Стаття Владислава Іноземцева в The Independent - це сигнал, що на Заході посилюється критика Зеленського за репресії проти ЗМІ та опозиції

Павло Кутуєв
Павло Кутуєв

Доктор соціологічних наук, професор

2 лютого 2021 року президент України Володимир Зеленський підписав указ про застосування санкцій щодо телеканалів "112 Україна", NewsOne і ZіK РИА Новости

Гучна стаття у впливовій газеті "Індепендент" стала сенсацією з моменту свого виходу, тому гідна того, щоб вивчити її ключові тези. Для початку кілька слів про видання The Independent і самого автора статті.

The Independent - знамените британське видання, яке стоїть на позиціях ліберальної демократії. За оцінкою відомого сайту similarweb.com, аудиторія The Independent налічує 86,3 мільйона осіб на місяць. А головне, The Independent – це всесвітньо відоме видання, яке читають і у Великій Британії (42,93%), і в США (24,23%), і в Канаді, і в Австралії, і в Німеччині etc.

Владислав Іноземцев - це представник російських ліберальних кіл, добре впізнаваний і шанований на Заході. Іноземцев - автор близько 300 друкованих робіт, включаючи 15 монографій, частина його праць перекладена англійською, французькою, японською, китайською мовами.

Стаття Іноземцева - про загрозу авторитаризму. Вона так і називається "Не можна допустити, щоб авторитаризм пустив коріння – де б то не було". А в якості одного з кричущих прикладів автор наводить... сучасну Україну і репресії щодо телеканалів "112 Україна", NewsOne, ZIK і "Перший Незалежний", а також проти опозиції на чолі з Віктором Медведчуком.

Які висновки виходять за підсумками статті Владислава Іноземцева? По-перше, авторитарні методи Зеленського і компанії помітили і уважно відстежують на Заході. Сам Іноземцев нагадує і про відкритий лист президента The Freedom House Майкла Абрамовіца до Джо Байдена, який рекомендував президенту США підняти на зустрічі із Зеленським питання тиску на ЗМІ; і про доповідь спеціального представника ООН з питань свободи медіа Ірен Хан. По-друге, критика авторитарних методів Зеленського і компанії звучить з боку лібералів і ліберальних ЗМІ. Іноземцев - це типовий прозахідний ліберал, а не прихильник "Єдиної Росії". А це дуже тривожний сигнал, той же The Independent - це знакове видання для англійських лібералів.

А загалом стаття в The Independent, лист президента Freedom House, гучний виступ депутата Максиміліана Кра в Європарламенті, звіт моніторингової місії ООН - це все ланки одного ланцюга. Додамо ще й недавній візит в Україну членів Сенату Франції Наталі Гуле і Жоеля Герріо, які спеціально приїхали, щоб зустрітися з Медведчуком, який перебуває під домашнім арештом, і вивчити ситуацію із забороною телеканалу "112 Україна" та інших ЗМІ.

І в цілому це означає, що на Заході посилюється критика щодо Зеленського за репресії проти ЗМІ та опозиції на чолі з Віктором Медведчуком.

Павло Кутуєв, доктор соціологічних наук, професор НТУУ "КПІ"

Редакція не несе відповідальності за думку, яку автори висловлюють у блогах на сторінках PNK.TV

*Якщо Ви знайшли помилку в тексті новини, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter.