Щоб завершити конфлікт на Донбасі, Україні потрібен президент Медведчук

Кирило Кіквідзе
Кирило Кіквідзе

Блогер

Голова політради партії "Опозиційна платформа – За життя", народний депутат України Віктор Медведчук Пресслужба "Опозиційної платформи – За життя"

Оригінал - на сайті I.UA.

До виборів Володимир Зеленський обіцяв завершити конфлікт на Донбасі. 2,5 року Зеленський на посаді, але жодних зрушень у цьому питанні немає. І не передбачається, оскільки президент зайняв щодо Донбасу деструктивну і недоговороздатну позицію. Мінський процес заморожений, обмінів немає, торгових контактів між Україною і ОРДЛО немає, Київ своїми діями блокує будь-яку можливість повернення України на Донбас, а Донбасу в Україну, як каже лідер опозиції Віктор Медведчук. У нього, до слова, якраз є мирний план, який схвалений всім учасниками переговорного процесу. Крім, звичайно ж, офіційного Києва. Зеленський, знаючи, що план Медведчука спрацює і покладе край військовим діям на Донбасі, вперто ігнорує його, а самого Медведчука за його політичну активність і тверду позицію по сфабрикованих справах відправили під домашній арешт.

Зеленський обіцяв піти, якщо не закінчить конфлікт. Не пішов. І виконувати обіцянки не має наміру. Думка купки праворадикалів для нього важливіша за думку 40 мільйонів українців, які виступають за закінчення війни. Але що робить Зеленський? Лідер "правосеків" Ярош стає радником Головнокомандувача Збройними силами і закликає мобілізувати всі сили. Провокатор Арестович на посаді радника глави ОП Єрмака нагнітає істерію, заявляючи, що нам не уникнути війни з РФ. А секретар РНБО Данілов розповідає, як українська армія може зачистити Донбас. Якщо Зеленський думає, що це хоч на міліметр наблизить закінчення конфлікту, він помиляється. Вся ця агресивна політика тільки поглиблює розкол між Україною, ОРДЛО і Росією. До того ж стає помітно, що від цієї тупикової риторики Києва втомилася і Європа, яка критикує, наприклад, застосування Україною "Байрактарів".

Потрібно зрозуміти одне - при Зеленському не буде ніякого миру на Донбасі. Ні він, ні його куратори не зацікавлені в цьому. Зеленському настільки байдужа ця тема, що він заблокував передачу чотирьох утримуваних в ОРДЛО українок. Тільки тому, що передати їх погодилися через Медведчука. І ці жінки продовжують сидіти у в'язницях. А Зеленський, наче нічого й не було, записує пафосні ролики з погрозами ОРДЛО і далі застосовувати авіацію.

Якщо українці хочуть, а вони хочуть, як показують соцопитування, миру на Донбасі, із Зеленським нам потрібно прощатися якомога швидше. Я бачу тільки одну кандидатуру, яка на найвищій посаді здатна в короткі терміни завершити конфлікт і принести мир в Україну, – це Віктор Медведчук. Ця впевненість заснована на тому, що з політикою і поглядами Медведчука, незважаючи на те, що вони спрямовані на відстоювання інтересів України, погоджуються як в Москві, так і в "ЛДНР". Тому що це політика взаємовигідного компромісу. Від миру на Донбасі виграють усі. Не будуть гинути люди, економіка не буде нести цей тягар війни, що позначиться позитивно на добробуті українців. А головне - тимчасово непідконтрольні території повернуться до складу України. Це наша земля, і розкидатися нею, як це робить Зеленський, - злочин.

На користь Медведчука говорять його справи. Півтори тисячі звільнених в рамках обмінів, готовий мирний план, економічні домовленості з Росією, які дозволять економіці знову дихати вільно. Зараз ми купуємо газ по 1000 доларів, а могли би по 175, якби влада слухала Медведчука.

Тому наступним президентом повинен стати Медведчук. Тому що з потенційних кандидатів жоден не зможе домогтися миру. Жоден. Це цілком зрозуміло вже сьогодні. А це головне завдання для України - домогтися миру. Тому Україні в обставинах, що склалися, потрібен саме Медведчук. Судячи з соціології, українців, які це розуміють, стає все більше і більше.

Кирило Кіквідзе

Редакція не несе відповідальності за думку, яку автори висловлюють у блогах на сторінках PNK.TV

*Якщо Ви знайшли помилку в тексті новини, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter.