Тонкощі "безвізу": Куди та як поїхати у ЄС вперше та що варто знати досвідченим мандрівникам

Топ корисних порад для тих, хто хоче в Європу

ZIK
ZIK

Українське інтернет-видання

Фото з відкритих джерел

З 11 червня 2017 року між Україною та ЄС запрацював безвізовий режим. Тому подорожі до Європи стали набагато простішими. Навіть у часи коронавірусу сотні тисяч туристів вирушають в Іспанію, Італію чи Німеччину.

Та не всі українці знають – безвізовий режим має свої тонкощі. Без певних документів неможливо буде перетнути кордон. Що передбачає "безвіз", які речі мати із собою та як подорожувати в часи пандемії, читайте далі у нашому матеріалі.

Куди можна їхати

Громадяни України можуть подорожувати у держави-члени ЄС, які є частиною території Шенген: Австрія; Бельгія; Чеська Республіка; Естонія; Фінляндія; Франція; Німеччина; Греція; Угорщина; Італія; Латвія; Литва; Люксембург; Мальта; Нідерланди; Польща; Португалія. Також це Словаччина; Словенія; Іспанія та Швеція.

До того ж в'їзд дозволений у держави-члени ЄС, де поки що не в повному обсязі впроваджена Шенгенська нормативно-правова база. Наразі такими вважаються чотири країни: Болгарія; Хорватія; Кіпр; Румунія.

В’їжджати можна і до держав-асоційованих учасників Шенгенської угоди. Це Ісландія, Ліхтенштейн, Норвегія та Швейцарія.

Варто зазначити, що цей режим розповсюджується лише на європейську територію Нідерландів і Франції. А якщо ви хочете потрапити до Об’єднаного Королівства та Ірландії, потрібно робити візу.

Країни Шенгенської зони Фото з відкритих джерел

Новини за темою: Гід незвичайними пам’ятками Брюсселя: Де знайти статую Хлопчика-дзюркунчика та кращі авто ХІХ століття

Який проміжок часу можна залишатися

На території Шенгенської зони дозволено залишатися лише 90 днів протягом кожних 180-ти. У цей проміжок часу можна подорожувати іншими країнами ЄС, де передбачений безвізовий режим.

Перший день перебування рахується з дати в’їзду. Останній – коли ви покидаєте ЄС. Після в’їзду до Шенгену потрібно добросовісно вести підрахунок днів. Якщо ви плануєте відвідати декілька країн одразу і не знаєте, як не помилитися, можна скористатися особливим калькулятором.

Чи є певні нюанси

Після 90 днів на території Шенгенської зони потрібно вертатися додому та чекати такий же самий проміжок часу. Утім, трапляється різне. І виїхати вчасно не завжди виходить у зв’язку із затримкою літаків, неочікуваними травмами тощо.

У такому випадку прикордонникам необхідно надати певне підтвердження. Його можна отримати в аеропорту чи попросити в лікарні. Якщо є якісь проблеми з автобусом, поговоріть із водієм. Чим більше підтверджень, тим краще для вас. Прикордонники можуть зрозуміти та не будуть накладати санкцій. 

Крім того, дні відпочинку в Болгарії, Хорватії, Румунії та на Кіпрі не зараховуються як ті, що проведені в Шенгені. Тому є варіанти не повертатися в Україну теж. Наприклад, зостатися на 85 днів у Берліні, переїхати на 80 до Хорватії, далі – на 80 до Кіпру, а потім знову в будь-яку країну Шенгену.

Виходить, що ви проживете понад рік на території ЄС, але взагалі не порушите вимоги безвізового режиму. Утім, працювати не можна.

Відпочинок у місті Спліт у Хорватії Фото з відкритих джерел

Новини за темою: Рулети, мюнхенське пиво та найсмачніші торти: Страви та напої Німеччини, які не залишать байдужими туристів

Що потрібно для перетину кордонів

Деякі думають, що для цього достатньо лише біометричного закордонного паспорта, дійсного щонайменше три місяці після запланованої дати виїзду з території Шенгенської зони. Та це не зовсім так.

Під час перетину кордонів також потрібно надати документи щодо мети та умов запланованого перебування. Простою мовою – це:

 • квитки на наступний рейс
 • чи для повернення в країну походження,
 • бронювання житла,
 • запрошення на конференцію тощо.

Якщо ви подорожуєте з неповнолітніми дітьми, прикордонники можуть попросити заяву від осіб, які мають опіку над дитиною. Як правило, це зазвичай батьки.

Не менш важливим пунктом є гроші. Із собою потрібно мати нормативну добову суму. У кожній країні вона своя. Утім, зазвичай орієнтуються на 45 євро або 1357 грн за 24 години. Повний перелік вимог окремих країн можна знайти за посиланням.

Як приклад, підтвердженням вашої платоспроможності при в’їзді в Берлін можуть бути:

 • Готівкові кошти в розмірі 45 євро на добу за одну особу;
 • Дебетові або кредитні банківські карти, які мають міжнародне визнання;
 • Чеки, гарантійні депозити від особи, що запрошує;
 • Заява-зобов’язання, оформлена у німецькому Відомстві у справах іноземних громадян тощо.

Варто зазначити, що дійсність кредитної картки може перевірятися прикордонними службами шляхом контактування з фінансовою установою, що її видала, або іншими доступними їм методами.

Водночас у Польщу достатньо лише 300 злотих – еквівалент 65 євро та 1990 грн. Це за умови в’їзду менше, ніж на чотири дні. Утім, якщо це більше, то потрібно мати щонайменше 16 євро на день – близько 500 українських гривень.

Фото з відкритих джерел

Новини за темою: Готелі та хостели Європи: Де орендувати найдешевше житло та скільки це коштує

А як подорожувати в умовах пандемії

У коронавірусну кризу туризм переживає важкі часи. Утім, темпи вакцинації поступово дозволяють відновити подорожі. Навіть не зважаючи на нові штами. Тому зараз потрібно слідкувати за умовами в’їзду дуже пильно.

У цьому кожному допоможе офіційна мапа від МЗС України. Зокрема, на цьому сайті ви дізнаєтеся про режим в’їзду для громадян в Україну в будь-яку країну світу. Зараз їх три:

 • Заборонений – червоний колір;
 • Дозволений – зелений;
 • Дозволений, але з посвідками – помаранчевий.

Також є чимало рекомендацій для мандрівників – деякі з них стосуються загострення ситуацій у певних регіонах. Додаткові вимоги країн теж можна перевірити тут – реєстрацію на сайтах МОЗ інших держав, чи усі види ковід-тестів приймають та багато іншого.

Інтерактивна мапа МЗС Фото з відкритих джерел

Оригінал - на сайті zikua.tv.

Редакція не несе відповідальності за думку, яку автори висловлюють у блогах на сторінках PNK.TV

*Якщо Ви знайшли помилку в тексті новини, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter.