Шість років інтеграції України до ЄС: Ключові здобутки

Адвокат Права
Адвокат Права

Юридичний Telegram-канал

ЄС втомився і, зазнавши поразки малою кров’ю, віддає Київ у лоно впливу Москви twitter.com

Вам теж цікаво, які здобутки євроінтеграції за роки з часу підписання Угоди?

Про це пише Telegram-канал "Адвокат Права".

Євроінтеграція, євроінтеграція... Ми чуємо це слово на кожному кроці, однак не всі та не до кінця розуміють, що та як, які здобутки тощо. Це така царина, де результатів не видно відразу. Тому уряд вирішив продемонструвати українцям власну позицію з цього питання.

Уряд відзначив такі ключові здобутки за шість років інтеграції України до ЄС.

Реформа децентралізації. Одним із компонентів реформи стало створення майже 900 ЦНАПів, що зараз надають зручні державні послуги громадянам. Реформа збільшила економічні, соціальні, інвестиційні можливості регіонів.

Титанічний зсув українського експорту до Єдиного ринку ЄС, де вимоги до безпечності продукції є одними з найсуворіших у світі та дуже високий ступінь конкуренції. Від початку дії зони вільної торгівлі питома вага торгівлі товарами та послугами з ЄС становить понад 40% від загального обсягу торгівлі України. Після безвізу, який уможливив вільний рух осіб, ПВЗВТ з ЄС привідкрила також доступ до європейського ринку, причому велика частина нашого експорту до ЄС — це сьогодні товари і послуги, які виробляють українські малі та середні підприємства. Так, якщо у 2013 році український експорт до ЄС становив 13,4 млрд євро, то у 2019 році він сягнув 19,1 млрд євро.

Новини за темою: "Система зазнала краху": Довіра європейців до ЄС сильно похитнулася, - дослідження

Митниця. Спрощуються митні формальності для підприємств із високим рівнем довіри, створено підстави для взаємного визнання статусу авторизованих економічних операторів. У березні 2021 року розпочався етап національного застосування Електронної транзитної системи (NCTS), яка є основою європейської системи спільного транзиту.

Значний прогрес у цифровій сфері, де зараз розглядають телекомунікаційні послуги як першу сферу, щодо якої буде застосований режим внутрішнього ринку ЄС.

Безпечність харчових продуктів.

Інтеграція в європейський енергетичний ринок. Сьогодні Україна повністю синхронізована з Європою в режимі роботи ринку газу шляхом переходу на добове балансування. Стосовно ринку електричної енергії нещодавно у квітні 2021 року парламент ухвалив закон про сертифікацію оператора системи передачі НЕК "Укренерго". Це створює передумови для синхронізації об’єднаної енергетичної системи України з об’єднанням енергетичних систем держав - членів ЄС ENTSO-E.

Державні закупівлі. Україна запровадила європейські правила у сфері держзакупівель, отже, зараз вони можливі лише через електронну систему ProZorro, що мінімізує людський фактор і корупційні ризики. Завдяки впровадженню цієї системи держава зекономила сотні мільярдів гривень.

Новини за темою: ЄС на межі розколу: П'ять головних проблем, що загрожують єдності Євросоюзу

Запуск повноцінного ринку річкових перевезень розпочався з ухвалення Закону України "Про внутрішній водний транспорт" у грудні 2020 року.
Від початку тимчасового застосування окремих положень УА Україна виконала 56% заходів, передбачених урядовим Планом заходів із виконання УА до 2024 року. Моніторинг виконання Угоди Україною доступний в урядовій інформаційно-аналітичній системі "Пульс Угоди".

Найбільшого прогресу досягнуто у таких секторах Угоди:

  • політичний діалог, національна безпека та оборона (89%);
  • юстиція, свобода, безпека, права людини (86%);
  • усунення технічних бар’єрів у торгівлі (85%);
  • державні закупівлі (85%);
  • гуманітарна політика (84%).

При цьому у 2020 році Україна просунулася у реалізації своїх зобов’язань на 10%. Переважна частина виконаних заходів за рік – це надолуження завдань, які не виконали у попередні роки.

Редакція не несе відповідальності за думку, яку автори висловлюють у блогах на сторінках PNK.TV

*Якщо Ви знайшли помилку в тексті новини, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter.