Шість способів сповільнити старіння, - дослідження

Sohu
Sohu

Китайська інтернет-компанія, що об'єднує в собі медіа-портал, пошуковик, а також найбільший інформаційний бренд в китайському інтернет-просторі

Прямі сонячні промені не тільки роблять тон шкіри більш темним, але і прискорюють старіння шкіри Фото з відкритих джерел

Сказати, коли саме організм починає старіти, не можна. Однак вчені змогли виділити три переломні вікові етапи. Знаючи про них, імовірно, можна "підготуватися" до старіння. Як це зробити?

Про це пише Sohu.

Як правило, ми починаємо замислюватися про те, як запобігти старінню, тільки коли це проявляється зовні - випадають зуби і волосся, погіршується слух, знижується зріст, з'являються зморшки і пігментні плями... але вже буває пізно.

В такому випадку виникає питання: коли організм починає старіти? І як уповільнити цей процес? Давайте розберемося.

Старіння починається в середньому віці!

Дослідження підтвердили, що в процесі старіння людини є три переломні вікові етапи.

Згідно з даними дослідження, опублікованими в 2019 році у відомому міжнародному журналі Nature Medicine, старіння не відбувається з фіксованою швидкістю: в житті можуть статися фізіологічні переломні моменти, коли людина раптово починає відчувати на собі вантаж прожитих років.

Дослідники проаналізували зразки плазми 4263 осіб у віці від 18 до 95 років. Вивчивши зміни вмісту білка в крові, вони виявили, що з віком змінювалися рівні 1379 білків.

Крім того, зміна рівнів білків із плином років відбувалася нерівномірно, найбільші коливання припадали на вік 34, 60 і 78 років. В інші етапи рівні цих білків залишалися відносно стабільними протягом певного періоду часу.

Новини за темою: Секрети довголіття: Сім способів сповільнити старіння мозку

Можливо, ці сигнали можуть стати потенційними мішенями для вікових захворювань, вважають дослідники.

Фактори, що сприяють старінню

Ніхто не може залишатися вічно молодим, але процес старіння можна уповільнити. Існує "розклад" старіння людини - час, коли починають старіти наші органи. А деякі фактори, мова про які піде нижче, ще більше прискорюють цей процес. Якщо хочете продовжити молодість, вам потрібно скоріше їх позбутися.

"Заклятий ворог" легень - куріння

Куріння є основним фактором розвитку захворювань органів дихання. При цьому страждають від таких захворювань не тільки активні курці, а й пасивні - люди, які протягом тривалого часу вдихають вторинний тютюновий дим. За словами завідувача відділенням пульмонології лікарні Чжунда при Південно-Східному університеті Чжу Сяолі, ризик розвитку хронічної обструктивної хвороби легень у пасивних курців збільшується на 48%.

Одним з ключових способів уповільнити старіння легенів є відмова від куріння, і чим раніше ви кинете палити, тим більшу користь це принесе організму.

Хочете уникнути старіння головного мозку - частіше ним користуйтеся

Відчуваєте, як рік за роком реакції мозку стають все повільнішими, пам'ять - все гіршою, а здатність засвоювати нові знання - все нижчою?

Ймовірно, так проявляється старіння мозку! Насправді це також може бути пов'язано з високим рівнем стресу, пізнім відходом до сну, недосипом, втомою та іншими факторами.

Мозок - це орган, який вимагає постійної роботи, в іншому випадку відбувається його деградація. Регулярна розумова діяльність сприяє розширенню судин головного мозку, що призводить до збільшення об'єму циркулюючої крові і насиченню тканин поживними речовинами, а це, в свою чергу, допомагає уповільнити старіння мозку.

Підтримка нормальної ваги - запорука здоров'я печінки

Ми часто чуємо про шкоду зайвої ваги. Ожиріння також сприяє старінню організму.

У 2014 році вчені виявили, що зайва вага прискорює темпи старіння печінки. Результати дослідження були опубліковані в журналі PNAS Національної академії наук США.

Дослідження показало, що підвищення індексу маси тіла (ІМТ) на 10 одиниць збільшує епігенетичний вік печінки на 3,3 роки. Наприклад, у жінки зростом 1,65 метра і вагою 63,5 кілограма ІМТ буде дорівнює 23,3 одиниць, а в іншої жінки того ж зросту, але вагою 90,7 кілограма, ІМТ складе 33,3 одиниць. Печінка другої жінки буде старше печінки першої більш ніж на три роки.

Новини за темою: Цироз печінки й деменція: Як алкоголь впливає на організм людини, - дослідження

За словами вчених, у деяких людей старіння печінки, викликане ожирінням, може бути виражено в крайньому ступені і досягати десяти років.

Щоб уповільнити старіння кісток, більше перебувайте на сонці

Причиною розвитку остеопорозу є втрата кісткової маси. Накопичення здорової кісткової маси в молодості і уповільнення її втрати в старості дозволить якомога довше підтримувати силу кісток в нормі.

Як заявляє завідувач відділенням травматології та ортопедії Народної лікарні при Пекінському університеті Сюй Хайлін, збереження кісткової маси залежить від вмісту кальцію і вітаміну D в організмі.

У жінок після менопаузи відбувається зниження обсягу вироблення естрогену, що підвищує ризик розвитку остеопорозу. В цей час необхідно заповнювати рівень вітаміну D і кальцію під керівництвом лікарів, що сприятиме підтримці нормальної кісткової маси.

Ще один простий спосіб запобігти остеопорозу - частіше перебувати на сонці. Ультрафіолетові промені сприяють синтезу вітаміну D3, який бере участь в утворенні кісткової тканини. Та не потрібно сидіти біля вікна, гріючись в променях - заповнити рівень вітаміну D допоможе щоденна півгодинна прогулянка на свіжому повітрі після полудня.

Сонячне світло - причина старіння шкіри

За словами завідувача відділенням дерматології клініки пластичної хірургії при Китайській академії медичних наук Ван Баосі, секрет уповільнення старіння шкіри полягає в зниженні впливу на неї сонячного світла.

Новини за темою: Секрети довголіття: Вчені знайшли спосіб заблокувати ген, що відповідає за старіння

Фотостаріння є однією з основних причин старіння шкіри. Прямі сонячні промені не тільки роблять тон шкіри темнішим, але і прискорюють втрату вологи і старіння шкіри, а також сприяють появі веснянок і зморшок. Навіть якщо ви більшу частину дня перебуваєте в приміщенні, в літній час вам все одно слід щодня користуватися сонцезахисним кремом. Тим, хто досить багато часу проводить на вулиці, рекомендується наносити сонцезахисні засоби на шкіру весь рік. Як правило, слід віддавати перевагу сонцезахисним кремам зі ступенем захисту SPF 20-30. Намагайтеся оновлювати крем кожні дві години. При поході на пляж вибирайте засоби зі ступенем захисту від сонця SPF 50 і вище, а також надягайте капелюх і сонцезахисні окуляри.

Помірні фізичні навантаження запобігають старінню м'язів

М'язи вимагають постійного навантаження так само, як і мозок. Тому тривале перебування в сидячому положенні і відсутність фізичного навантаження призводять до втрати м'язової маси, атрофії і функціональної деградації м'язів. Нині все більше серед молоді спостерігається дефіцит м'язової маси.

Щоб уникнути її втрати, необхідно регулярно виконувати аеробні вправи, чергуючи їх з силовим навантаженням. Займаючись спортом, орієнтуйтеся на свої реальні можливості, не перестарайтеся, інакше можна отримати розтягнення м'язів. Крім того, важливим фактором для підтримки м'язової маси є правильне харчування. Слідкуйте за тим, щоб в організм надходила достатня кількість високоякісного білка.

За матеріалами: ІноЗМІ

Редакція не несе відповідальності за думку, яку автори висловлюють у блогах на сторінках PNK.TV

*Якщо Ви знайшли помилку в тексті новини, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter.