Світові ЗМІ в шоці від нахабної спроби Зеленського прикрити переслідуванням Медведчука офшорний скандал

Ігор Вальський
Ігор Вальський

Політолог

Президент України Володимир Зеленський KMR IMAGES

Світові ЗМІ буквально в шоці від того, як нахабно і незграбно українська влада намагається відбілитися від офшорного скандалу за участю Зеленського. Провідні видання Reuters, Bloomberg, France Presse та інші пишуть, що друга кримінальна справа проти Медведчука – це незграбна спроба влади відвернути увагу українців від фінансових махінацій Зеленського. При цьому ЗМІ Швейцарії, Канади, США, Німеччини, Іспанії, Франції та Великої Британії не соромляться називати Зеленського корупціонером. А це перший сигнал того, що незабаром і керівники держав будуть уникати зустрічей із президентом України – ніхто не захоче мати з ним справи.

Reuters пише, що нові звинувачення щодо Віктора Медведчука в Україні назвали димовою завісою, щоб відвернути увагу від правопорушень самого уряду.

Bloomberg зазначає, що екс-глава Національного банку України Валерія Гонтарева назвала спільну заяву глави СБУ Івана Баканова і генерального прокурора України Ірини Венедіктової щодо нібито нових доказів у справі Віктора Медведчука - "нісенітницею".

А France Presse каже, що в черговій кримінальній справі проти Медведчука відсутній не тільки склад злочину, а й подія злочину.

Багато зі світових видань фактично охарактеризували чинний режим Зеленського як диктаторський і авторитарний, при якому в порядку речей винесення незаконних рішень силовими структурами і встановлення тотальних обмежень свободи слова в країні.

Що ж, спроба Зеленського врятуватися за рахунок Медведчука провалилася. Вчорашні рейтинги КМІС свідчать про падіння рівня підтримки Зеленського на 9 відсотків всього за місяць. Медведчук і офшорний Зе-скандал стануть останніми цвяхами в труну рейтингу Зе-президента. У Чилі президенту Себастьяну Піньєрі може загрожувати імпічмент після публікації Pandora Papers. А в Чехії поліція розслідуватиме офшори прем'єра Андрія Бабіша. Зеленський повинен доповнити цю прекрасну компанію корупціонерів.

"Документи "Пандори" не обіцяють нічого хорошого Україні і погано позначаться на Зеленському", - зазначає у своєму матеріалі Forbes. І з цим складно не погодитися. Незабаром світові ЗМІ закликатимуть своїх лідерів відмовитися від зустрічей із Зеленським. І політики, які прислухаються до своїх виборців, не стануть бруднити себе рукостисканнями з корупціонерами і диктаторами. А Україні при Зеленському дійсно нічого хорошого не світить.

Ігор Вальський

Редакція не несе відповідальності за думку, яку автори висловлюють у блогах на сторінках PNK.TV

*Якщо Ви знайшли помилку в тексті новини, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter.