туристів тут чекають печери, таємничі гроти та багато іншого. Найбільше поселення на березі затоки – Ао-Лук.

Бухта островів

Також відома як Бей-оф-Айлендс. Розташована у Новій Зеландії. Є одним із найпопулярніших рибальських і туристичних напрямків у країні. Бухта має неправильну форму шириною 16 кілометрів. Також охоплює систему затоплених долин і природну гавань. Сюди входять 144 острови. Найбільший із них Урупукапука.

Тут ви побачите довгі піщані пляжі та чимало окремих бухт. Їхати сюди 60 км на північний захід від міста Фангареї. Ця місцевість вважається однією із найкрасивіших у країні. І саме біля неї колись висадилися перші європейські поселенці.

Новини за темою: Острови світу на всі випадки життя: Де ходити до клубів, шукати руїни та засмагати на пляжах

Бухта Пемба

Розташована у однойменному містечку, в африканській країні Мозамбік. Оточена півостровом Пемба. Найбільше ця місцевість відома чорним ринком – тут можна придбати незаконні слонові кістки. Утім, більшість туристів приїжджають сюди не за цим.

Власне бухта є втіленням тропічного раю. Навколо можна побачити лише білі піски та воду яскравого синього відтінку. Не варто забувати й про пальми. Пемба розташована неподалік екватора. Тут завжди тепло і можна займатися водними видами спорту та дайвінгом.

Бухта Пемба у Мозамбіку Фото з відкритих джерел

Затока Фанді

Розташована на атлантичному узбережжі Північної Америки. Її можна знайти між канадськими провінціями Нью-Брансвік і Нова Шотландія. Невелика частина затоки омиває штат Мен. Фанді відома у світі завдяки рекордній висоті припливів – до 18 метрів. Вважається, що назву таку їй дали португальські дослідники у ХVI столітті.

До неї впадають річки Сент-Джон і Сент-Круа. Найбільше це місце відоме флорою та фауною. Тут проживають північноатлантичні праві кити під загрозою зникнення. Водночас у скелях є чимало скам’янілостей динозаврів. Природні форми та краса затоки щороку приваблює сюди все більше відвідувачів.

Бухта Фанді біля узбережжя Північної Америки Фото з відкритих джерел

Гуанабара

Розташована в південно-східній Бразилії, в штаті Ріо-де-Жанейро. Це друга за розміром бухта в Бразилії. У ній можна побачити понад 130 островів. Найбільший має назву Говернадор. Гуанабару оточують тропічні ліси, околиці міста Ріо-де-Жанейро та дві гори.

Таку назву їй дали португальці в ХVI столітті. Якщо ви хочете побачити найкращі пейзажі, то варто піднятися на гору Корковадо. Саме тут розташована статуя Христа-Спасителя. Звідси видно бухту та не тільки. Також є нагода орендувати катер, яхту та будь-що на ваш смак.

Гуанабара в Бразилії Фото з відкритих джерел

Затока Сан-Франциско

Розташована у штаті Каліфорнія, США. Цей лиман вважається одним із найвідоміших у світі. Він з’єднаний із Тихим океаном за допомогою затоки Золоті Ворота. Його акваторія – це яскравий зразок ватового моря. У цих водах досить велике біорізноманіття.

Утім, більшість туристів це місце приваблює не лише цим, але й унікальний міст Золоті Ворота. Пейзажі довкола доповнюють канатні дороги, а також однойменна Національна зона відпочинку.

Затока Сан-Франциско Фото з відкритих джерел

І наостанок, не забувайте про безвітряні бухти Шарм-Ель-Шейху в Єгипті.

Оригінал - на сайті zikua.tv.

Редакція не несе відповідальності за думку, яку автори висловлюють у блогах на сторінках PNK.TV

*Якщо Ви знайшли помилку в тексті новини, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter.